ÇATI İZOLASYON HİZMETLERİ

Çatı izolasyon hizmetleri ülkemizde çok fazla verilen yalıtım hizmetlerinden biridir. SAS İzolasyon bünyesinde verilen çatı izolasyon hizmetleri alanında yılların deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilmektedir. Çatı izolasyonu nedir? Çatı izolasyonunda malzemenin önemi nedir?

Çatı İzolasyonu Nedir?

Çatı izolasyonu, tavan bölgelerinden kaynaklanan ısı kaybının önlenmesi amacı ile yapılan yalıtım hizmetleridir. Çatı izolasyonu kendi içerisinde birçok farklı şekilde uygulanabilmektedir. Bunun nedeni ise çatıların konumu, şekli, yapının durumu gibi faktörlerdir. İyi bir çatı izolasyonu için iki önemli bileşen vardır. Bunlardan ilki kaliteli malzeme ikincisi ise kaliteli işçiliktir.

Çatı izolasyonu nda engin tecrübemize güveniyoruz.

İzolasyon hizmetleri verilirken mutlaka yapının durumu önceden gözlemlenmeli ve uygulanacak olan yalıtım hizmeti yapının durumuna göre şekillenmelidir. Bu bağlamda yalıtım hizmeti veren firmanın öncelikli olarak ön araştırma yapması gerekir. Ön araştırması tamamlanan yapılarda kullanılacak olan yalıtım tipi belirlendikten sonra dikkat edilmesi gereken ikinci husus malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesi iyi olmayan birçok yalıtım sistemi beklenen performansı sergileyemez. Bu nedenle kaliteli malzeme kullanmak yalıtımda büyük önem taşır. Yalıtım ister ses ister ısı için yapılmış olsun mutlaka iyi malzeme kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.

IMG-20191119

Çatı İzolasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çatı izolasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Öncelikle yapının şekli önem taşır. Yapının çatısı düz bir şekle sahip ise bu çatının üzerine ek olarak bir çatı izolasyon sistemi kurulabilmektedir. Hatta bununla birlikte su geçirmez bir çatı izolasyon sistemi uygulamak da mümkündür. Yalıtım birçok katın üst üste yerleşmesi ile oluşmaktadır. Bu nedenle yalıtımın katları ve katlarda kullanılan malzemelerin kalitesi yalıtımın gücünü belirleyen en büyük faktörlerdir.

İster düz olsun ister eğimli olsun günümüzde neredeyse her çeşit çatı için izolasyon hizmetleri verilebilmektedir. Aynıca izolasyon yapıların ısı kaybını önlemesini sağlayan en büyük araçtır. Isı kaybı hem yapının sahibine maddi olarak hem de çevreye zarar vermektedir. Hızla enerji tüketilen bir dünyada enerjiyi verimli kullanmanın öneminin kavranmaya başlanması da izolasyon hizmetlerine önem kazandırmıştır.

SAS Çatı izolasyonu hizmetleri ile alanında deneyimli uzmanlardan hizmet alabilir, çatılarınızı emin ellere teslim edebilirsiniz.

izolasyon

Çatı izolasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir