Devrediyorum

Devrediyorum.com Yayına Başladı EPN Haber Merkezi/ 11 Ekim 2018/ Gündem/ Devredilen iş yerleri ve franchise fırsatlarını barındıran yepyeni bir girişim; devrediyorum.com yayına başladı. Devredilen iş yerleri ve franchise yatırımları için yeni fırsatları barındıran girişim devrediyorum.com; özellikle son dönemde oldukça fazla değişkenlik gösteren mekan işletmelerinden ilham alınarak hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük devirli iş ilanlarını barındıran web girişimi olmayı hedefleyen girişim, ilk ayında 3 bin devirli ilan sayısına ulaştı. Türkiye’nin her ilini kapsıyor Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermek ücretsizken; kullanıcılar roketle seçenekleri ile daha fazla kişiye ulaşılabiliyor. Binlerce franchise tanıtımı ile yatırımcılara farklı sektörlere yatırım yapma imkanı tanıyan devrediyorum.com içerisinde, doğru işi aramak, risk faktörlerini azaltmak ve yatırımın hızlı geri dönüşlerini değerlendirmek için uzmanlarca hazırlanmış önemli içerikleri de barındırıyor. Yıl sonu hedefi 10 bin ilan İlk tanıtımının 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bayim Olur musun Fuarı’nda yapılacağı platform; 2018 yılı sonunda 10.000 devirli ilan ve 500’ün üzerinde franchise fırsatına ulaşarak, 2019’a iddalı bir giriş yapmayı hedefliyor. Tweet

 

Türkiye gündeminden son dakika haberleri, bugün yaşanan en son gelişmeler, siyaset gündeminden güncel haberler ve bütün son dakika haberleri için Hürriyet’in internet haber sitesi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

 

Paylaş E-posta gönder Bağlantıyı kopyala Hem işletmesini devretmek isteyen, hem de iş sahibi olmak isteyen kişiler için bir pazar yeri olarak hizmet veren Devrediyorum.com, 2017 yılının Ekim ayında fikir olarak planlanmaya başlandı. Yaklaşık 10 içinde geliştirilen Devrediyorum.com, Eren Sağlam ve Ömer Sağlam tarafından kuruldu. İşletmesini devretmek isteyen kişilerle iş sahibi olmak isteyen kişileri bir araya getiren Devrediyorum.com’un içinde franchise veren kurumsal firmalar bulunduğunu da ekleyelim. Bu sayede Devrediyorum.com kullanıcıları basit bir şekilde franchise için başvuru yapabiliyorlar. Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermenin tamamen ücretsiz olduğunu da ekleyelim. Devrediyorum.com bu sayede iş sahibi olmak isteyen kişilere hem devren işletme hem de sıfırdan franchise sahibi olmak gibi seçenekler sunuyor. ilk etapta franchise veren 40 kurumsal firma ile anlaşan Devrediyorum.com’un aktif üye ve ilan sayısı ise 2 ay içerisinde 2 bini aşmış durumda. Tabii ki Devrediyorum.com’un eksik yanları olduğunu da belirtelim. Örneğin ilana tıkladığınızda sitenin sizi yeni sekmeye atması ve acil ilanlar kategorisinin boş durumda olması sitenin eksikliklerinin başında geliyor. Hem franchise koşullarını sağlayan hem de ilan paylaşan çözümler Devrediyorum.com’un rakipleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan Devrediyorum.com, roket adını verdikleri feature satışları ile gelir elde ediyor. Hedef 10 bin tekil ilan Ana Sayfaya Roketle / Kategori Üst Sıraya Roketle ve Acil Roketle gibi seçenekler sunan Devrediyorum.com, aynı zamanda franchise veren kurumsal markalara da gold ve platin olmak üzere 2 farklı paket seçeneği sunuyor. 2018 yılı bitmeden 10 bin tekil ilana ulaşmayı hedefleyen Devrediyorum.com’un franchise hedefi ise 500 kurumsal firmaya ulaşmak. Devrediyorum.com Yorum Yaz İşletmesini devretmek isteyenler için pazar yeri: Devrediyorum.com Yorumlar İlk Yorumu yazmak ister misiniz? Yorum Yazmak için Giriş Yap İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

 

Şikâyetlerimizin başında okul idaresinin öğrencilere yaptığı baskılar vardı. İdare, okulun bünyesi içinde yer alan Öğrenci Derneği’ne tahammül edemiyordu. Devrimci öğrencileri ispiyonlamak üzere bir sürü öğrenci görevlendirmişti. Okul, üniversiteler gibi özerk değildi. Müdürü klasik bir yöneticiydi fakat başmuavinin Millî İstihbarat Teşkilatı’na bağlı olduğuna ilişkin çok sayıda veri vardı.

 

Görevde olduğum süre boyunca iyi yönetim ve sosyal adaleti kovaladım, her zaman kamu yararını gözettim. Dijitalleşme adımlarından denetime, üstyapının tamirinden hukuksal engellerin aşılmasına kadar birçok başarıya imza attığımıza inanıyorum.

 

Ayrıca, Dumankaya ve Boydak gibi bugüne kadar ‘himmetle’ ünlenmiş holdingler devrin değiştiğini gördüler ve özür ilanları veriyorlar, özrü ve ağlamayı bırakın, Ulusal Kanal’a beş katlı bir bina verin, yetmez, sınırlı personellerinin maaşları için sürekli bir gelir (akar) olabilecek otuz-kırk evin kirasını hemen bağlayın, beni oraya getirmeyin..

 

Bilgilendirme Girmiş olduğunuz e-posta adresi ile daha önce üye olmadan satın alma işlemi gerçekteştirdiniz. Üyeliğinizi tamamlamadığınız için, güvenliğinizi sağlamak amacıyla size bir e-posta göndermek istiyoruz. Göndereceğimiz e-postanın içindeki linke tıklayarak, satın alma işleminize bu e-posta adresinizle devam edebilirsiniz. Devam Et

 

İÜ Kampüs İÜ Kampüs, İstanbul Üniversitesi(İÜ) ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa(İÜC) öğrencilerinin internet ortamında bilgi alışverişinde bulunabilmesi, soru-cevap, ilanlar gibi alanları kullanabilmesi amacıyla İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan bir internet sitesidir. İletişim İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan İÜ Kampüs’ün resmi kurum ve kuruluş ile üniversitelerle resmi bir bağı bulunmamaktadır. İÜ Kampüs’le iletişime geçmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Yasal Bilgilendirme Her kullanıcının içerik yazabildiği, yorum paylaşabildiği İÜ Kampüs, 5651 sayılı kanuna göre yayın yapmaktadır. 5651 sayılı kanuna göre hukuka aykırı içeriği bize [email protected] e-posta adresi üzerinden bildirdiğinizde kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır. Arşiv Eylül 2020 Ağustos 2020 Mart 2020 Kasım 2019 Eylül 2019 Ağustos 2019 Temmuz 2019

 

Olumsuz sonucu: Bakanlık boykotta elebaşı olduğunu ileri sürdüğü öğrencilerin cezalandırılmasını istedi. Okul disiplin kurulu buna karşı direndi. Bakanlık cezalandırılmasını istediği kişi sayısını ondan ikiye indirdi. Bakanlığın diretmesi karşısında kurul bu iki öğrenciye (Zeki Sarıhan ve Aynan Sarıhan) birer ihtar cezası vermeyi uygun gördü. İşlemler uzun sürdü ve öğretim yılı biterken Bakanlık, bu cezayı, disiplin yönetmeliğini de çiğneyerek okuldan temelli atılma cezasına çevirdi. İkimiz okuldan temelli atıldık! Danıştay’ın verdiği kararla 40 gün sonra okulumuza döndük. Öğrencilerin sevincine payan yoktu…

 

Bilgilendirmeytukampus.com, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş, üniversite öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini paylaşmasını hedeflemiş, her kullanıcının içerik yazabildiği Yıldız Teknik Üniversitesi ile resmi bir bağı olmayan bir internet sitesidir. www.ytukampus.com 23.10.2017 itibariyle BTK tarafından onaylanmış bir yer sağlayıcıdır.

 

ytukampus.com, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş, üniversite öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini paylaşmasını hedeflemiş, her kullanıcının içerik yazabildiği Yıldız Teknik Üniversitesi ile resmi bir bağı olmayan bir internet sitesidir. www.ytukampus.com 23.10.2017 itibariyle BTK tarafından onaylanmış bir yer sağlayıcıdır.

 

13 Kasım günü “Enstitü Öğretmenlerine Açık Mektup” ballıklı bir bildiri yayımlayarak onlardan öğrencileri anlamasını ve savunmasını istedik. Öğretmenler kurulu toplanarak öğrenci isteklerini görüşmeye başladı. Kurul, Boykot komitesinden bir öğrencinin dinlenmesine karar verince komite beni gönderdi. Yaptığım konuşmada isteklerimizi anlatarak öğretmenleri bizi desteklemeye davet ettim. Bu ikna edici konuşma öğrencileri destekleyen öğretmenleri okul idaresi yanında güçlendirdi.(Bu konuşmayı hâlâ gözleri yaşararak hatırlayan öğretmenler var.) Öğrencilerden bir grup Bakan Ertem’le görüştü. Bakan, parayı gerektiren isteklerin kabulünün güç olduğunu, öteki isteklerin inceleneceğini söyledi. Açlık grevi dönüşümlü olarak devam etti.

 

7 Kasım günü Bakan İlhami Ertem’in emriyle okulun kapatıldığı ilan edildi. Fakat okulu ve yurtları terk etmedik. Boykot şarkıları söyleyerek halaylar çekildi. Müdür, bakanlıktan aldığı emri yerine getirerek okulun suyunu, kaloriferini ve elektriğini kesti. Yemekhane kapatıldı. Yayımladığımız bildiride, “Biz yoksul halk çocuklarıyız. Açlığa alışığız” dedik. Başlarında Ayhan Sarıhan bulunan İaşe Komisyonu, Beşevler bölgesinde bakkalları dolaşarak ekmek, turşu, reçel gibi yiyecekler topladı. Müdür o gün Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan demecinde öğrencilerin sebepsiz yere kazan kaldırdıklarını ileri sürdü fakat öğrenciler okulu terk etmezse polisten yardım istemeyi düşünmediğini de belirtti.

 

Her kullanıcının içerik yazabildiği, yorum paylaşabildiği İÜ Kampüs, 5651 sayılı kanuna göre yayın yapmaktadır. 5651 sayılı kanuna göre hukuka aykırı içeriği bize [email protected] e-posta adresi üzerinden bildirdiğinizde kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

 

Devrediyorum Bilişim Hizmetleri iş ilanları ile, insan kaynaklarının aktif iş ilanlarına ulaşabilir, kariyer fırsatlarını görebilirsiniz. İş başvurusu için sitemizdeki ilanları takip edebebilir, iş başvurusu sırasında yaşadığınız bir sorun olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

“Nöbeti Devrediyorum.”Bilge insan Aliye Izzetbegoviç’in şu manidar sözünü siyasi hayatımda hep hatırımda tutmaya çalıştım. “İktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.”AK Parti; 1,5 milyon teşkilat mensubu, 9,5 milyon üyesiyle, Dünya’nın en büyük siyasi organizasyonlarından biridir. Kurulduğu günden bugüne; her seçimde başarıyı yakalamış, yaptığı hizmetlerle halkımızın gönlünde yer tutmuş, Dünya’da mazlum ve mağdur milletlerin umudu olmuştur. Yeni Türkiye’yi inşa eden bu büyük hareketin Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında sekiz yıldan beri sürdürmekte olduğum Başkan Yardımcılığı görevimi büyük bir onurla ifa ettim. Böylesine büyük bir partinin kurucularından biri olmaktan ve teşkilatında bu önemli görevi üstlenmekten şeref duydum. Bu görevi tevdi eden Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve bugüne kadar devam etmemi sağlayan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’na teşekkür ediyorum.Görevim süresince, teşkilatın her kademesinde görev yapan birçok arkadaşla tanışma ve dostluklar kurma fırsatını yakaladım. Siyasetin merkezi olan AK Partide edindiğim bu dostlukların bundan böyle de inşallah devam edeceğini ümit ediyorum. Verimli çalışmalar yapabilmek için hep gayret gösterdim. Özellikle, teşkilat eğitimlerinden sorumlu olduğum dönemde 81 İl, 962 İlçede Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Mahalle ve Sandık Yönetim Kurulu Üyelerine eğitim programları hazırladım, sunumlar yaptım. Tüm bu birikimlerin kalıcı olabilmesi amacıyla “Teşkilat İçi Eğitim” kitabını hazırladık. Bu çalışmaları zevkle ve heyecanla yapmaya gayret ettim, faydalı olmaya çalıştım.Daha fazla mesai harcama arzusunda olduğum vakıf hizmetlerine ağırlık vermeyi düşünürken 7 Haziran seçimlerinde sonuç beklediğimiz gibi tek başına iktidarı getirmeyince bu düşüncemi erteledim. 1 Kasım seçimlerinden sonra partimizin aldığı büyük zaferle yıllardır devam ettirdiğim Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılmam gerektiği hususunu tekrar çevremle paylaştım. Uzun süre devam eden görevlerde işler zaman zaman rutinleşiyor, verim de düşebiliyor. Onun için büyükler “Tebdil-i mekânda hayır vardır.” demişlerdir. Bu veciz ifadeden hareketle atanan Teşkilat Başkanımızın yeni bir ekiple çalışma arzusunu anlayışla karşılayarak bu nöbeti devrediyorum.Görev süremce birlikte çalıştığım Teşkilat Başkanlarımıza, Teşkilat Uzmanı arkadaşlarımıza, Genel Merkezin tüm çalışanlarına, hassaten gece geç saatlere kadar işini aksatmadan yapan danışmanlarıma teşekkür ediyor, atanan Teşkilat Başkan Yardımcısı arkadaşlara yeni görevlerinde başarılar diliyorum.Partimizin başarısı için dualarımızı ve bize düşen görevleri (bugüne kadar nasıl olduysa bundan sonrada) aynı heyecanla yerine getireceğimi siz değerli dostlarımla paylaşmak istiyorum. Ünlü Seyyah İbn-i Battuta’nın “Derdi Olanın Vakti Olmaz.” sözünden yola çıkarak, bundan böyle çalışmalarımı, faaliyetleri genişleyen ve büyüyen Genel Başkanı olduğum Yeni Dünya Vakfında sürdüreceğim. Dualarını bizlerden esirgemeyen tüm dostlara saygı ve selamlarımı sunuyorum.Allah Hepimizin Yar ve Yardımcısı Olsun. Mahmut GÖKSU21 – 22. Dönem Adıyaman Milletvekili

 

Devredilen iş yerleri ve franchise fırsatlarını barındıran yepyeni bir girişim; devrediyorum.com yayına başladı. Devredilen iş yerleri ve franchise yatırımları için yeni fırsatları barındıran girişim devrediyorum.com; özellikle son dönemde oldukça fazla değişkenlik gösteren mekan işletmelerinden ilham alınarak hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük devirli iş ilanlarını barındıran web girişimi olmayı hedefleyen girişim, ilk ayında 3 bin devirli ilan sayısına ulaştı. Türkiye’nin her ilini kapsıyor Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermek ücretsizken; kullanıcılar roketle seçenekleri ile daha fazla kişiye ulaşılabiliyor. Binlerce franchise tanıtımı ile yatırımcılara farklı sektörlere yatırım yapma imkanı tanıyan devrediyorum.com içerisinde, doğru işi aramak, risk faktörlerini azaltmak ve yatırımın hızlı geri dönüşlerini değerlendirmek için uzmanlarca hazırlanmış önemli içerikleri de barındırıyor. Yıl sonu hedefi 10 bin ilan İlk tanıtımının 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bayim Olur musun Fuarı’nda yapılacağı platform; 2018 yılı sonunda 10.000 devirli ilan ve 500’ün üzerinde franchise fırsatına ulaşarak, 2019’a iddalı bir giriş yapmayı hedefliyor. Tweet

 

Bilge insan Aliye Izzetbegoviç’in şu manidar sözünü siyasi hayatımda hep hatırımda tutmaya çalıştım. “İktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.”

 

Ancak, askeri personel kuralları gereği, boyu ve kilosu ‘komutanlık’ için elverişli değildir. Lütfen askeri personel yasasını değiştirin ve 1.50 boyunda 40 kilo ağırlığında insanların da ‘general’ rütbesine girebilmelerini sağlayın.

 

Hem işletmesini devretmek isteyen, hem de iş sahibi olmak isteyen kişiler için bir pazar yeri olarak hizmet veren Devrediyorum.com, 2017 yılının Ekim ayında fikir olarak planlanmaya başlandı. Yaklaşık 10 içinde geliştirilen Devrediyorum.com, Eren Sağlam ve Ömer Sağlam tarafından kuruldu. İşletmesini devretmek isteyen kişilerle iş sahibi olmak isteyen kişileri bir araya getiren Devrediyorum.com’un içinde franchise veren kurumsal firmalar bulunduğunu da ekleyelim. Bu sayede Devrediyorum.com kullanıcıları basit bir şekilde franchise için başvuru yapabiliyorlar. Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermenin tamamen ücretsiz olduğunu da ekleyelim. Devrediyorum.com bu sayede iş sahibi olmak isteyen kişilere hem devren işletme hem de sıfırdan franchise sahibi olmak gibi seçenekler sunuyor. ilk etapta franchise veren 40 kurumsal firma ile anlaşan Devrediyorum.com’un aktif üye ve ilan sayısı ise 2 ay içerisinde 2 bini aşmış durumda. Tabii ki Devrediyorum.com’un eksik yanları olduğunu da belirtelim. Örneğin ilana tıkladığınızda sitenin sizi yeni sekmeye atması ve acil ilanlar kategorisinin boş durumda olması sitenin eksikliklerinin başında geliyor. Hem franchise koşullarını sağlayan hem de ilan paylaşan çözümler Devrediyorum.com’un rakipleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan Devrediyorum.com, roket adını verdikleri feature satışları ile gelir elde ediyor. Hedef 10 bin tekil ilan Ana Sayfaya Roketle / Kategori Üst Sıraya Roketle ve Acil Roketle gibi seçenekler sunan Devrediyorum.com, aynı zamanda franchise veren kurumsal markalara da gold ve platin olmak üzere 2 farklı paket seçeneği sunuyor. 2018 yılı bitmeden 10 bin tekil ilana ulaşmayı hedefleyen Devrediyorum.com’un franchise hedefi ise 500 kurumsal firmaya ulaşmak. Devrediyorum.com Yorum Yaz İşletmesini devretmek isteyenler için pazar yeri: Devrediyorum.com Yorumlar İlk Yorumu yazmak ister misiniz? Yorum Yazmak için Giriş Yap İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

 

Site içinde ara… Bilgilendirmeytukampus.com, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş, üniversite öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini paylaşmasını hedeflemiş, her kullanıcının içerik yazabildiği Yıldız Teknik Üniversitesi ile resmi bir bağı olmayan bir internet sitesidir. www.ytukampus.com 23.10.2017 itibariyle BTK tarafından onaylanmış bir yer sağlayıcıdır.YTÜ Kampüs İletişimŞikayet, öneri ve iletişim için bize mail adresinden ulaşabilirsiniz.KÜNYEİLETİŞİM

 

Kürsüye ilk çıkan isim olan eski TBF Başkanı Harun Erdenay, yaptığı konuşmada, “Sayın delegeler 26 Ekim Olağan Genel Kurulumuza hoş geldiniz. 27 Mayıs 2015’de seçildiğim başkanlık görevini 18 ay sürdürdüm. Görev yaptığım süre kısa da olsa tüm delegelerin önünde vermiş olduğum sözlerin tamamına yakınını yerine getirmemin huzuru içinde dönemimi tamamladım. Bu yeni dönemde gelişmeleri değerlendirdiğimde aday olmamaya karar verdim. Bu bayrağı Federasyon Başkanı olarak; basketbola hizmet edeceğini ifade eden eski takım arkadaşım Hidayet Türkoğlu’na devrediyorum. Onunda basketbolu daha da ileriye götüreceğine inanıyor ve başarılar diliyorum. Bende mutlaka basketbola olan hizmetimi devam ettireceğim. Ayrıca görevim süresince her türlü desteği veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve tüm spor teşkilatımıza teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Başkanlık dönemimde Yönetim Kurulu Üyelerimize, Federasyon çalışanlarımıza, basketbolun önemli paydaşı olan siz kulüplerimize, Türk Basketbolumuzu her zaman destekleyen sponsor kuruluşlarımıza, dostlarımıza ve Basketbolun değerli büyüklerine teşekkür ederim” dedi.

 

Kıbrıs Postası – SOSYAL MEDYA Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanı Tolga Atakan, sosyal medya üzerinden bakanlık görevine veda etti. 3 yıla yaklaşan bakanlık görevinin bugün itibariyle son bulması nedeniyle veda eden Atakan, “Sizlere hizmet etmek hayatım boyunca gerçekleştirdiğim en şerefli görevdi ve hayatımın sonuna kadar da öyle kalacak” ifadelerini kullandı. “Tolga Atakan olarak devraldığım görevi Tolga Atakan olarak devrediyorum” sözlerini kullanan Atakan, görevde olduğu süre boyunca şahsına duyulan güven için herkese teşekkür etti. Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanı Atakan, şu ifadeleri kullandı: “Görevde olduğum süre boyunca kimsenin hakkını yememiş olmanın, başka partilidir diye görevden almadığım insanımızla birlikte ülkemiz için çalışmış olmanın, memleketin her kuruşu yatırama dönüşsün, israf edilmesin diye çalışmış olmanın, geçmişin yanlışlarına eyvallah dememiş olmanın gururu ve vicdani huzuruyla, Tolga Atakan olarak devraldığım görevi Tolga Atakan olarak devrediyorum. Görevde olduğum süre boyunca iyi yönetim ve sosyal adaleti kovaladım, her zaman kamu yararını gözettim. Dijitalleşme adımlarından denetime, üstyapının tamirinden hukuksal engellerin aşılmasına kadar birçok başarıya imza attığımıza inanıyorum. Değeri milyonlarca TL olan birçok projemiz kaynak yetersizliği başta olmak üzere birden fazla nedenden dolayı yarım kalmış ya da hiç başlayamamıştır. Fakat devlette süreklilik esastır. Umarım memlekete hizmet için yapılan bu yarışta bayrağı devralacak olanlar bunları hayata geçirecek imkâna sahip olurlar. Her türlü zorluk, yokluk hatta ülkemizde ilk defa tecrübe edilen sıkıntılara rağmen özveri ile çalışan Bakanlık personelimize, bu sürede birlikte çalıştığımız meslek gruplarına ve en önemlisi görevde olduğum süre boyunca şahsıma duyduğunuz güven için sizlere teşekkür ederim. Hoşça kalın.” En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 

1968-1969 Öğretim Yılı açıldıktan bir süre sonra öğrenciler, taleplerini yeniden gündeme getirmeye başlayınca okul yönetimi birkaç öğretmeni öğrencilerin sorunlarını dinlemekle görevlendirmiş, bu öğretmenler, bölümlerde öğrencilerle toplantılar yaparak onların şikâyet ve isteklerini saptamaya başlamıştır. Ben o tarihte Türkçe Bölümü ikinci sınıf öğrencisi idim. Bizi dinleyen kurula “Okulun yönetimini biz öğrencilere bıraksınlar. Daha iyi yönetiriz” dedim. Bu sözüm öğretmenlerimizin garibine gitmiş olsa da sözlerimin doğruluğuna inanıyordum. Çünkü kitlelerin yaratıcı gücüne, örgütlenme yeteneğine güveniyordum.

 

Partimizin başarısı için dualarımızı ve bize düşen görevleri (bugüne kadar nasıl olduysa bundan sonrada) aynı heyecanla yerine getireceğimi siz değerli dostlarımla paylaşmak istiyorum. Ünlü Seyyah İbn-i Battuta’nın “Derdi Olanın Vakti Olmaz.” sözünden yola çıkarak, bundan böyle çalışmalarımı, faaliyetleri genişleyen ve büyüyen Genel Başkanı olduğum Yeni Dünya Vakfında sürdüreceğim. Dualarını bizlerden esirgemeyen tüm dostlara saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

KIBRIS Rum Yönetimi lideri Glafkos Klerides, 28 Şubat’ta görevini, yeni seçilecek başkana devredeceğini söyledi. Klerides, bir Rum televizyon kanalına yaptığı açıklamada, görev süresinin uzatılmasını kabul etmeyeceğini belirterek, anayasada böyle bir şeyin olmadığını kaydetti. 1 Mart’ta özgür bir birey olacağını ifade eden Klerides, ‘‘Bu konuda eşime söz verdim’’ dedi. Klerides, Türk tarafının tutum değiştirerek Annan belgesini imzalamaması halinde 28 Şubat’a kadar bir çözüm olmayacağını söyledi.

 

Ana SayfaGündemDevrediyorum.com Yayına Başladı Devrediyorum.com Yayına Başladı EPN Haber Merkezi/ 11 Ekim 2018/ Gündem/ Devredilen iş yerleri ve franchise fırsatlarını barındıran yepyeni bir girişim; devrediyorum.com yayına başladı. Devredilen iş yerleri ve franchise yatırımları için yeni fırsatları barındıran girişim devrediyorum.com; özellikle son dönemde oldukça fazla değişkenlik gösteren mekan işletmelerinden ilham alınarak hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük devirli iş ilanlarını barındıran web girişimi olmayı hedefleyen girişim, ilk ayında 3 bin devirli ilan sayısına ulaştı. Türkiye’nin her ilini kapsıyor Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermek ücretsizken; kullanıcılar roketle seçenekleri ile daha fazla kişiye ulaşılabiliyor. Binlerce franchise tanıtımı ile yatırımcılara farklı sektörlere yatırım yapma imkanı tanıyan devrediyorum.com içerisinde, doğru işi aramak, risk faktörlerini azaltmak ve yatırımın hızlı geri dönüşlerini değerlendirmek için uzmanlarca hazırlanmış önemli içerikleri de barındırıyor. Yıl sonu hedefi 10 bin ilan İlk tanıtımının 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bayim Olur musun Fuarı’nda yapılacağı platform; 2018 yılı sonunda 10.000 devirli ilan ve 500’ün üzerinde franchise fırsatına ulaşarak, 2019’a iddalı bir giriş yapmayı hedefliyor. Tweet Yazar Hakkında EPN Haber Merkezi Enterprise Next Haber Merkezi, gündeme dair gelişmeleri basın bülteni ve benzeri hazır kaynaklar üzerinden size yansıtan yüzümüzdür. Bu haberler de İlginizi Çekebilir Zoom Yılbaşında “Sınırları” Ortadan Kaldırıyor EPN Haber Merkezi/ Yeme İçme Hizmetindeki Hijyen Kaygılarını Teknoloji Çözüyor EPN Haber Merkezi/ Verinin Yeniden Kullanımı 2021’de Büyük Bir Trend Haline Gelecek EPN Haber Merkezi/ fonbulucu.com İmeceyi Online Ortama Taşıyor Fatih Sarı/ Etiketler: Devrediyorum.com Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var? Cevabı iptal et Aradığınız bir şey mi var? Son Haberler Konteyner Nedir, Uygulama Geliştirme ve İnovasyona Nasıl … 18 Aralık 2020 Türkiye’de Kasım’da E-Ticaret Satışları Yüzde 52 Arttı 18 Aralık 2020 Yeme İçme Hizmetindeki Hijyen Kaygılarını Teknoloji Çözüyor 18 Aralık 2020 Verinin Yeniden Kullanımı 2021’de Büyük Bir Trend … 18 Aralık 2020 E-Ticaret, Yılın Son Alışveriş Festivali’ne Hazırlanıyor 18 Aralık 2020 Yazılardan Seçmeler Verinin Yeniden Kullanımı 2021’de Büyük Bir Trend Haline Gelecek 18 Aralık 2020 Yeme İçme Hizmetindeki Hijyen Kaygılarını Teknoloji Çözüyor 18 Aralık 2020 Konteyner Nedir, Uygulama Geliştirme ve İnovasyona Nasıl Yardımcı Olur? 18 Aralık 2020

 

17 Kasım günü yayımlanan İaşe Komitesi bildirisi Ankara halkından yardım istedi. “Davamız çabuk sınıf geçmek, ucuz öğretmen olmak için savaş değildir. Davamız, idarenin korkunç baskılarından kurtulmak, eskimiş eğitim usullerinin günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesini istemektir. Bunun için boykot yaptık. Millî Eğitim bakanı sesimize kulak verecek yerde okullarımızı kapattı. Yemeklerimizi kesti. 800 kişiyi aç ve susuz bıraktı. Yatılı bir okulda okumaktan başka imkânı olmayan yoksul çocuklarını açlıkla korkutup bu güzel amacımızdan vazgeçirmek istedi. Buna rağmen direniyoruz. Ankara halkının aç kalan evlatlarını bağrına basacağına inanıyoruz. Sonuna kadar yan yanayız. Başarı hepimizindir” deniliyordu.

 

Ana SayfaGündemDevrediyorum.com Yayına Başladı Devrediyorum.com Yayına Başladı EPN Haber Merkezi/ 11 Ekim 2018/ Gündem/ Devredilen iş yerleri ve franchise fırsatlarını barındıran yepyeni bir girişim; devrediyorum.com yayına başladı. Devredilen iş yerleri ve franchise yatırımları için yeni fırsatları barındıran girişim devrediyorum.com; özellikle son dönemde oldukça fazla değişkenlik gösteren mekan işletmelerinden ilham alınarak hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük devirli iş ilanlarını barındıran web girişimi olmayı hedefleyen girişim, ilk ayında 3 bin devirli ilan sayısına ulaştı. Türkiye’nin her ilini kapsıyor Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermek ücretsizken; kullanıcılar roketle seçenekleri ile daha fazla kişiye ulaşılabiliyor. Binlerce franchise tanıtımı ile yatırımcılara farklı sektörlere yatırım yapma imkanı tanıyan devrediyorum.com içerisinde, doğru işi aramak, risk faktörlerini azaltmak ve yatırımın hızlı geri dönüşlerini değerlendirmek için uzmanlarca hazırlanmış önemli içerikleri de barındırıyor. Yıl sonu hedefi 10 bin ilan İlk tanıtımının 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bayim Olur musun Fuarı’nda yapılacağı platform; 2018 yılı sonunda 10.000 devirli ilan ve 500’ün üzerinde franchise fırsatına ulaşarak, 2019’a iddalı bir giriş yapmayı hedefliyor. Tweet Yazar Hakkında EPN Haber Merkezi Enterprise Next Haber Merkezi, gündeme dair gelişmeleri basın bülteni ve benzeri hazır kaynaklar üzerinden size yansıtan yüzümüzdür. Bu haberler de İlginizi Çekebilir Zoom Yılbaşında “Sınırları” Ortadan Kaldırıyor EPN Haber Merkezi/ Yeme İçme Hizmetindeki Hijyen Kaygılarını Teknoloji Çözüyor EPN Haber Merkezi/ Verinin Yeniden Kullanımı 2021’de Büyük Bir Trend Haline Gelecek EPN Haber Merkezi/ fonbulucu.com İmeceyi Online Ortama Taşıyor Fatih Sarı/ Etiketler: Devrediyorum.com

 

Ana SayfaGündemDevrediyorum.com Yayına Başladı Devrediyorum.com Yayına Başladı EPN Haber Merkezi/ 11 Ekim 2018/ Gündem/ Devredilen iş yerleri ve franchise fırsatlarını barındıran yepyeni bir girişim; devrediyorum.com yayına başladı. Devredilen iş yerleri ve franchise yatırımları için yeni fırsatları barındıran girişim devrediyorum.com; özellikle son dönemde oldukça fazla değişkenlik gösteren mekan işletmelerinden ilham alınarak hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük devirli iş ilanlarını barındıran web girişimi olmayı hedefleyen girişim, ilk ayında 3 bin devirli ilan sayısına ulaştı. Türkiye’nin her ilini kapsıyor Türkiye’nin her ilinden devirli işletmelerin görülebileceği platformda ilan vermek ücretsizken; kullanıcılar roketle seçenekleri ile daha fazla kişiye ulaşılabiliyor. Binlerce franchise tanıtımı ile yatırımcılara farklı sektörlere yatırım yapma imkanı tanıyan devrediyorum.com içerisinde, doğru işi aramak, risk faktörlerini azaltmak ve yatırımın hızlı geri dönüşlerini değerlendirmek için uzmanlarca hazırlanmış önemli içerikleri de barındırıyor. Yıl sonu hedefi 10 bin ilan İlk tanıtımının 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bayim Olur musun Fuarı’nda yapılacağı platform; 2018 yılı sonunda 10.000 devirli ilan ve 500’ün üzerinde franchise fırsatına ulaşarak, 2019’a iddalı bir giriş yapmayı hedefliyor. Tweet Yazar Hakkında EPN Haber Merkezi Enterprise Next Haber Merkezi, gündeme dair gelişmeleri basın bülteni ve benzeri hazır kaynaklar üzerinden size yansıtan yüzümüzdür. Bu haberler de İlginizi Çekebilir Zoom Yılbaşında “Sınırları” Ortadan Kaldırıyor EPN Haber Merkezi/ Yeme İçme Hizmetindeki Hijyen Kaygılarını Teknoloji Çözüyor EPN Haber Merkezi/ Verinin Yeniden Kullanımı 2021’de Büyük Bir Trend Haline Gelecek EPN Haber Merkezi/ fonbulucu.com İmeceyi Online Ortama Taşıyor Fatih Sarı/ Etiketler: Devrediyorum.com Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var? Cevabı iptal et

 

6 Kasım’da yayımladığımız bildiride niçin boykot yaptığımızı anlattık. Akademi isteğini geri plana iterek okulun özerk olması isteğini öne çıkardık. Akademi olursak balık yiyecektik ama özerk olursak balık tutmayı öğrenecektik. Okul müdürü bakanlık tarafından atanmamalı, öğretmenler kurulunda seçilmeliydi. Her bölümden birer öğrenci temsilcisi, oy hakkıyla birlikte bu kurulda yer almalıydı. Öğrenci Derneğine yapılan baskılara son verilmeliydi.

 

UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.

 

9 Kasım günü okuldan Kurtuluş Meydanı’na kadar bir yürüyüş yaptık. Yol boyunca dağıttığımız “Boykotçu Öğrencilerden Dostlara Mektup” başlıklı bildiride Ertem’in öğrenci isteklerini gerçekleştirecek yerde okulu kapatarak bizleri aç bıraktığı, Ankara halkının peynir etmek göndererek bizi desteklediği anlatılıyordu. Bildiride şu cümle de yer alıyordu: “Bizim bu eğitim sisteminden, bu okul idaresinden canımız yandı. İyi öğretmen, halka yararlı bir eğitimci olmamızı istemiyorlar.”

 

Bütün bunlara rağmen tarihselcilik görüşünden vazgeçmediğimi ve Kur’an’ı sağlıklı anlama ve yorumlama konusunda daha tutarlı bir fikrî/ilmî teklifle karşılaşmadıkça bu görüşte ısrar edeceğimi, ancak tarihselcilikte liderlik ve temsilcilik gibi unvanlara göz dikmeyeceğimi belirtmek istiyorum. Bu vesileyle, kendilerini “Ehl-i Sünnet tarihselcileri” diye tanımlayan arkadaşlara tarihselciliğin yorum ve ictihadla değil, vahyin tabiatı ve inzal keyfiyetiyle ilgili bir mesele olduğunu da özellikle hatırlatmak gerektiğini düşünüyorum. Şayet vahiy hem lafız hem mana olarak Allah’a aitse, bu durumda Kur’an vahyinin tarihselliğini iddia etmek iman dairesinden çıkmakla eşdeğer hale gelir. Zira Allah’ın belli bir zaman ve mekana izafesi mümkün olmadığı gibi O’nun kelamının da zamansallığı söz konusu değildir. Ancak bu durumda ilahi kelamın kıdemi meselesi gündeme gelir. Şayet Kur’an kadim ise o zaman Mu’tezile’nin Halku’l-Kur’an (Kur’an’ın Yaratılmışlığı) nazariyesine temel gerekçe oluşturan “teaddüd-i kudema” (birden fazla kadim varlık) problemiyle yüzleşilir. Bu yüzdendir ki Sünnî bazı kelamcılar dahi “kelam-ı nefsî ve kelam-ı lafzî” şeklinde bir ayrıma giderek, istemeyerek de olsa Kur’an lafızlarının kadim değil, mahluk olduğunu kabullenmişlerdir.

 

Görevim süresince, teşkilatın her kademesinde görev yapan birçok arkadaşla tanışma ve dostluklar kurma fırsatını yakaladım. Siyasetin merkezi olan AK Partide edindiğim bu dostlukların bundan böyle de inşallah devam edeceğini ümit ediyorum. Verimli çalışmalar yapabilmek için hep gayret gösterdim. Özellikle, teşkilat eğitimlerinden sorumlu olduğum dönemde 81 İl, 962 İlçede Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Mahalle ve Sandık Yönetim Kurulu Üyelerine eğitim programları hazırladım, sunumlar yaptım. Tüm bu birikimlerin kalıcı olabilmesi amacıyla “Teşkilat İçi Eğitim” kitabını hazırladık. Bu çalışmaları zevkle ve heyecanla yapmaya gayret ettim, faydalı olmaya çalıştım.

 

Yasal Bilgilendirme Her kullanıcının içerik yazabildiği, yorum paylaşabildiği İÜ Kampüs, 5651 sayılı kanuna göre yayın yapmaktadır. 5651 sayılı kanuna göre hukuka aykırı içeriği bize [email protected] e-posta adresi üzerinden bildirdiğinizde kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

 

Bu noktada, tarihselciliğin İslâmî gelenekten kendine meşruiyet devşirmeye çalıştığı iddia edilebilir. Nitekim bir ulusal gazetenin Açık Görüş isimli ekinde yayımlanan “Tarihselciliğin Tarihten Meşruiyet Arayışı” başlıklı makalede de aynen böyle söylenmekte ve bu makalade “meşru gelenek-gayri meşru gelenek” ayrımına gidilmektedir. Ancak bu ayrımda, kolayca tahmin edilebileceği gibi, tarihselciliğe referans oluşturan geleneksel görüş ve yorumlar gayr-i meşru gelenek diye tarif edilirken karşıt görüş ve yorumlar meşru gelenek olarak tebcil edilmektedir. Geleneğin meşruiyeti ise söz konusu ayrımı yapan zatın paşa gönlünce belirlenmektedir. Kur’an’ın tarihselliği görüşünü “fikrî terör” olarak gören bu zat Hz. Ömer’in müellef-i kulûbla ilgili uygulamasından söz etmekte ve “Hz. Ömer ayetin hükmünü ortadan kaldırmamıştır. Müellefe-i kulûb sınıfına giren kişilere yapılan ödemeden sadece iki kişinin ödemesine son vermiş, asalak bir sınıfın üremesinin önüne geçmiştir. Zira hükmün illeti ortadan kalkmıştır, illet kalkınca da onlara dair hüküm de sona ermiştir. Bu bir usûl kaidesidir. Hüküm illetiyle vardır” demektedir ki tarihselcilik de sonuçta bundan farklı bir şey söylememektedir. Evet, hükmün illeti yoksa hüküm de yoktur. Nitekim bugünkü sosyolojide de sözgelimi kölelik/cariyelik kurumu, ganimet ve cizye hukuku gibi Kur’an’daki pek çok hükme menat oluşturan illetler yoktur; dolayısıyla söz konusu hükümlerin tatbik zemini de yoktur. Bu yüzden, laf kalabalığına hacet olmadığı gibi tarihselcilik hakkında güya anlamlı bir şey söylüyormuş gibi sözde eleştiri yapmanın âlemi de yoktur.

Haberlerizolasyonürün bilgisi

çatı izolasyonDam IzolasyonuİzolasyonİZOLASYON malzemesiYalıtımyapı malzemeleri

Yorumlar devre dışı bırakıldı.