ÇATI YALITIMI HİZMETLERİ

Çatı yalıtımı hizmetleri SAS İzolasyon tarafından verilen profesyonel hizmetlerden biridir. Günümüzde izolasyon hizmetlerine verilen önemin artması ile birlikte izolasyonun getirileri de anlaşılmaya başlanmıştır. İzolasyon diğer adı ile; yalıtım hizmetleri yapıların enerji, ses gibi alanlarda daha korunaklı yapılar olmalarına olanak sağlamaktadır.

Çatı Yalıtımı Nedir?

Çatı yalıtımı yaşam alanlarının çatılarının ısı kaybını önlemek için verilen hizmetlerden biridir. Yapıların ısı kaybı yaşaması hem yapının sahibine maddi olarak hem de doğal çevreye enerji israfı olarak geri dönmektedir. Gelişen ve büyüyen dünyada enerji tüketimini en aza indirgemek tüm insanlığın ortak vazifelerinden biridir.

Yaşam alanlarında ortaya çıkan ısı kaybının yaklaşık %25 kadarlık kısmı çatılar nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Bu kaybın önlenmesi ve çatıların ısı kaybını önleyecek bir hale getirilmesi için çatı yalıtımı uygulanmaktadır. Çatıların ne kadar ısı kaybına neden olacağı çatının yapı malzemelerine, yaşam alanlarının genel malzemelerine, dış kabuk malzemesine, fiziksel koşullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çatılarda yalıtım yapılması gereken birçok etmen vardır. Bunlar; ısı, buhar, ışık ve ses olarak sıralanabilir. Tüm bu alanlarda yalıtımın yapılması yapıların çok daha kullanışlı ve sağlıklı hale gelmesini sağlamaktadır. SAS İzolasyon, bahsi geçen tüm alanlarda yalıtım hizmetleri vermektedir.

91104-WA

Çatı Yalıtımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çatılar yaşam alanlarının üzerini örten ve hava koşullarına karşı en çok direnç gösteren alanlardır. Çatı yalıtımı söz konusu olduğunda çatı ısı yalıtımı ve çatı su yalıtımı yaptırmak son derece gerekli olan hizmetlerdir. Çatı su yalıtımı ile çatılarınızın su sızdırma sorunlarını çözebilirsiniz. Çatı ısı yalıtımı hizmetleri ise çatıların ısı kaybına yol açmasını önlemek için yapılan hizmetlerdir. Çatıların var olan ısı kaybının yaklaşık %25’inin nedeni olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle çatı yalıtımı, yapıların ihtiyaç duydukları hizmetler arasındadır.

Yaşam alanlarını korumak için çatı yalıtımı yaptırırken kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik kullanılmasına özen gösterilmelidir. Her yapı birbirinden farklıdır. Bu nedenle yapılar yalıtım hizmeti verilmeden önce ön keşif ile gözlemlenmelidir. SAS İzolasyon alanında tecrübeli uzmanları ile profesyonel hizmet anlayışını benimsemektedir.

izolasyon

ÇATI YALITIMIÇatı izolasyonudam yalıtım hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir