IMG-20190814-W

IMG-20190814-W


Hem finansal hem de çevresel açıdan son derece hassas bir zamanda yaşıyoruz, enerji tüketimi, fiyatlar ve CO2 emisyonları artıyor ve dünya çapında hem insanların hem de paraların sık sık çatıştığını düşündüğü bir şey yapmak için dünya çapında adımlar atılması gerekiyor. paramızı mı çevreyi mi kurtarıyoruz? ‘ sıkça sorulan bir sorudur, ancak konunun gerçeği bu 2 şeyin el ele mükemmel bir şekilde gidebileceğidir.

Ne diyorsun sen?

Tasarruf ve bebek kutup ayıları kurtarmak? Harika! Ama bunu nasıl yapacağız? Paranızı kurtarmak ve dünya için üzerinize düşeni yapmak için harika bir çözüm, evinizi yalıtmaktır. Bunu fark edemeyebilirsiniz, ancak eviniz yeterince yalıtılmamışsa, merkezi ısıtmanızdan üretilen büyük miktarda ısıyı sızdıracak, bunun karşılığında yıllık ısıtma faturanızda şok edici miktarlara mal olacaksınız.

Eviniz için birkaç farklı yalıtım türü vardır, burada sağladıkları fantastik faydalar ve tasarruflar da dahil olmak üzere en yaygın ve etkili ev yalıtımı formlarının kısa bir listesi

Boşluklu Duvar Yalıtımı – Tahminen 800.000 eve 2002-2005 yılları arasında evlerinde bu tip bir yalıtım uygulanmış ve bildirilen 400.000 ton CO2 tasarrufu sağlanmıştır ve bu birkaç yıl önce adil olmuştur, enerji fiyatları ve tüketim miktarları çok daha yüksektir, bu nedenle yalıtımın daha da önemlidir. Boşluk duvarları 1920 sonrası evlerde çok belirgindir, boşluk duvarları ortada ‘boşluk’ olan iki tuğla tabakasıdır, sadece havadaki boş bir boşluktan çok daha fazla olmayan bir boşluk, daha fazla açıklık yaratan bir boşluktur. Bazı evlerde ısı kaybının% 33’ünü oluşturuyor. Bu sorunla başa çıkmanın en kolay yolu boşluğu doldurmaktır, bir yalıtım teknisyeni evinizi ziyaret edecek ve yalıtım malzemesini sadece 2 ila 3 saat sürecek bir işlemle evinizin dışından duvarlarınıza enjekte edecektir, ve evinizde veya bahçenizde çok az karışıklık var. Boşluğu duvar yalıtımı, ısıyı evinizde tutmanın yanı sıra, oturma odasını sıcak tutmak ve mutfağı kutup gibi ve daha da fazlası tutmak yerine, evinizde daha eşit bir sıcaklık yaratır. sıcak büyüler sırasında serin. Sadece birkaç yüz pound için kurulan ve yılda yaklaşık 135 £ enerji tasarrufu sağlayan, hiçbir zaman kendini amorti etmeyecek.

Çatı katı yalıtımı – Çatı katınızı, Noel ağacını veya valizleri çıkarmak için yılda birkaç avuç içinde gittiğiniz karanlık, pis bir yer olarak düşünebilirsiniz, ancak çatı katınız, sıcaklığın% 25’ini kaybetmekten sorumlu olabilir. evinizden kaçar ve potansiyel olarak enerji faturalarınıza yılda 150 £ ekler. İdeal 270-300mm kalınlığında yalıtım malzemesi ile donatılmışsa, yılda 100 £ ‘dan daha yüksek sözler elde edebilirsiniz, bu da yalıtımın tasarruf yoluyla hızlı bir şekilde kendi masrafını ödemesine neden olacaktır. Kayıp izolasyon ile, yalıtım malzemesi kolayca zemin üzerine, görünür eklemlerin arasına ve üzerine döşenir, ancak potansiyel teknik zorluklardan kaçınmak için profesyonelleri getirmeleri tavsiye edilir.

Katı Duvar Yalıtımı – Duvarlarınızdan ısının% 35’ini kaybediyor olabilirsiniz ve bu nedenle, elektrik faturalarına yılda 400 £ ekstra, daha iyi şeyler için 400 TL olabilir ve olması gerekiyordu. ! Masif duvar yalıtımı hem büyük miktarda para tasarrufu sağlayabilir hem de evinizin dış görünüşünü önemli ölçüde iyileştirebilir. Katı duvar yalıtımı muhtemelen herhangi bir yalıtım işinin en büyüğüdür ve önce duvarları yumuşatmayı, daha sonra bir render uygulamasından önce yalıtım levhalarını duvara (bu levhalar yalıtımın ana kısmıdır) takmayı ve daha sonra son bir son kat içerir. hem şık hem de çok mantıklı bir projeyi tamamlamak için.
Dolayısıyla, bu ekonomik çalkantı dönemlerinde tutam hissediyorsanız, çevre için biraz uğraşmak istiyorsanız veya sadece yılda yüzlerce kilo tasarruf etmek istiyorsanız, o zaman bugün bazı ev yalıtım uzmanlarıyla iletişime geçin ve evinizi alın tamamen yalıtılmış.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Danny_Watkinson/761348

izolasyon

ev izolasyonuev izolasyonunun faydalarıİzolasyonizolasyon nedirneden izolasyon yapılmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir