Endüstriyel Fabrika zemin yenileme

Bazı zeminlerde çizgi yapılmadan önce zemin hazırlığı yapılması, zeminin aşındırılması gerekir. Zeminin hangi usulle aşındırılacağı, bu işin ne kadar süreceği gibi hususları değerlendirilip doğru karar verilmelidir.

 

Bursa Beton Parlatma Bursa’da kuruluşundan itibaren beton silimi ve beton parlatma gibi dekoratif beton tasarımları alanında, konusunda deneyimli personeller ve yapı kimyasalları firmaları ile çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Hizmetlerimiz arasında fabrika zeminleri, otoparklar, hastaneler, avm zeminleri, antrepo, depo, hava limanları gibi bir çok alanda en uygun ve doğru çözümü sunmaktadır. Merkezi Bursa’da bulunan firmamız, gelecek talep ve isteklere göre yurdumuzun bir çok ilinde hizmet verebilmektedir.

 

Endüstriyel zeminler; ürünlerin üretildiği, saklandığı ya da depolandığı alanlarda kullanılan özel kaplamalardır. Yapısal hijyen proseslerinin daha da önem kazandığı günümüzde, tesislere özel olarak üretilen zeminler aşınmaya ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Kolay temizlenebilen bu ürünlerin aynı zamanda kaydırmazlık özellikleri de mevcuttur. Birçok sektörde kullanılan endüstriyel antiasit porselen karo zemin türü, pürüzsüz ve estetik bir görünüm vadeder. Anti asit endüstriyel karo, paslanmaz zemin geçiş karoları, vibrasyonlu zemin uygulama sistemleri gibi seçeneklerle üretim yapılabilmektedir. Farklı boyut, desen ve özellikte özel olarak tasarlanan zeminlerle endüstriyel tesislerde gerekli önlemler alınabilir. Bu zeminler ağır yüklere ve taşıma ekipmanlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Forklift gibi taşıma araçlarına karşı yüksek mukavemet gösterebilirler.

 

Boyaların zeminden silinmesi / sökülmesi Bazı zeminlerde çizgi yapılmadan önce zemin hazırlığı yapılması, zeminin aşındırılması gerekir. Zeminin hangi usulle aşındırılacağı, bu işin ne kadar süreceği gibi hususları değerlendirilip doğru karar verilmelidir.

 

Endüstriyel üretim tesislerinde işletme dururken bile zeminde sadece birkaç cm2’de tonlarca ağırlık oluşabilir. Tesis çalışırken ise ilave olarak oluşan titreşim, trafik ve salınımlar ilave stres getirir. Doğru uygulanan endüstriyel seramikler bunların hiçbirinden etkilenmez. Endüstriyel alanlarda birkaç ton ağırlığındaki yükler taşınırken tekerlekli ağır yük araçları kullanılır. Kesitlerde uygulanan yüklere göre karolar üzerindeki yük dağılımı görülmektedir. Test sonuçları kesindir: Karo kalınlığı arttıkça alttaki zemini kırmak için gereken kuvvet artacaktır. Karoların yükü dağıtma kabiliyeti karo kalınlığına doğrudan bağlıdır. TEKSER endüstriyel seramik döşemelerine kullanılan seramiğin; kalınlığı, aside dayanıklı aşınmayan yapısı, mukavemeti ve her türlü ihtiyaca göre şekillenen doğru tatbikat ve uygulama detayları zemin kaplamasını gıda ve içecek sanayiinin talep ettiği kritik hijyen standartlarını çok uzun ömürlü olarak sağlayabilecek özelliğe ve yapıya kavuşturmaktadır. Kimyasal mukavemet gerektiren ya da ağır yüklere ve trafiğe maruz kalan alanlarda on yıllardır sorunsuz olarak kullanılan zeminler TEKSER’in adını sorunsuz zemin seramik kaplamaları ile özdeş hale getirmiştir. TEKSER, Türkiye’de Vibrasyonlu Seramik Döşeme Sistemi dahil endüstriyel seramik döşemelerindeki buluş ve yenilikleriyle sektörün lideri ve öncü firması konumundadır. Bugün, 54 ülkede başarıyla tamamlanmış 1500’in üzerinde proje ve 1000’den fazla referansı ile TEKSER bir dünya markası olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Epoksi kaldırma4 çeşit epoksi kaldırma yöntemi vardır. Kimyasal Kazıma Patlatma Öğütme – Grinding En etkili ve hızlı yöntem öğütme yöntemidir. Kaldırma hızı epoksi kalınlığı, epoksinin zemine yapışma sağlamlığı ve zemin ondülasyonuna bağlıdır. Bu 3 bilgi olmadan kapasite tahmini yapılamaz. Bu bilgiler ışığında uygun makine ve abrasive tipi seçilir. Profesyonel boya ve epoksi kaplama temizleme hizmetleri mi arıyorsunuz? Daha fazla okuyunEpoksi kaldırma Kot düşürme – kot düzeltme Kot düşürme veya düzeltme zor bir iştir. Genellikle döşeme üzerine atılan şapların kotlarının yanlış verilmesi, çoğu zaman döşeme kotlarının da üzerine yapılacak kaplamadan ötürü yeterli derinlikte olmaması bu sorunu ortaya çıkarır. Eski yöntem ile kırmak bu işi çözmez. Kırmak hem zahmetli hem de maliyeti oldukça yüksek bir yöntemdir. Çoğu zaman da iş bittikten sonra Daha fazla okuyunKot düşürme – kot düzeltme Yarı ParlatmaBetonun yarı parlatma dediğimiz 400 grite kadar silinip parlatılması işi. Betondaki esas parlaklık mekanik olarak elde edilir. Diğer kimyasal katkılar ile sağlanan parlaklık geçici ve yanıltıcıdır. O yüzden parlaklık seviyesini grit dediğimiz elmas inceliği ile tanımlamak gerekir. Aşağıdaki uygulamamızdaki görseller betondan betona farklılık gösterir. Bu sebep ile en doğru görüntü sizin kendi betonunuzda ortaya çıkacaktır. Epoksi zemin kaplama

 

Belgeleme aşamasından sonra kentsel planlama stratejileri ve tarihî endüstriyel yapıların / alanların özelliklerinin birlikte değerlendirilerek yapılarla ilgili “temizleme, onarım, sağlamlaştırma, bütünleme, yeniden işlevlendirme veya gerektiği durumlarda yeniden tasarım ve benzeri” koruma kararlarının belirlenmesi gereklidir. Belirlenen kararlar çerçevesinde geliştirilecek uygulamaların kent imajına katkı sağlayacağı unutulmamalıdır.

 

Üst üste çizgi yenilemeleri yapmak zemindeki boyanın zamanla daha kalın olmasına neden olur. Yenilenecek çizgiler kalın ise bu çizgilerin sökülmesi, çıkarılması gerekir. Mevcut çizgi ince ise üzerine yeni çizgi yapılabilir.Çizgilerin ve işaretlerin yenilenmesi sırasında bazen yol güzergâhlarında ve tanımlama alanlarında değişimler istenir. Bu değişimleri dikkate alıp i kapsamı planlaması yapılmalıdır.Mevcut çizgilerin silinmesi için farklı metotlar kullanılabilir:Eski çizgilerin kimyasal ile silinmesi,Eski çizgilerin mekanik usul ile silinmesi,Eski çizgilerin üzerinin kamuflaj şeklinde zemin rengi boya ile örtülmesi.

 

Yapıların Bakımı ve Yenilemesi için ÇözümlerMaster Builders Solutions yapıların bakımı ve yenilenmesi için çözümler üretir. Bu çözümler fabrikalardan otellere, AVM’lerden konutlara kadar birçok segmentte yer alan ürün gruplarını içermektedir. İhtiyacınız olan çözümlere hemen ulaşmak için kategorilerimizi inceleyin!Fabrika ve Üretim Alanları Bakımı ve YenilemeleriYiyecek-içecek, demir-çelik, tekstil, cam, ilaç, maden ve daha birçok farklı alanda üretim yapan tesisler için farklı çözümler geliştiriyoruz. Bu tesislerin geliştirilmesi ve yenilenmesi için Master Builders Solutions olarak, Zemin Kaplama Sistemleri, Su Yalıtımı, Grout ve Tamir Çözümleri üretiyoruz. Farklı sektörlerdeki çalışmaları, zorlu şartlar altında yürüyen tesislerin üretim ve depolama alanları için ihtiyaçları doğrultusunda doğru, güvenli ve uzun ömürlü çözümler sunuyoruz.Tesislerin devamlılığı ve uzun ömürlü olmasını sağlamak, işleyişini güvenli hale getirmek ve performansını artırmak amacıyla, doğru ve nitelikli bakım ve onarım çözümlerini seçmek önemlidir. Çözümlerimiz Neler? Görselimizi inceleyin ve size özel çözümlerimize ulaşın. 1 2 3 1 Zemin Çözümleri 2 Tamir Çözümleri 3 Grout Çözümleri İletişim Özgün Özeren Endüstri Satış Sorumlusu E-Mail İletişim Nurettin Kasım Yeşilgül Segment Sorumlusu E-Mail Uzmanımızdan Destek Alın! Sorularınız mı var? Uzmanımızdan ücretsiz desteğinizi şimdi alın, ihtiyaçlarınıza tecrübemizle çözüm bulalım. Destek Almak İstiyorum! Referans Projeler Kataloğu Referanslarımıza ulaşmak için kataloğumuzu inceleyin. Şimdi Göz Atın!

 

Üç boyutlu zemin uygulaması kullanıcıların beğendiği, seçtiği veya tasarladığı görsellerin, zeminine montajlaşması ve özel koruyucu bir reçine tabaka ile kaplanmasıdır.3 boyutlu ZEMİN klasik zeminlere oranla çok daha estetik, dekoratif, kolay uygulanan, dayanıklı, ıslak zeminlere uygulanabilen, kolay silinebilme ve derz arası içermeyen gibi birçok özellikleri bir arada bulundurmaktadır. Kullanıcılarına sınırsız seçme özgürlüğü tanımanın yanı sıra gündelik yaşantımızı kolaylaştırmaktadır. 3 Boyut Dekor çalışmalarında dekoratiflik ve estetik aynı çatı altında olmalıdır ki 3D Zemin hissi alınmalıdır. Bursa 3D Zemin Uygulama, 3D Zemin Uygulama Bursa , Bursa 3D Zemin Tamiri, 3D Zemin Tamir Hizmetleri Bursa , Get Free Appoinment

 

Sürdürülebilirlik, döşeme alanında Sika innovasyonunun başlıca itici güçlerinden biridir. Yaşam döngüsünde iç mekan hava kalitesi, düşük VOC ve koku, minimum bakım gereksinimleri ile sistemin dayanıklılığı, kolay ve ekonomik zemin yenileme ve düşük enerji talebine odaklanıyoruz.Sika zemin kaplama çözümlerinin sürdürülebilir yapıya nasıl katkıda bulunabileceğini öğrenin.

 

Tesislerde dış saha ve iç sahada bulunan çizgi ve işaretlerin yenilenmesini yapıyoruz.Taşınan ağır yükler, yüklerin yere sürtünerek taşınması, forklift veya transpaletlerin çizgi üzerinde manevralar yapması nedeniyle çizgi ve işaretlerde aşınmalar oluşuyor. Bazı testlerde kısmi olarak, bazı tesislerde ise tamamını yenilemeyi öneriyoruz.

 

Ana SayfaEndüstri ÇözümleriYapıların Bakımı ve Yenilemesi için Çözümler Yapıların Bakımı ve Yenilemesi için ÇözümlerMaster Builders Solutions yapıların bakımı ve yenilenmesi için çözümler üretir. Bu çözümler fabrikalardan otellere, AVM’lerden konutlara kadar birçok segmentte yer alan ürün gruplarını içermektedir. İhtiyacınız olan çözümlere hemen ulaşmak için kategorilerimizi inceleyin!Fabrika ve Üretim Alanları Bakımı ve YenilemeleriYiyecek-içecek, demir-çelik, tekstil, cam, ilaç, maden ve daha birçok farklı alanda üretim yapan tesisler için farklı çözümler geliştiriyoruz. Bu tesislerin geliştirilmesi ve yenilenmesi için Master Builders Solutions olarak, Zemin Kaplama Sistemleri, Su Yalıtımı, Grout ve Tamir Çözümleri üretiyoruz. Farklı sektörlerdeki çalışmaları, zorlu şartlar altında yürüyen tesislerin üretim ve depolama alanları için ihtiyaçları doğrultusunda doğru, güvenli ve uzun ömürlü çözümler sunuyoruz.Tesislerin devamlılığı ve uzun ömürlü olmasını sağlamak, işleyişini güvenli hale getirmek ve performansını artırmak amacıyla, doğru ve nitelikli bakım ve onarım çözümlerini seçmek önemlidir. Çözümlerimiz Neler? Görselimizi inceleyin ve size özel çözümlerimize ulaşın. 1 2 3 1 Zemin Çözümleri 2 Tamir Çözümleri 3 Grout Çözümleri İletişim Özgün Özeren Endüstri Satış Sorumlusu E-Mail İletişim Nurettin Kasım Yeşilgül Segment Sorumlusu E-Mail Uzmanımızdan Destek Alın! Sorularınız mı var? Uzmanımızdan ücretsiz desteğinizi şimdi alın, ihtiyaçlarınıza tecrübemizle çözüm bulalım. Destek Almak İstiyorum! Referans Projeler Kataloğu Referanslarımıza ulaşmak için kataloğumuzu inceleyin. Şimdi Göz Atın!

 

Çizgilerin ve işaretlerin yenilenmesi Tesislerde dış saha ve iç sahada bulunan çizgi ve işaretlerin yenilenmesini yapıyoruz.Taşınan ağır yükler, yüklerin yere sürtünerek taşınması, forklift veya transpaletlerin çizgi üzerinde manevralar yapması nedeniyle çizgi ve işaretlerde aşınmalar oluşuyor. Bazı testlerde kısmi olarak, bazı tesislerde ise tamamını yenilemeyi öneriyoruz.

 

Büyük şirketlerde, zemin seçimi genellikle tasarımcılar ve mimarlar üzerine düşer, oysa küçük binalar için mal sahibi tek başına her şeyi seçer. İster bir gruba, ister diğerine ait olun, muhtemelen Fortelock PVC yer karoları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradasınız. Size iyi bir endüstriyel zemin yaptığını söylemek yeterli değilse, o zaman okumaya devam edin, endüstride hangi tür zeminlerin iyi gittiğini açıklayacağız.

 

ENDÜSTRİYEL ZEMİN Bir tesisin inşaatında zemin kritik rol oynar. Zemin tüm üretimin temelidir ve makineler bu zemin üstüne yerleştirilir. Makine ekipman parklarının seçiminde olduğu gibi, bu değerli yatırımları taşıyacak ve onlardan en büyük verimin alınmasını sağlayacak olan zeminlerin de itina ile seçilip, projelendirilmesi ve nihayetinde tatbik edilmesi zorunludur.

 

Kanal civarındaki kullanılamayacak durumdaki niteliksiz yapılar ise yıkılarak Cavaticcio Parkı olarak düzenlenmiştir. Ağaçlandırma, yürüyüş alanları, oturma alanları ve prestijli heykellerle zenginleştirilen parkın MDA Kompleksi’nde yer alan diğer yapılarla ilişkilendirilmesi konusunda da çeşitli düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Kompleksi kuzeybatı yönünden sınırlayan surlar ise restore edilmek üzere beklemektedir.

 

Boytorun Kimya Sanayi A.Ş. Türkiye’nin birçok önemli fabrikası ve işyeri ile doğrudan çalışan bir kuruluştur. Fabrika güvenliğini artırmak için tasarlanmış çeşitli hızlı kuruyan yapı kimyasal malzemeleri üretiyoruz. Zemin çukur ve çatlaklarını vakit kaybetmeden rehabilite etmek için kullanılan mortar harçlarından, çok uzun ömürlü yol boyalarına, iç ve dış mekanlarda kullanılan kimyasal zemin kaplamalarından, derz dolgularına kadar Boytorun Kimya Sanayi A.Ş. ’nin, Boydur markalı ürünleri, trafiği aksatmadan herhangi bir limanı alanını daha güvenli hale getirir. Teknik ekibimiz gerek üretimde, zemin ile alakalı sorunların çözümünde ve uygulamada bakım ve onarım ekibinize destek olmak için her zaman hazırdır.

 

Endüstriyel tesislerde, taşınan yüklerin fazlalığı ve işlerin yoğunluğu nedeniyle, boyada aşınma gerçekleşir. Metal kafeslerin boyalı yüzeye temas ederek yerleştirlmesi veya yerden kaldırılması esnasında, boya zarar görmekte.

 

Bu durumlarda, bir yenileme uygulaması yapmak gerekir. Bu, zeminin yüzey özelliklerini daha iyi davranacak bir konuma taşıyacak ve maruz kaldığı endüstriyel faaliyete karşı daha dayanıklı hale getirecek bir süreçtir.

 

Beton zemin kaplama, geniş bir uygulanma seçeneğine ve yüzey renklerine sahip bir zemin kaplama dalıdır. Helikopterli şap uygulaması olarak bilinen bu uygulamanın en önemli amacı sağlam, boşluksuz,düz parlak bir zemin elde etmektir.

 

Betonda çatlaklar, çatlaklar, ezikler, çukurlar vb. meydana gelebileceğinden endüstriyel zeminlerde kullanılmak üzere çok çeşitli uygulanabilir yenileme türü vardır. Beton zemindeki farklı kusurlar özel onarım gerektirir.

 

Üretim tesislerinde, çalışma alanlarını, koridorları, forklift koridorlarını, vb. Renkle ayırt etmek pratiktir. Bu, elbette şeritler yapmak ve ayrı alanları dışlamak için boya kullanarak yapılır, ancak renkli PVC yer döşemeleri bunu kendi başlarına halleder. Fortelock birbirine kenetlenen karolar, bu kalıpları oluşturmak için serbestçe birleştirilebilen çeşitli renklerde üretilir. Pek çok durumda, seçilebilecek tonlar oldukça fazla olduğundan zemin şirketin renklerinde yapılabilir. Yavaş yavaş sıyrılan renkli şeritlerin aksine, Fortelock döşemelerinin rengi burada kalmaktadır.

 

Otopark ÇözümleriAnahtar teslim otopark çözümleri. Zemin kaplama, beton parlatma, epoksi uygulamaları ile otopark işaretlemeleri. Yol çizgileri, trafik işaretleri, duvar ve kolon taramalar, duvar etek boyama, rampa çözümleri vb. Hepsi tek adreste…

 

Endüstriyel Alanlar için Zemin Kimyasalları Endüstriyel Alanlarda Zaman Kazandıran Çözümler Boytorun Kimya Sanayi A.Ş. Türkiye’nin birçok önemli fabrikası ve işyeri ile doğrudan çalışan bir kuruluştur. Fabrika güvenliğini artırmak için tasarlanmış çeşitli hızlı kuruyan yapı kimyasal malzemeleri üretiyoruz. Zemin çukur ve çatlaklarını vakit kaybetmeden rehabilite etmek için kullanılan mortar harçlarından, çok uzun ömürlü yol boyalarına, iç ve dış mekanlarda kullanılan kimyasal zemin kaplamalarından, derz dolgularına kadar Boytorun Kimya Sanayi A.Ş. ’nin, Boydur markalı ürünleri, trafiği aksatmadan herhangi bir limanı alanını daha güvenli hale getirir. Teknik ekibimiz gerek üretimde, zemin ile alakalı sorunların çözümünde ve uygulamada bakım ve onarım ekibinize destek olmak için her zaman hazırdır. İşgüvenliği fabrikaların vazgeçilmez bir unsurudur. Kişi, ürün, taşıyıcı ve makinelerde maddi ve manevi sonuçlu bir hasar olmaması her şeyden çok önemlidir. Bunu başarmanın en önemli yöntemi sistematik ve yapısal olarak iş güvenliği unsurlarının fabrikada kusuruz çalışmasıdır. Yoğun trafikli alanların, sürekli bakım ve onarım da olabilme şansı çok düşüktür. Çözüm; süratli, kesin, uzun ömürlü ve aksaklık çıkarmayacak şekilde olmalıdır. Zamanlama her şeyden daha önemli olduğu için bu problemlerin çözümünde trafiği aksatmayacak, gecikmelere sebep olmayacak ve yüksek kalitede çok uzun ömürlü ürünler ile çözümlere gitmek şarttır. Uygulandıktan sadece 1 saat sonra tamamen kuruyan ürünlerimiz ile endüstriyel alanlar ve birçok kuruluş ile senelerdir çalışmaktayız. Zemin yapısı, bulunduğu bölgenin hava şartları dikkate alınarak, özel olarak üretilen ürünlerimiz, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanımı ve rakipsiz kuruma zamanı nedeni ile tercih edilmektedir. Neden Boydur® Ürünleri: Boydur® markalı ürünlerimiz uygulandıktan asgari 1 saat sonra tam mukavemetli olarak kullanılabilir. Zemini normal trafiğinize sorunsuz açabilirsiniz. Boydur® markalı ürünlerimiz UV. ışınlarından etkilenmez. Atmosfer şartlarından etkilenmez. Uygulandığı alanın hava şartlarına uygun ürün üretim ve uygulama avantajı. Tüm ürünlerimiz iç ve dış mekanlarda sorunsuz kullanabilir. Birçok kimyasal ve mekanik yüklere, ağır trafiğe dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Uygulanması ve yenilenmesi çok kolaydır. Zemin ile beraber çalışır. 55 senelik Boytorun Kimya tecrübesi.

 

Kentlerin genişlemesi nedeniyle merkezde kalan, işlevini yitirmiş endüstriyel alanların kentsel dönüşüm projelerinin öznesi olması güncelliğini koruyan bir konu. Kentlilik bilincine sahip aktörler eliyle çok çeşitlenen işlevlerde kullanılan bu yapılar, kent imgesine kattıkları değerle önplana çıkıyor. Koruma kavramının çok daha köklü olduğu İtalya’dan örnekler seçen yazar, yapıların yeniden işlevlendirilmesindeki methodolojileri sorguluyor ve parametreler üretilmesinin önemini belirtiyor.

 

Bazı durumlarda, zemin türü yürütülen endüstriyel faaliyetler için uygun değildir. Bu durum, yapının faaliyetten kaynaklanan hatalara ve diğer kusurlara karşı daha da hassas olmasına neden olur.

 

Anahtar teslim otopark çözümleri. Zemin kaplama, beton parlatma, epoksi uygulamaları ile otopark işaretlemeleri. Yol çizgileri, trafik işaretleri, duvar ve kolon taramalar, duvar etek boyama, rampa çözümleri vb. Hepsi tek adreste…

 

Zemin döşeme çözümlerimiz, endüstriyel zemin sistemleri (üretim endüstrisi, yaşam bilimleri endüstrisi, depolar ve katlı otoparklarda) ve dekoratif zemin sistemleri (genellikle ticari, kurumsal binalar ve konutlarda uygulanır) için en yüksek gereksinimleri karşılar. Eksiz döşeme çözümlerimiz için çok çeşitli teknolojiler kullanıyoruz: epoksi, epoksi-çimentolu hibrit, P.M.M.A., poliüretan, poliüretan-çimentolu hibrit, akrilik, akrilik-çimentolu hibrit, çimentolu, poliüre, poliaspartik. Sürdürülebilirlik, döşeme alanında Sika innovasyonunun başlıca itici güçlerinden biridir. Yaşam döngüsünde iç mekan hava kalitesi, düşük VOC ve koku, minimum bakım gereksinimleri ile sistemin dayanıklılığı, kolay ve ekonomik zemin yenileme ve düşük enerji talebine odaklanıyoruz.Sika zemin kaplama çözümlerinin sürdürülebilir yapıya nasıl katkıda bulunabileceğini öğrenin. Kaliteli ürünlerimiz en son trendler ve gereksinimler için tasarlanmıştır ve ISO 9001 ve 14001, CE İŞARETİ, AgBB, M1, CSM, vb gibi ilgili yönetmeliklere ve standartlara uygundur. Döşeme uzmanlarımız, her bir katın montajından önce, montaj sırasında ve sonrasında yardım sağlamak için dünyanın her bölgesinde bulunmaktadır ve tüm sürecin kusursuz bir şekilde devam etmesini sağlar.

 

Dekoratif Beton, yapıların dış mekanları için özel tasarlanmış dekoratif zemin tasarlama sistemine verilen isimdir. Mevcut yüzey eski veya yeni beton fark etmeksizin uygulanabilir. Bu tasarım uygulaması beton cutting yöntemiyle başlanır.Beton yüzeyine uygun, betona emprenye olabilen ve beton rengini değiştiren beton kimyasalları ile dekoratif yüzey elde edilir.Dekoratif beton tasarımı uygulaması ilk olarak Türkiye’de profesyonel ekipleri ile firmamız tarafından uygulanmaktadır. Sayısız alternatife sahip olan dokulandırma kalıp çeşitleri de bulunmaktadır. Bursa Dekoratif Beton, Dekoratif Beton Bursa , Bursa Dekoratif Beton Tamiri, Dekoratif Beton Tamiri Bursa , Get Free Appoinment

 

Ağır yükler ve yoğun çalışma Endüstriyel tesislerde, taşınan yüklerin fazlalığı ve işlerin yoğunluğu nedeniyle, boyada aşınma gerçekleşir. Metal kafeslerin boyalı yüzeye temas ederek yerleştirlmesi veya yerden kaldırılması esnasında, boya zarar görmekte.

 

Tüm Servisler Proje ve Danışmanlık Endüstriyel Zeminler Duvar ve Panel Uygulamaları Hijyen Panel Koruyucular Vibroser E-Katalog 2021 TR Vibroser E-Catalog 2021 EN Vibroser E-Cataloque 2021 FR Endüstriyel zeminler; ürünlerin üretildiği, saklandığı ya da depolandığı alanlarda kullanılan özel kaplamalardır. Yapısal hijyen proseslerinin daha da önem kazandığı günümüzde, tesislere özel olarak üretilen zeminler aşınmaya ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Kolay temizlenebilen bu ürünlerin aynı zamanda kaydırmazlık özellikleri de mevcuttur. Birçok sektörde kullanılan endüstriyel antiasit porselen karo zemin türü, pürüzsüz ve estetik bir görünüm vadeder. Anti asit endüstriyel karo, paslanmaz zemin geçiş karoları, vibrasyonlu zemin uygulama sistemleri gibi seçeneklerle üretim yapılabilmektedir. Farklı boyut, desen ve özellikte özel olarak tasarlanan zeminlerle endüstriyel tesislerde gerekli önlemler alınabilir. Bu zeminler ağır yüklere ve taşıma ekipmanlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Forklift gibi taşıma araçlarına karşı yüksek mukavemet gösterebilirler.Endüstriyel Zemin Kullanım Alanları Nelerdir?Kolay temizlenebilir yapısıyla birçok sektörde tercih edilebilmektedir. Bu zeminler iş yeri, petrol istasyonu, kapalı ve açık otopark, kaldırım, yürüyüş yolu, antrepo gibi birçok alanda kullanılabilir. Gıda alanında faaliyet gösteren üretim tesisleri ve soğuk ile standart depolama alanlarında da hijyenik alanlar için endüstriyel zeminler tercih edilebilir. Yemekhane, yemek fabrikası, lokanta gibi birçok işletmeye ait farklı bölümlerde endüstriyel zemin çözümlerine başvurulur. Kimyasal madde kullanılan üretim alanlarına sahip kimya sektörü, deri sektörü, enerji sektörü gibi birçok alanda da yüksek dayanıklılık vadettiği için tercih edilen zemin kaplamalarıdır. Ayrıca ilaç fabrikaları, ecza depoları ve ilaç saklama alanlarının da içinde olduğu ilaç sektöründe de kullanılabilir.Endüstriyel Zeminler Ne İşe Yarar?Anti asit karo gibi endüstriyel zemin tercihi, kullanıldığı alanda birçok avantaj sağlayan kaplama elemanlarıdır; Yüksek ağırlıklara karşı dayanıklılık sağlar. Bu haliyle kullanıldığı alanlarda ağır yükler saklanabilir ve taşıma araçları da yoğun kullanımda dahi zemine zarar vermez. Endüstriyel tesislerde estetik görünüm sağlar. Temizlenmesi pratik zemin kaplamalarıdır. Bu yüzden hijyenin önemli olduğu endüstriyel kuruluşlarda en çok tercih edilen zemin uygulamalarıdır. Kaydırmazlık özelliği sayesinde uygulandığı alan için güvenli çalışma alanı sağlar. İş sağlığı ve güvenliğine yönelik doğal bir önlem oluşturur. Personellerin iş kazası yaşama olasılığını düşürür. Siparişe durumuna – miktarına göre özel renklerde üretilebilmektedir. Epoksi zemin kaplamalar kısa vadede korozyana uğrar, ortalama 3-4 yılda bir yenilenmesi gerekir. Oysa antiasit karo zemin kaplamaları, standart koşullarda 100 yıl dayanıma sahiptir.

 

Kirli ve yağlı zeminlerde boyama öncesi, zemin temizliği yapılmalıdır. Endüstriyel temizlik kimyasalı edinerek, kendi temizlik makinanız ile saha temizliği yaptırabilirsiniz. Zemin temizliği yapıldıktan sonra kuruması için de bir süre geçmelidir.

 

Lityum Silikat nedir, fiyatları ve uygulaması nasıldır ?Lityum silikat sıvı yüzey sertleştiricidir. Bugüne kadar kullanılan toz yüzey sertleştiricilerin yerini alan çok daha etkin ve tam penetre bir üründür. Sıvı yüzey sertleştiricidir. Yapısal bir üründür. Son kat kapatıcı ya da kaplama şeklinde bir ürün değildir. Son kat olarak kullanılmaz. Lityum silikat fiyatları, uygulaması ve ne olduğu bu yazıda anlatılmaktadır. Toz yüzey sertleştiriciler endüstriyel Daha fazla okuyunLityum Silikat nedir, fiyatları ve uygulaması nasıldır ? Hizmetler

 

Privacy Overview This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful. Strictly Necessary Cookies Strictly Necessary Cookie should be enabled at all times so that we can save your preferences for cookie settings. Enable or Disable Cookies If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again. 3rd Party Cookies This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages. Keeping this cookie enabled helps us to improve our website. Enable or Disable Cookies Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences! Enable All Save Settings

 

Privacy Overview This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful. Strictly Necessary Cookies Strictly Necessary Cookie should be enabled at all times so that we can save your preferences for cookie settings. Enable or Disable Cookies If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again. 3rd Party Cookies This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages. Keeping this cookie enabled helps us to improve our website. Enable or Disable Cookies Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!

 

Dekoratif Beton, yapıların dış mekanları için özel tasarlanmış dekoratif zemin tasarlama sistemine verilen isimdir. Mevcut yüzey eski veya yeni beton fark etmeksizin uygulanabilir. Bu tasarım uygulaması beton cutting yöntemiyle başlanır.Beton yüzeyine uygun, betona emprenye olabilen ve beton rengini değiştiren beton kimyasalları ile dekoratif yüzey elde edilir.Dekoratif beton tasarımı uygulaması ilk olarak Türkiye’de profesyonel ekipleri ile firmamız tarafından uygulanmaktadır. Sayısız alternatife sahip olan dokulandırma kalıp çeşitleri de bulunmaktadır. Bursa Dekoratif Beton, Dekoratif Beton Bursa , Bursa Dekoratif Beton Tamiri, Dekoratif Beton Tamiri Bursa ,

 

Yenilemeler, endüstriyel depoların tamir, restorasyon, yeniden inşaası vb. gibi düzeltici işlemleri kullanarak bozulmayı durdurduğundan, kullanım ömrünün zamanlayıcısını sıfırlamasına olanak sağlar.

 

Hayatımda gördüğüm en kalın epoksiyi kaldırdık. Yerine beton parlatma yapıldı. İşleyen fabrikada tonlarca pres basarken 5 mm kalınlığında epoksiyi kaldırmak, bu da yetmiyormu gibi ShotBlaster ile oyulan zemine ileyen astarı çıkarmak gerçekten zor bir işti. Fakat geniş ekipman bilgimiz ve ekibimizle bu zorluğu aşmayı başardık. Devamında da beton parlatma uygulaması yapıldı.Dostel KalıpGebze OSB -1000 m2 Beton Parlatmaİş olarak kolay fakat süre olarak zor olan bir uygulama oldu. Biner metrekareden 6 ayrı katta tozumazlık uygulaması yapıldı. Sİlimden öte ekipmanın katlar arası taşınması zor olandı. Yetersiz zaman da cabasıMakro ÖrmeEsenyurt 6000 m’2 Tozumazlık Tavandan düşen harç artıklarının temizlenmesi. Yerdeki çukurların tamiratı. Tozumazlık uygulaması Rampa kaymaz zemin temini Yol çizgi boyları Oyun sahası epoksi boyaMSN Yapı1000 m2 Otopark TozumazlıkPerdahsız mastarlı zeminde tamirat ve tozumazlık uygulamasıKonut OtoparkTuzla Tozumazlık Uygulaması – 400 m2Üretim alanında tozumazlık uygulamasıARD AsansörGebze OSB Fabrika Tozumazlık 900 m’2Tekstil üretim alanında en önemli konulardan biri de toz durumudur. Betondan kesin şekilde toz oluşu mu istenmez. Böyle ince üretimler için yarı parlak beton tozumazlık uygulaması yapıldı.Yazgı TekstilEsenyur Tekstil Fabrikası Yarı Parlatma 2000 m’2Çok yumuşak kuru şap üzerine ancak bir kaplama yapılabilir. Betonun parlatılabilmesi ancak belirgin bir yoğunluk ile olur. Bu sınır C25 ve üzeridir. Bu sebep ile en sağlık yöntem alt zeminin laminasyon ile güçlendirilip üzerinin epoksi kaplanması idi. Yıldırım YapıOtopark Epoksi UygulamasıKonut alanlarında şap döküldükten sonra genleşme ve kabarmalar ile beraber kot problemleri yaşanır. Üzerine parke, seramik vs. kaplanacak ise bu mümkün olmaz. Konut alanında daire içlerinde kot düzeltme işi. Burdaki en büyük zorluk alanın dar ve belirli noktalarda kot farklarının olması idi. Her bir nokta tespit edilip düzeltildi.NuhoğluFikirtepe Rezidans Kot düzeltmeBeton dökülme esnasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de , farklı zamanlarda dökülen betonun birbirine kaynaşma noktalarının düzgün olmasıdır. Eğer ki buna dikkat edilmez ve betonun prizi kaçarsa sonrasında buraları düzeltmek, kimi yerde 1 cm ‘e kadar kot farklarını düzeltmek sonrasında zor ve maliyetli bir istir. HEF GrupDenge Towers Soğuk Derz Sıfırlamaİzolasyon önemli bir konudur. En ufak hatayı kabul etmez. Özellikle uygulanacağı zeminin sıfır düz ve pürüzsüz olması hem malzeme sarfiyatı açısından hem de uygulamanın sağlamlığı için en önemli konudur. Ustalığımız ile izolasyon öncesi en uygun zemini temin ederiz. HEF GrupDenge Towers İzolasyon Öncesi SilimSeramik öncesi zemin düzeltme ve kot indirme uygulaması. Seramiklerin yere doğru eğim veya çıkıntı yapmadan oturması doğru ve sıfır zemin şartlarında yapılır. AtamimarlıkİGA 3. Köprü ŞantiyesiOfis gibi alanlarda doğru zemin şartları oluşturmak hem çalışanlar hem de ziyaretçiler için önemlidir. Şık ve dekoratif bir ortam oluşturmak markanıza değer katar. Dekoratif veya akıllı şaplar doğal yapısı ile buna zemin hazırlar. Bu uygulamada çok zayıf bir zemin üzerine bu uygulama yapılmıştır. Her yerden geçen elektrik tavaları ve deforme olmuş kuru şapın güçlendirilmesi en zor kısımdı. Buna rağmen bu tarz uygulamalarda çatlak oluşabileceğini peşinen kabul etmek gerekir. Full Charge Elektirikli AraçlarOfis alanı dekoratif şap uygulaması

 

Ağır mekanik yüklere imkan vermesi. Kimyasal dayanıklılık. Buharlı temizliğe (steam jet) imkan vermesi. Sıcaklık dayanımı – 100 ˚C üzerinde bile sistemin sorunsuz hizmet vermesi. Küçük alanların bağımsızca tamir edilmesi. Ağır makinalar ve üretim üniteleri monte edilebilir. Su emmesi %0,05’ten azdır. Ayrıca bir yüzey koruyucu kaplamaya ihtiyaç olmaz. Kolay temizlik ve düşük bakım maliyeti. Aşınmaya dayanıklılık – çelikten bile daha sert zeminler ortaya çıkar, ancak elmasla aşındırılabilir. Fiyat performans kıyas kriterinde en ekonomik zemin çözümüdür.

 

Cementox Ultra yük ve insan trafiğine açık olan, fabrika, otel, havaalanı, sanayi, depolama tesisi gibi alanlara özel üretilmiştir.Uygulaması kolay ve kullanılabilir hale gelmesi hızlıdır.

 

Yapının yalnızca bir mağaza değil aynı zamanda mimarları, endüstriyel tasarımcıları, mühendisleri, yöneticileri, satış görevlilerini ve müşterileri aynı çatı altında toplayacak bir mekan olmasını öngören yeni bir program önerildi..

 

Müzeye dönüştürülen tarihî yapının zemin katında Hoffman tipi tuğla fırını yer almaktadır. Burası tuğla ve kiremitlerin sürekli fırınlandığı bölümdür. Restore edilerek müzenin bir parçası haline getirilen tuğla fırınında Bolonya’nın 18. yüzyıldan başlayarak gelişen endüstriyel geçmişi, tarihî makineler, eski fotoğraflar ve yazılı dökümanlarla tanıtılmaktadır. (Resim 12) Hoffman tipi fırının üzerine inşa edilen birinci kat çok amaçlı salon olarak kullanılmaktadır. Okul etkinlikleri için laboratuarlar, sergi alanları; konferans ve toplantılarda kullanılmak üzere bir oditoryum bu salona bölme panellerle yerleştirilmiştir. Geçmişte bu katın ateşçiler tarafından kullanıldığı bilinmektedir. İkinci kattaki geniş holde ise Bolonya’nın beşyüz yıllık endüstri sektörü, tarihî makineler ve gösterimlerle tanıtılmaktadır. (Resim 13) Katlar arası sirkülasyon, müzenin köşelerine yerleştirilen asansörlerin de yer aldığı iki yeni merdiven holü ile sağlanmaktadır. Müzenin civarında tarihî baca ve büyük makineler sergilenmektedir. (Resim 14)

 

ENDÜSTRİYEL ZEMİN Bir tesisin inşaatında zemin kritik rol oynar. Zemin tüm üretimin temelidir ve makineler bu zemin üstüne yerleştirilir. Makine ekipman parklarının seçiminde olduğu gibi, bu değerli yatırımları taşıyacak ve onlardan en büyük verimin alınmasını sağlayacak olan zeminlerin de itina ile seçilip, projelendirilmesi ve nihayetinde tatbik edilmesi zorunludur. NEDEN SERAMİK? Dayanıklılık, kolay temizlenebilirlik ve yıllarca sorunsuz hizmet özellikle gıda endüstrisinde bir zeminden beklenen en temel özelliklerdir. Seramik Zeminin Avantajları

 

Close GDPR Cookie Settings Privacy Overview Strictly Necessary Cookies 3rd Party Cookies Powered by GDPR Cookie Compliance Privacy Overview This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful. Strictly Necessary Cookies Strictly Necessary Cookie should be enabled at all times so that we can save your preferences for cookie settings. Enable or Disable Cookies If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again. 3rd Party Cookies This website uses Google Analytics to collect anonymous information such as the number of visitors to the site, and the most popular pages. Keeping this cookie enabled helps us to improve our website. Enable or Disable Cookies Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences! Enable All Save Settings

 

Cementox; renkli, kuvvetlendirilmiş çimento esaslı, her türlü yüzey üzerine yatay dikey olarak uygulanabilen ve hızlı sertleşen bir kaplama malzemesidir. Beton üzerine uygulanabildiği gibi var olan seramik, mozaik, parke gibi yüzeylerde sökülmeden rahatlıkla kaplanabilir. Bu özellikleri ile mekan yenilemede sağladığı hız, inşaat kirliliğini ve kargaşasını engellemesi, maliyetleri azaltması büyük avantajları arasındadır. Hızlı kürlenme özelliği ile 3 saat sonra kullanılabilir hale gelir. Ağır yük trafiğine uygundur, uzun ömürlüdür, tozumaz, çatlamaz ve kir tutmaz. İstenilen her renkte, duvar, tavan, zemin, banyo veya mobilyalarınızda dekoratif amaçlı kullanımı mümkündür. Özellikle havaalanı, sanayi tesisleri, otel gibi yüksek metrajlı projelerde zamandan tasarruf etmenize olanak verir.

HaberlerizolasyonUncategorizedürün bilgisi

çatı izolasyonÇatı izolasyonuDam IzolasyonuEndüstriyel Fabrika zemin yenilemeİzolasyonİZOLASYON malzemesiYalıtımyapı malzemeleri

Yorumlar devre dışı bırakıldı.