Su yalıtımı, su ve yağmur gibi olayların etkisiyle yaşam alanlarımızın korozyona karşı korunması, yapınızın uzun ömürlü olması amacıyla yapılmaktadır. Evde bulunan rutubet solunum yolu enfeksiyonlarına yol açmaktadır. Çatı katlarında bulunan sızıntılar da eve zarar vermektedir. Su izolasyonu nedir? Nerelerde ve hangi malzemeler kullanılır? öğrenmek için yazımızı okuyunuz.

Binaları dış tehditler olarak kabul edilen yağmur, dolu, kar, toprak nemi, yeraltı suyu gibi ıslak sorunlardan korumak aynı zamanda; iç tehditler olarak kabul edilen banyo, tuvalet ve mutfak sularından arındırmak için su izolasyonu yapılmaktadır.

Suyu kontrol altında tutmak, binanın yaşını uzatmak için koruyucu tabakaların ve sistemin kurulmasına su izolasyonu adı verilmektedir. Bir diğer adı yalıtım olan izolasyonun binaların kullanımını %100 oranında etkilediği bilinmektedir. Deprem gibi doğal afetlerle yıkılma tehlikesine karşı, evinizi her türlü problemden arındırmanın öncelikli yollarından biri su izolasyonudur
Özellikle nem oranının fazla olduğu evlerde sağlık sorunlarının çok daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Bunun önüne geçmenin en temel yolu ise yalıtım konusunda profesyonel olan ekiplerle çalışmaktır. Evinizin hem daha sağlıklı hem de daha güvenli olması için yalıtımı kaliteli ürünlerle yaptırmalı, düzenli olarak bakımını ve kontrolünü sürdürmelisiniz
Suyun ahşap, metal, taş ve tuğla üzerinde oluşturabileceği zararı en aza indirebilmek için uygulanan yalıtıma su izolasyonu adı verilmektedir. Bina yapılarında temel malzemeler olan ahşaplar, mermerler, tuğlalar su izolasyonu söz konusu olduğunda rahatlıkla uzun ömürlü ve güvenli olabilmektedir. Aksi söz konusu olduğunda ya da yalıtıma gereken hassasiyet gösterilmediğinde banyo, mutfak ve tuvalet suları yapı içine zarar vermeye başlamaktadır. Önce evin rutubetini artıran sorun daha sonra binayı içten içe çürütecektir. Buna engel olabilmek için su izolasyonu her şeyden önce tamamlanmalıdır.

Haberler

Mersin izolasyonNeden su izolasyonuSu İzolasyon Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir