ÇATI İZOLASYON

ÇATI İZOLASYON

Tüm iklim koşullarına rahatlıkla dayanabilmektedir. Çatlama yapmaz, kırılmaz ve bakım gerektirmez. 4,5 kg/m2 ağırlığı ile çatınıza ve binanıza minimum değerlerde yük bindirir. Metal Trapez altına herhangi bir yalıtım örtüsü gerektirmez ve malzemeden tasarruf sağlar. Estetik görünümü ve renk seçenekleri ile yapılarınıza özel bir görünüm verir. Montajı kısa ve zamandan tasarruf sağlar. Villalar, apartmanlar, sosyal tesisler, fabrikalarda rahatlıkla uygulanabilir. En önemli özelliği bakıma ihtiyacı olmamasıdır. Bakım gerektirmez ve bozulmaz böylece ekstra masraflardan tasarruf etmenize yarar. Aynı zamanda trapez çatının altına herhangi bir ek malzemeye , izolasyon ürününe veya koruyucuya gerek yoktur. Kullanıcı dostu olmasının sebebi bu tür gereksiz masrafların hepsinden cebinizi kurtarmasıdır. Trapez çatı tek model değildir. Farklı kesimler de ve farklı renkler de bulunmaktadır. Çatı kaplamasında montajlı vidalar kullanılarak çatının sabitlenmesi sağlanır. Çatının yapılacağı yere mesafe tutucu aşıklar eklenerek çatının son halini alması sağlanır. Genelde izole malzemeleri kullanılmaz sacların kendi özellikleri yeterlidir fakat istenirse mesafe tutucunun alt ve üst ortamına XPS, EPS veya taşyünü kullanılabilir. Sınırsız renk seçeneği mevcuttur. Kısa sürede teslimatı sağlandığı için uygulamasının kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bir sac kaplama olarak da isimlendirmek uygundur trapez çatıyı.

 

Sardar Yağar09.12.2019Çatı İzolasyon · Karabağlar, İzmir20 senedir mesleğimin ustasıyım, her işimi detaylı düşünerek ve aksatmadan eksiksiz yaparız, işimizin uzmanıyız, deneyim ve bilğilik ve ustalık belgesimizde mevcuttur, önceliğimiz müşterimizin memnunuyeti her koşulda hizmetinizdeyiz. Saygılarımızla

 

1970′ den günümüze değişmeyen emin imza sloganımız, neden tercih edilmeliyiz sorusuna açıklık getirebilecek boyuttadır. Gül çatı, içinde bulunduğu tüm projelerde öncelikle titiz işçilik ve güvenilir ilişkileri kendine amaçlamıştır. Proje süreçlerinin tamamı kalite yönetimi tarafından sıklıkla kontrol edilmekte ve en ufak bir kusurun oluşmasına izin verilmemektedir. Ayrıca gül çatı tamamladığı tüm projelere en az 30 yıl güvence garantisi sunarak, işçiliğinin yanında kullandığı A kalite malzemenin de güvencesini sunmaktadır.

 

Çatı Ustası Nedir ? Çatı Ustası Dış atmosferden gelen yağmur, rüzgar, kar ve dolu gibi etkenler koruyan unsurların yapımı, onarımı ve yenileme işlemlerini gerçekleştiren mecra dalıdır. Gül çatı, çatı ustası olarak yılların getirdiği deneyim ve uzman ekibiyle profesyonel dokunuşlar sergileyerek çatı ve diğer çatı unsurları hususunda siz değerli çözüm ortaklarına hizmet sunmaktadır. Kalitenin değişmez adresi gül çatı, çatı ustası kiremit çatı, çelik konstrüksiyon kenet çatı, trapez çatı sistemleri ve ısı izolasyonu konusunda uzmanlaşmış ve sek törel kalıcılığını sağlamıştır. Çatı Ustası Faaliyet Alanları ? Çatı Ustası Alanları Çatı ve aklınıza gelebilecek tüm alt çatı faaliyet alanlarında görev yapmaktadır. İstanbul çatı ustası olarak aşağıda paylaşmış olduğumuz mecralarda desteğimizi sunmaktayız. Kiremit çatı ustası Ahşap çatı ustası Membran çatı ustası Teras çatı ustası Trapez çatı ustası Kenet çatı ustası Neden Gül Çatı? 1970′ den günümüze değişmeyen emin imza sloganımız, neden tercih edilmeliyiz sorusuna açıklık getirebilecek boyuttadır. Gül çatı, içinde bulunduğu tüm projelerde öncelikle titiz işçilik ve güvenilir ilişkileri kendine amaçlamıştır. Proje süreçlerinin tamamı kalite yönetimi tarafından sıklıkla kontrol edilmekte ve en ufak bir kusurun oluşmasına izin verilmemektedir. Ayrıca gül çatı tamamladığı tüm projelere en az 30 yıl güvence garantisi sunarak, işçiliğinin yanında kullandığı A kalite malzemenin de güvencesini sunmaktadır. Çatı Sistemleri Çatı Sistemleri Çatı sistemleri genel bir içeriktir. Bu içeriğe aşağıda paylaşmış olduğum hususlar girebilir. Kenet çatı sistemleri Teras çatı uygulamaları Çatı izolasyon Kiremit çatı kaplama Gül çatı, İstanbul ve çevre illerde göstermiş olduğu titiz ve güvenilir hizmetle sek törel seçimlerin başında gelmekte ve proje bazlı sunmuş olduğu taahhütlerin tamamını yerine getirmektedir. Gül çatı güvencesiyle çatı sistemleri içerisinde yer alan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve kusursuz hizmet anlayışımızla tanışabilirsiniz. Çatı İzolasyon

 

Asansör kuyusu su yalıtım uygulamlarında yapıların ilk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel-perde su yalıtımı uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Asansör kuyuları bina temel seviyelerine en alt kotta olan ve yeraltı sularına en çok mazur olan bölgelerdir. Bu sebeple bina temelinde kaynaklanan bir su yalıtım probleminde ilk olarak asansör kuyularında (kovalarında) yaşanan su yalıtım problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise yanlış ve eksik yapılan temel perde su yalıtım uygulamalarıdır. Son zamanlarda asansörler kullanımı için alınan etiket uygulamlarında, yeşil etiket alınabilinmesi asansör kuyusularında su, nem gibi problemler olmaması gerekmektedir Otopark Üzeri ve Yeşil Alan İzolasyonu

 

Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir.

 

Döşemelerin yalıtımının yanı sıra, merteklerde de yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Mertekler, çatı örtüleri için taşıyıcı elemanlardır. Çatı mertekleri arasında yalıtım malzemeleri uygulanacaksa, mertek aralıkları ile yalıtım modülleri birbirine uygun olacak şekilde dizayn edilmelidir.

 

Poliüretan; 0,020-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda bir malzemedir. 110 derecelik en yüksek kullanım sıcaklığı sınırında bir materyaldir. Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme de zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarındadır. Çatılarda genellikle ısı yalıtımı için kullanılan malzemelerden biridir.

 

Ahmet Tokmak05.03.2018Çatı İzolasyon · Serik, AntalyaHee türlü su yalıtımı izalasyon, mebran, çatı ve kiremit işleri ekibimiz tarafından itina ile yapılır.

 

Profesyonel olarak yapılan beton çatı yalıtımı, kalıcı ve uzun ömürlü olmalıdır. Beton çatılarınız için ısı, ses ve su izolasyonlarından yararlanmanız mümkündür. Yüksek verim alabilmek ve izolasyon malzemelerinin etkili olması için yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesi önemlidir. Çatlaklar ve girintiler, doğru tekniklerle kapatılmalıdır. Sıkma veya sürme yöntemiyle özel olarak üretilen izolasyon malzemeleriyle beton çatı yalıtımı gerçekleştirmek mümkündür.

 

Çatı ustası çağırmadan önce işinde usta olup olmadığını ve sertifika, referans, deneyim bilgilerini merak ediyor olabilirsiniz. Tüm sorularınızın cevabı tek tıkla Ustabilir.com’da!

 

Diğer izolasyon malzemesi çeşitleri… Kaydet TADİLAT FİRMASI ÇATI TADİLATI ÇATI TADİLATI Ekstrüde polistren; 0,030-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubundadır. En yüksek kullanım sıcaklığı 75 derecedir. UV dayanımı yoktur. Yanıcılık sınıfı olarak B1 sınıfında olup zor alevlenici grubundadır. Genel olarak ısı yalıtımı ile ilgili çatı izolasyonunda kullanılan bir malzemedir.Ekspande polistren; 0,035-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda olup, 75 derecelik en yüksek kullanım sıcaklığı sınırındadır. Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme ise, zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarındadır. Çatılarda ısı yalıtımı malzemeleri arasında kullanılan bir materyaldir.Poliüretan; 0,020-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda bir malzemedir. 110 derecelik en yüksek kullanım sıcaklığı sınırında bir materyaldir. Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme de zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarındadır. Çatılarda genellikle ısı yalıtımı için kullanılan malzemelerden biridir.

 

Çatı yalıtımı nasıl yapılır konusunda, müstakil binaların sahipleri veya apartman-site yöneticileri yoğun arayış içindedir. Kendi konutuna çatı yalıtımı yaptırmak isteyenlerin, hem bütçesini sarsmayacak hem de kaliteli olacak şekilde arama yaptıklarını görüyoruz.

 

Kar yağan bölgelerde, yağan karın direkt olarak binanın üzerinde kalmaması, çatıda birikmesi ve oradan eriyerek tahliye boruları ile kanalizasyona gönderilmesi iyi olmaktadır. Binaya temas etmeyen kar, betonun çatlamasını önler, su sızıntısını engeller. Hem binanın hem de çatının uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlar.

 

Türkiye’de hizmet alabileceğiniz çatı yalıtım ustaları, hassas ve kaliteli hizmet prensipleri doğrultusunda izolasyon işlerinizi tamamlamanızı sağlar. Ustabilir uygulaması veya ustabilir.com üzerinden Türkiye’de bulunan pek çok ilde hizmet alabilir, çatılarınızda su, ses ve ısı yalıtım uygulamalarınızı kısa süre içerisinde halledebilirsiniz.

 

İade Kolay. Bazen olmayınca olmuyor, o zaman unutmayın Cayma Hakkınızı hatırlayın, üstelik bir sürü prosedür içinde boğulmadan.

 

Çatı izolasyonu, enerji tüketimini azaltır ve yakıt masraflarını yaklaşık olarak %25 oranlarında ısı kaybını önleyerek düşürmektedir. Uzun vadede faturalarınız açısından kazanç sağlamanızı kolaylaştırır. 60 m² bir alanda çatı izolasyonu yapmak için, yaklaşık olarak 2.250 TL ila 3.150 TL arasında bir ücretlendirme yapılmaktadır. Ortalama fiyatlar alınarak belirlenen maliyet oranları alan büyüdükçe artar. Uygulama alanı ve çatıdaki boşluk oranlarına göre hacmin artması gibi unsurlar maliyeti arttırabilir.

 

Mertek üstü yalıtım için uygulama projelerinde kullanılan malzemelerin en üst kademeden alt kademeye doğru sıralayalım. En üstte çatı örtüsü için kullanılan malzeme yer alır. Bu malzeme özellikle geleneksel eğimli çatı türlerinde kiremit olarak kullanılır ve günümüzde alternatifleri mevcuttur. Çatı örtüsü malzemesi altında kiremit tesbit çıtası bulunmaktadır. Altında ise baskı çıtası ve onun da altında nefes alan su yalıtım membranı bulunmaktadır. Isı yaltımı malzemesi ile kaplanır ve altında buhar kesici membran bulunur. Bu malzemelerin altında ise betonarme döşeme ve en altta sıva bulunmaktadır. Mertek arası yalıtım uygulandığında ise sırayla; çatı örtüsü, havalandırma boşluğu, su yalıtımı, çatı tahtası, mertek arası şiltesi ve tavan kaplaması bulunmaktadır.

 

Çatı su izolasyonu, çatınızın niteliklerine göre farklı malzeme ve teknikler kullanılarak yapılır. Alanında uzman çatı yalıtım ustaları, en doğru su izolasyon malzemesine karar verir. Çatıların alt veya yan taraflarından sızdırma özelliklerine göre yalıtımın nasıl yapılacağı belirlenir. Çatı su yalıtımı uygulamalarından yüksek verimlilik alabilmek için işçiliğin kaliteli olması ve malzeme seçimleri önem taşır.

 

Büyük sanayi tesisleri, alışveriş merkezleri, fabrikalar, hastaneler ve okulların çatıları da türüne göre yalıtım yapılmalıdır. Çatıda kullanılan malzemeyi en iyi şekilde güçlendirecek yalıtım malzemesinin seçimi önemlidir.

 

Ondumite paneller atmosferik koşullara karşı 30 yıl garantilidir. Ondumit çatı panelleri dört katmanlı bir yapıya sahiptir ve birlikte ekstrüzyonla üretilir. İki PVC tabakası ve üst kaplama tabakası ACA (Akrilonitril Stiren Akrilat) arasında bir yalıtım dolgusu ile en yüksek mukavemet, yalıtım ve renk stabilitesi seviyeleri elde edilir. M² Ağırlığı 5kg’dan daha az olan Ondumit Panel Kiremit, kil kiremitlere göre 10 kat daha hafif olup, bu sayede binaların taşıdığı yükü hafifletmektedir. Ortalama 100 m²’lik çatılarda kullanılan 5 tonluk standart kiremitlere kıyasla, Ondumit Panel Kiremitler, binaya ortalama sadece 500 kg. ağırlık vermektedir. -40°’den +94 dereceye kadar dayanıklıdır. Yağmur ve fırtınada mükemmel derecede ses yalıtımına sahiptir. Isı iletkenlik direnci 0,18 m² k/w gibi düşük bir oranda olup, membran gerektirmeden, sadece taşyünü vb. ısı yalıtım malzemeleri ile kullanılarak yapıların uzun yıllar ısı yalıtımını sağlamaktadır. %0,02 (ISO 62) su emme oranına sahip olan Ondumit Panel Kiremit, yapılara su yalıtımı özelliğini kazandırmakla birlikte ekstra malzeme kullanımı gerektirmez. Hafif ve panel şeklinde yapısı ile montajda ve nakliyede kolaylık sağlar. Ondumit panel kiremitler, konteyner bazında yaklaşık olarak 5000 m² taşınabilmekte ve diğer kiremitlere göre 10 kat daha fazla metraja sahip olup birim maliyetlerinde bütçeye katkı sağlar. Uygulamalarda kolay monte edilmesi, işçilik açısından zaman tasarrufu sağlamaktadır.

 

Ürünler Protan SE Protan EX Membran Protan FPO/TPO Protan EVA Protan ProDESIGN Protan Çim Çatı Membranları Teraslar için Protan G Radon Safe için Protan Prefabrik Aksesuarlar Protan T Protan GG Membran Protan GT Protan Parapet Sistemi Protan Prefabrik Protan RadonSafe Protan SE Titanyum+ Protan Cool Roof Protan EX-A Membranı Protan G Membranı Çatı İzolasyon Nedir? Binanın dış etkenlerden en önemlisi de sudan korunmasını sağlamaya yönelik olarak izolasyon malzemelerinin kullanımı ile yapılan çatı izolasyonu ile binanın sudan korunması ve su sızıntısının önlenmesi ile binanın ömrünün uzatılması sağlanabilir. Çatılar her zaman için en savunmasız alanlar olduğundan tüm yapılardaki en önemli unsurlar olarak kabul edilirler. Çatı İzolasyon Ne İşe Yarar? Membran olarak isimlendirilen ve su geçirmez olan malzemenin kullanımı ile yapılan çatı izolasyonu, çatının her türlü su tehdidinden korunmasını sağlar. Çatının membran ile kaplanması sonucunda geri dönüşü zor tadilatlara ihtiyaç duyulması da engellenmiş olur. Bununla birlikte membranın çok doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Eğer çatı kıvrımlarında doğru bir şekilde uygulanmazsa, su geçirmez bir malzeme olmasına rağmen aradaki boşluklar nedeniyle su sızıntısının devam etmesi söz konusu olur. Bu nedenle membranın kalitesi kadar uygulamanın uzman kişilerce yapılması da önem taşır. Herhangi bir yapıda temel, dış cephe ve çatı yalıtımı yapılması ile büyük ölçüde koruma sağlanması söz konusudur. Bu sayede hem aile bütçesine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunulduğu gibi doğalgaz ve kömür gibi yakıtların tüketim miktarının azalması yoluyla hava kirliliğinin azalmasına da katkı sağlanmış olur. Binalarda yalıtım yapılması yolu ile binalarda oluşabilecek yoğuşma, korozyon, terleme gibi hem yapıya hem de insanların sağlığına zarar verebilecek faktörlerin önüne geçilmiş olur. Binalara uygulanan izolasyon aynı zamanda ses izolasyonu açısından da fayda sağlar. Gürültünün azalması ile daha huzurlu binalar insanların kullanımına sunulmuş olur. Çatılarda kullanılan ısı izolasyon malzemeleri yangına karşı yüksek dayanıklılığa sahip olduğundan yangın güvenliğinin sağlanmasında da etkili bir rol oynayabilir. Çatı İzolasyon Neden Yapılır? Çatı izolasyonu binaların ilk günkü kalitesinin korunması ve desteklenmesi için yapılır. Hemen hemen tüm çatılara uygulanabilen çatı izolasyonu sayesinde; doğadan kaynaklanan dış etmenlerin çatıya ve binaya zarar vermesi engellenebilir. Rutubetten kaynaklanan terlemelerden ve korozyondan korumasının yanı sıra çatı izolasyonu ısı ve enerji tasarrufu sağlanması konusunda da oldukça önemli bir rol oynar. Çatı izolasyonu yapılırken; çatı detayını oluşturan malzemelerin; su buharının geçişi esnasında gösterdikleri dirençle malzemenin sırası ile buhar halinden sıvı hale geçmesi ve yoğunlaşması ihtimali olduğunun göz önünde bulundurulması gerekir. % 100 su yalıtımı katmanının oluşturulması için; ince tabakadaki ek yerlerinin doğru şekilde uygulanması gerekir. Çatı taşmasına ve su birikintilerine karşı istenmeyen durumları önleyen çatı izolasyonu; su yalıtım katmanının altında bulunmakta olan eğim betonunun da takviyesi sayesinde giderlerden akmasıyla su tahliyesini kolaylıkla yapabilir. Sıcak taraftan gelen su buharının; ısı yalıtım levhasından geçip su yalıtım levhası yüzeyinde yoğuşma sağlaması söz konusu olabilir. Bundan dolayı da performans düşebilir. Çatı İzolasyon Malzemeleri Nelerdir? Çatı izolasyonu uygulamaları yapılırken, uygulamanın yapılacağı çatı özelinde en kaliteli ve doğru kalınlığa sahip ürünlerin seçilmesi gerekir. Çatı izolasyon uygulamalarında doğru malzemelerin seçilmesi ve iyi bir işçilikle uygulanması çatı izolasyonunun başarısında önemli bir rol oynar. Protan sentetik örtü/membran ürünleri plastik ve elastomer hammaddelerden elde edilir. Kimyasal özellikleri nedeniyle uzun ömürlüdür. Uzun boylarda üretilebilir ve tek kat uygulanabilir. Ek yerleri ısı, kimyasal yapıştırıcı gibi işlemlerle birleştirilebilir, alev kaynağı kullanılmaz. UV, rüzgar gibi dış ortam koşullarına dayanıklı su yalıtım örtüleridir. Çatı İzolasyon Malzemeleri Nasıl Kullanılır? Maruz kaldığı iç ve dış bölge fiziksel koşulları nedeniyle yalıtımın çatılar için oldukça önemlidir. Eğimli ve kaplama esaslı çatılarda, kar ve yağmur sularının uzaklaştırılması, çatının biçiminden dolayı sorun olmaz. Ancak, düşük eğimli çatılarda bu suların eğimler aracılığı ile su gideri noktalarına yönlendirilmesi gerekir. Binanın iç hacminde oluşan su buharı, basıncından dolayı bu hacmi çevrelemekte olan tüm yapı elemanlarından geçip dışarı çıkmak ister. Bu su buharının uygulanması için çatı türlerine göre değişik uygulamalar yapılması gerekir. Soğuk çatılarda iç hacimlerde oluşan su buharı, eğer varsa betonarme taşıyıcı döşemeyi yoksa da hacmin tavanını kateder ve üstteki hava tabakasına ulaşır. Su buharı burada bina çatısının kaplama kısmından özellikle de kaplama esaslı örtü malzemelerinin aralıklarında dış atmosfere çıkar. Binanın dış cephesindeki ısı kaybının oldukça önemli bir kısmı, çatılardan kaybedilen ısı enerjisinden oluşur. Bu ısı kaybının önlenmesi için belirli kalitedeki ısı yalıtım malzemelerinin kullanılmasına ihtiyaç duyulur. Soğuk çatılarda eğer çatı arası mekan olarak kullanılmıyorsa; ısı izolasyon malzemesinin doğrudan döşeme üzerine serilmesi söz konusu olabilir. Eğer çatı arası mekan olarak kullanılıyorsa ısı yalıtımı sorununun doğrudan örtü sistemi içerisinde çözümlenmesi gerekir. Bununla birlikte; sıcak çatı çözümlerinde kullanılan açık gözenekli klasik ısı yalıtımlarının noktasal yüklere karşı olan taşıyıcılığının çoğaltılması için bir şap katmanıyla bir arada kullanılması gerekir. Kapalı gözenekli ve sudan etkilenmeyen mantolama malzemelerinin üretilmesiyle, dış cephe kaplama malzemesinin su yalıtım katmanlarının üzerine uygulanabilmesi amacına yönelik olarak ters çatı yapma imkanının sağlandığı bilinir. Yüksek ısı ile çalışılan fabrikalarda alttan yalıtımlı bir çatı isteniliyorsa çatının üst yönünün daha kuvvetli bir şekilde yalıtılmasına ihtiyaç duyulur. Sıcak çatıların ışık gereksinimi için çatı ışıklıkları kullanılır. UV sıcak çatıların korunması için gerekli bir etmen olup çoğunlukla siyah ya da koyu renklerdeki sıcak çatıların son katmanlarının radyasyonun olumsuz etkilerinden korunabilmesi için UV koruyucuları kullanılır. UV koruyucuların başında beyaz renkli yuvarlak çakıllar gelir. Bu malzeme, 1-2 cm büyüklüğünde yapıştırılmış ince çakıl tabakası şeklinde, bunun üzerine de 4-5 cm büyüklüğünde beyaz renkli serbest çakıl durumunda serilerek kullanılır. Binalarda bölge seslerinin döşemelerden geçmesinin engellenebilmesi için, döşemenin bu ses titreşimiyle membran titreşimi yapamayacak derecede ağır olması gerekir. Sıcak çatılar, üzerindeki değişik katmanlar ve bu katmanlarla dinamik yükleri taşıyacak şekilde tasarlanıp hesaplanır. Bu nedenle bu tür çatıların döşemelerinde bölge sesi pek fazla soruna yol açmaz. Ancak, üzerinde gezilebilen sıcak çatılarda vuruş sesinin rahatsızlık yaratmaması için yüzer şap biçiminde bir planlama olumlu sonuç verebilir. Soğuk çatılarda çoğunlukla kaplama ile taşıyıcı döşeme arasında hava yastığının yer alması, ses yalıtımı üzerinde olumlu bir etkiye neden olabilir.

 

Shingle
; Üzeri doğal taş kaplı shingle çatı örtüsünün boyutları 33 x 100 cm’dir. Çatıya yaklaşık ağırlığı 10 kg/m2 yük verir. 
Mahya, köşe elemanı gibi aksesuarlar gerektirmez. Çatılarda riskli noktalar için kullanılan çinko kullanımını ortadan kaldırır. Yüzde 33 ve daha yüksek eğimlerde su geçirimsizdir. Ayrıca su yalıtımına gerek kalmaz. Kolay uygulanır. Karmaşık ve eğrisel çatı yüzeylerinde kolaylıkla uygulanabilir. Esnektir, çatlamaz, kırılmaz, havanın sıcaklık ve soğukluk değişimlerinden etkilenmez. Nakliye, taşıma, kullanım sürecinde kırılmaz, firesi yoktur. Çatıda deformasyona yol açmaz. Su geçirmez, bakım onarım gerektirmez, uzun ömürlüdür. Küçük parçalı dokusu cazip ve kalıcı renkleri ile estetiktir. Renk ve model seçeneğine izin verir. Fonksiyoneldir. Çatıya çıkılması gerektiğinde üzerinde tahribat yapmadan yürünebilir. Yağmur ve dolu gibi atmosferik etkilerde sesi kısmen yutar. Enerji tasarrufu sağlar. Genellikle konutlarda kullanılır

 

Yaptıkları hizmetin arkasında duruyorlar, en önemlisi de bu. Taleplerinizi dikkatle dinleyip hepsini gidermeye odaklanıyorlar. Çözüm odaklı çalışma sergileyen, güvenilecek bir ekip. Tavsiye ederim herkese. saygı ve sevgiyle..

 

Kömür, doğalgaz gibi yakıtların tüketim miktarı azalacağı için hava kirliliğinin azalmasına da yardımcı olur. Yalıtım yapılan binalarda yoğuşma, terleme, küflenme gibi yapıya ve insan sağlığına zarar verecek faktörlerinde önüne geçilmiş olunur.

 

Verandalar ister evinizin ya da villanızın balkonu ya da bahçe girişi, ister işyerinizin girişine kurulabilmektedir. Verandaların montajı genellikle hazırlanmış olan sert zemin üzerine yapılmaktadır. Beton veya sert zemin üzeri montaj edilen verandaların zemini isteğiniz doğrultusunda ahşap ile kaplanabilmektedir. Veranda ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır. Veranda ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir.

 

Yapmış olduğumuz bütün çatı izolasyon uygulamalarımızda mayalar havalandırma bacaları, baca çıkış kapakları ve her türlü birleşim ve ek kısımlarda izolasyon olarak Eclektia İsoroof sistemleri zemin hazırlıkları yapıldıktan sonra çelik mala ile uygulanır. Böylece çatılarda izolasyon sağlamış oluruz. Çatıları iki farklı sistem olarak ele alırsak;- Geleneksel çatılarda çatı izolasyonu yapımında ısı yalıtım malzemeleri su yalıtım tabakasının altına ve yapı betonunun üzerine yerleştirilerek yapılır. Bu yöntemde su yalıtım tabakası çatı yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalacağı için kısa sürede bozulur.- Teras çatılarda çatı izolasyonu yapımında ısı yalıtım malzemeleri su yalıtım tabakasının üzerine uygulandığı için geleneksel çatı yalıtımında oluşan problem çözülmüş olur.Çatı İzolasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler? Çatı izolasyon kaplamaları; binaları dış etkenlere, kışın soğuğuna, yazın sıcağına, rüzgara, fırtınaya ve yağışlara karşı koruyucudur. Çatı kaplaması yapılırken binaların yapısına, bulundukları yerin iklim koşullarına göre gerekli malzemeler seçilerek uygulama yapılır. Türkiye’de yapılan çatı izolasyonu uygulamalarında tüm malzemeler AB ile eşdeğerde kalite ve standartlara uygun yeni teknolojiler ile yapılmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. ‘Fiyat Teklifi Geldi’ bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.3- Armut Garantisi Nedir?Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.

 

Armut’ta İzmir Çatı İzolasyon Nasıl Çalışır?İhtiyacını Anlatİzmir Çatı İzolasyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.Teklif Al KarşılaştırAkıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.Sana En Uygun Teklifi SeçHizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

 

Çatı Su İzolasyon Ürünleri Evlerde, ofislerde, farklı sektörlerde çalışan işletmelerde, hayatın ve üretimin olduğu her fiziksel binada bir çatı vardır. Kimi binalarda çatı kiremitler ile örülü iken, birçok binada düz bir beton satıh, TV antenleri, güneş enerji panelleri gibi ekipmanlar yer alır. İnsanların kapalı alanda dış ortamdan daha konforlu bir şekilde yaşayabilmeleri için bazı teknik gereklilikler vardır. Rüzgarın, yağmurun, fırtınanın, tozun, yüksek ısının, soğuk havanın, nemin iç alana girmesinin önlenmesine ihtiyaç duyulur. Duvarlar ve pencereler ile yan yüzeyler, beton üzeri farklı kaplama malzemeleri ile zeminler korunurken, çatılar kiremit çatı değil düz yüzey ise güçlü bir korumaya ihtiyaç vardır. Su, bulduğu toplu iğne ucu kadar bir boşluktan dahi yol alabilen bir maddedir. O nedenle yağmur, kar gibi yağışlar ile çatıya temas eden tüm sıvıların, bina içine nüfuz etmesinin önüne geçilmesine ihtiyaç vardır. Çatı su izolasyon ürünleri, herhangi bir çatıya yağan ya da orada biriken suyun, binaya geçmesine engel olmak üzere yüzeye uygulanan, su geçirmezlik özelliği olan kimyasallara verilen genel addır. Çatı Su İzolasyon Ürünü Çeşitleri Binaların çatısında güneş panelleri, TV antenleri gibi ekipmanlar düz bir satıha monte edilmişler ise, o çatıya temas eden tüm su taneciklerinin, yağmurların, kar tanelerinin bina içine nüfuz etme riski vardır. Çatıyı oluşturan betonarme katman üzerinde suyu yüzeyden uzak tutacak bir bariyer yok ise, su bulduğu tüm ince boşluklardan bina içine yol almaya başlar. Bu su sızıntıları zamanla küf, nem ve damlama olarak bina içerisindeki koşulları son derece olumsuz bir hale getirebilir. Bu nedenle çatıların mutlaka izolasyon malzemeleri ile kaplanmaları gerekir. İzolasyon ürünleri beton zemin üzerinde ilave bir katman oluşturarak, suyun alta geçmesine engel olur. Bu izolasyon ürünleri farklı kimyasal içerikli, su geçirmezlik özelliği olan materyallerden imal edilir. Çatı su izolasyon yalıtım zifti bu ürünler arasında oldukça yaygın kullanılan çeşitlerden biridir. Asfalt yollarda mıcır karışımının yüzeye yapışması için de kullanılan bir kimyasal olan zift, çatılarda tüm yüzeye bir boya gibi tam izolasyon sağlayacak kalınlıkta sürülür. Zift beton üzerinde kalın bir katman oluşturarak, her türlü sıvının betona geçmesine engel olur. Aşırı sıcaklar, toz zerrecikleri, sürtünme gibi etkenler ile deforme olur ise, tazelenmesinde yarar vardır. Zift, özellikle kış aylarında güneş ışınlarını içinde hapsettiği için, binaların ısınmasına da katkıda bulunan bir kimyasaldır. Her türlü çatıda bulunabilen su depoları, güneş panelleri, TV antenleri gibi ekipmanların montajı esnasında beton zemine çivi, vida gibi parçalar monte edilir. Beton zeminin delindiği bu noktalar, su sızıntılarının en önemli sebepleri arasında yer alır. Bu nedenle eğer bir zift uygulaması yapıldıktan sonra bu tarz montajlara ihtiyaç olur ise delik bölgelerin özenle kapatılması, silikon ve ilave zift ile tekrardan kaplanmasında yarar vardır. Çatı su izolasyon boyası ise su geçirmezlik özelliği olan bir üründür. Ziftte olduğu gibi tüm beton zemine uygulanır. İzolasyon boyasında da uygulama sonrası oluşabilecek anten gibi deliklere ekstra kaplama ve koruma sağlanması binaların sağlıklı kullanılabilmesi açısından son derece önemlidir. İzolasyon uygulaması ile çatıya sürülen kimyasal aşırı sıcak ve soğuk havaların etkisi ile zaman içerisinde deforme olabildiğinden, düzenli şekilde kontrol edilmesi ve gerektiği an tazelenmesinde yarar vardır. Yoğun kullanıcı talebi gören diğer izolasyon malzemeleri de membran ve shingle adı verilen kauçuk tabaka ürünleridir. Çatı Su İzolasyon Ürünü Fiyatları Çatı su izolasyon ürünleri fiyatları suyu yüzeyden uzaklaştırabilme özelliklerine, sıvı ve katı olmalarına, ambalaj büyüklüklerine göre değişkenlik gösterebilir. Yalıtım zifti ürünlerinde ambalaj büyüdükçe birim maliyet düşebilir. Tersi düşünüldüğünde ambalaj küçüldükçe de birim fiyat artabilir. Diğer bir sıvı izolasyon ürünü olan boyalarda da zift de olduğu gibi ambalajlar küçüldükçe ürünün birim fiyatı yükselebilir. Beton üzerine plastik türevi bir alt tabaka şeklinde yerleştirilen membran ile onun üzerine tabakalar halinde yapıştırılan shingle çeşitlerinin kalınlığı ve renkleri fiyatlarını etkileyebilir. Zift ya da boya kullanıcıların kendi imkanları ile de uygulayabilecekleri kimyasallar olarak kabul edilebilir. Membran ve shingle ise yapıştırılması gereken tabakalar halinde olduğu için uzman personel tarafından uygulanması gereken ürünlerdir. Bu uygulama maliyeti de bu ürünler ile yapılan izolasyon uygulamalarının fiyatını yükseltebilir. Kullanıcıların daha fazla tercih ettikleri uygulama ürününün fiyatı bu talebe bağlı olarak artabilir. Yalıtım zifti, izolasyon boyası, membran, shingle çeşitleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgileri cimri.com’da bulabilirsiniz. Çatı Su İzolasyon Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli? Her büyüklükteki beton zeminden oluşan çatılarda yağışlar sonrası suların bina içine sızmasını engellemek adına izolasyona ihtiyaç vardır. İlk ya da yenileme uygulaması için izolasyon ürünlerine ihtiyaç duyduğunuzda, yalıtım zifti ürününden temin ederek çatınıza kendiniz uygulayabilirsiniz. Farklı ambalaj büyüklükleri ile sunulan izolasyon boyaları içerisinden ihtiyacınızı karşılıyor ise çatı su izolasyon boyası 2,5 lt veya daha büyük ölçekli bir ürün tercih edebilirsiniz. Daha özel bir izolasyon uygulaması ile membran ve shingle kaplamak isterseniz, farklı renklerdeki shingle modellerinden birini binanızın rengine ya da bireysel tercihinize göre seçebilirsiniz. Bu ürünler tabakalar halinde ve birbirine kesintisiz yapıştırılması gerektiği için, uzman personel tarafından uygulama yapılması daha sağlıklı sonuç verir. Her türlü izolasyon uygulaması ve sonrasında çatı yüzeyindeki küçük çivilerden, vidalardan kaynaklı deliklere özen gösterilmesi tam bir izolasyon için oldukça önemlidir.

 

DEKORASYON İÇ MİMARİ Firmamız işyeri, fabrika, konut vs.. alanların ahşap ,metal ve betonarme yapılarının tüm boya ve dekor işlerini tüm araç ve ekipmanları ile uygulama yapmaktadır. Firmamızın bünyesinde mimarlarımız çizim ve uygulama denetimi hizmetlerini vermektedir.

 

Binalarda yalıtım yapılması yolu ile binalarda oluşabilecek yoğuşma, korozyon, terleme gibi hem yapıya hem de insanların sağlığına zarar verebilecek faktörlerin önüne geçilmiş olur. Binalara uygulanan izolasyon aynı zamanda ses izolasyonu açısından da fayda sağlar. Gürültünün azalması ile daha huzurlu binalar insanların kullanımına sunulmuş olur. Çatılarda kullanılan ısı izolasyon malzemeleri yangına karşı yüksek dayanıklılığa sahip olduğundan yangın güvenliğinin sağlanmasında da etkili bir rol oynayabilir.

 

Sandviç paneller; alüminyum veya galvaniz saclı iki tabaka arasına çeşitli yoğunluk ve kalınlıkta yalıtım malzemesi kullanılarak üretilmektedir. 0,5-1,5 mm kalınlığında alüminyum veya 0,5-0,7 mm arasında değişen galvanizli sac levhalar kullanılmaktadır. Yalıtım malzemesi taşyünü, camyünü, poliüretan, polistren köpüktür. Galvanizli sac sandviç panellerin ortalama ağırlığı 15-25 kg/m2dir. 
Korozyon, su, ses, ısı ve yangın dayanıklılığı yüksektir. Uzun ömürlüdür. Sandviç panellerin montaj süresi, yerinde yapma sandviç sistemlere göre daha hızlıdır. Hafif ve eğilme mukavemetleri yüksek olduğundan aşık ve taşıyıcı sistemden ekonomi sağlarlar. İstenilen boy ve kalınlıkta üretilirler. Üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı yangın anında zehirli gaz oluşmaz.

 

Ekstrüde polistren; 0,030-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubundadır. En yüksek kullanım sıcaklığı 75 derecedir. UV dayanımı yoktur. Yanıcılık sınıfı olarak B1 sınıfında olup zor alevlenici grubundadır. Genel olarak ısı yalıtımı ile ilgili çatı izolasyonunda kullanılan bir malzemedir.Ekspande polistren; 0,035-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda olup, 75 derecelik en yüksek kullanım sıcaklığı sınırındadır. Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme ise, zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarındadır. Çatılarda ısı yalıtımı malzemeleri arasında kullanılan bir materyaldir.Poliüretan; 0,020-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda bir malzemedir. 110 derecelik en yüksek kullanım sıcaklığı sınırında bir materyaldir. Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme de zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarındadır. Çatılarda genellikle ısı yalıtımı için kullanılan malzemelerden biridir.

 

Çatı izolasyon kaplamaları; binaları dış etkenlere, kışın soğuğuna, yazın sıcağına, rüzgara, fırtınaya ve yağışlara karşı koruyucudur. Çatı kaplaması yapılırken binaların yapısına, bulundukları yerin iklim koşullarına göre gerekli malzemeler seçilerek uygulama yapılır. Türkiye’de yapılan çatı izolasyonu uygulamalarında tüm malzemeler AB ile eşdeğerde kalite ve standartlara uygun yeni teknolojiler ile yapılmaktadır.

 

Armut’ta Antalya Çatı İzolasyon Nasıl Çalışır?İhtiyacını AnlatAntalya Çatı İzolasyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.Teklif Al KarşılaştırAkıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.Sana En Uygun Teklifi SeçHizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

 

İhtiyacını AnlatAntalya Çatı İzolasyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.Teklif Al KarşılaştırAkıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.Sana En Uygun Teklifi SeçHizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

 

Eğer sizin düz bir çatınız varsa ise çatı izolasyonu, mevcut çatı üzerine çatı izolasyonu harici olarak uygulanabilir ve su geçirmez bir çatı kaplaması ile kaplanabilir. Düz bir çatı ayrıca yalıtılmış kuru bir astar tahtasıyla dahili olarak izole edilebilir. Bu yeni yalıtım tabakasının altında bir buhar bariyeri de uygulanmasını fulltadilat olarak öneriyoruz. Beton döşenerek yapılan yeni düz bir çatıda, yalıtım levhaları veya levhalar çatının altında, betonun üstünde döşenir.

 

ÖZELLİKLERİ: Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Yarı akışkan özelliği sayesinde, yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. %600 elastiktir. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Çekme mukavemeti 24 saat sonra, 23 °C’da, 25 kgf/cm²’dir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir.

 

Firmamız işyeri, fabrika, konut vs.. alanların ahşap ,metal ve betonarme yapılarının tüm boya ve dekor işlerini tüm araç ve ekipmanları ile uygulama yapmaktadır. Firmamızın bünyesinde mimarlarımız çizim ve uygulama denetimi hizmetlerini vermektedir.

 

Binaların çatısında güneş panelleri, TV antenleri gibi ekipmanlar düz bir satıha monte edilmişler ise, o çatıya temas eden tüm su taneciklerinin, yağmurların, kar tanelerinin bina içine nüfuz etme riski vardır. Çatıyı oluşturan betonarme katman üzerinde suyu yüzeyden uzak tutacak bir bariyer yok ise, su bulduğu tüm ince boşluklardan bina içine yol almaya başlar. Bu su sızıntıları zamanla küf, nem ve damlama olarak bina içerisindeki koşulları son derece olumsuz bir hale getirebilir. Bu nedenle çatıların mutlaka izolasyon malzemeleri ile kaplanmaları gerekir. İzolasyon ürünleri beton zemin üzerinde ilave bir katman oluşturarak, suyun alta geçmesine engel olur. Bu izolasyon ürünleri farklı kimyasal içerikli, su geçirmezlik özelliği olan materyallerden imal edilir. Çatı su izolasyon yalıtım zifti bu ürünler arasında oldukça yaygın kullanılan çeşitlerden biridir. Asfalt yollarda mıcır karışımının yüzeye yapışması için de kullanılan bir kimyasal olan zift, çatılarda tüm yüzeye bir boya gibi tam izolasyon sağlayacak kalınlıkta sürülür. Zift beton üzerinde kalın bir katman oluşturarak, her türlü sıvının betona geçmesine engel olur. Aşırı sıcaklar, toz zerrecikleri, sürtünme gibi etkenler ile deforme olur ise, tazelenmesinde yarar vardır. Zift, özellikle kış aylarında güneş ışınlarını içinde hapsettiği için, binaların ısınmasına da katkıda bulunan bir kimyasaldır. Her türlü çatıda bulunabilen su depoları, güneş panelleri, TV antenleri gibi ekipmanların montajı esnasında beton zemine çivi, vida gibi parçalar monte edilir. Beton zeminin delindiği bu noktalar, su sızıntılarının en önemli sebepleri arasında yer alır. Bu nedenle eğer bir zift uygulaması yapıldıktan sonra bu tarz montajlara ihtiyaç olur ise delik bölgelerin özenle kapatılması, silikon ve ilave zift ile tekrardan kaplanmasında yarar vardır. Çatı su izolasyon boyası ise su geçirmezlik özelliği olan bir üründür. Ziftte olduğu gibi tüm beton zemine uygulanır. İzolasyon boyasında da uygulama sonrası oluşabilecek anten gibi deliklere ekstra kaplama ve koruma sağlanması binaların sağlıklı kullanılabilmesi açısından son derece önemlidir. İzolasyon uygulaması ile çatıya sürülen kimyasal aşırı sıcak ve soğuk havaların etkisi ile zaman içerisinde deforme olabildiğinden, düzenli şekilde kontrol edilmesi ve gerektiği an tazelenmesinde yarar vardır. Yoğun kullanıcı talebi gören diğer izolasyon malzemeleri de membran ve shingle adı verilen kauçuk tabaka ürünleridir.

 

Çatılar binaların her zaman kar , yağmur , güneş ışınları , güneş sıcaklığına , hava soğukluğuna ve fırtınalara her zaman maruz kalan alanlardır. Çatı ısı izolasyonu ve çatı su izolasyonu sorunların da en kaliteli ve teknolojik izolasyon sistemlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Çatıların ısı izolasyonu sprey poliüretan köpük sayesinde %100 olarak ısı izolasyonu sağlamaktayız. Sprey olarak uygulanan ve saniyesinde şişerek kuruyan köpük ısı izolasyon sorunlarınız da kalıcı çözüm sağar. Sprey köpük çatı aralarına uygulandığında , çatının açık yerlerine girer ve çatının boşluk yerlerini doldurur. Çatının. boşluk yerlerini doldurması sayesinde çatıyı sıkılaştırır ve fırtınalara karşı çatınızı dirençli hale getirir .Çatı su izolasyon sorunlarınız da kalıcı çözümümüz olan polyurea çatı kaplama ile kalıcı olarak izolasyon sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Polyurea zemine sprey halinde uygulanır ve saniyesinde zeminde kurur. Saniyesinde kuruma özelliği sayesinde zemin kullanılır hale gelmektedir. Kesin ve kalıcı çözüm isteyen müşterilerimize polyurea çatı kaplama önerimizdir. Her zemine uygundur , uygulaması olmayan zemin yoktur her zemine uygulaması profesyonelce yapılır. Çatı teras izolasyon sorununuzda çatının üzerini kapatmanıza gerek kalmadan ömürlük izolasyon sağlamaktayız. Çatı kapatma maliyeti yerine polyurea çatı teras izolasyon kaplaması yaparak Çatı su izolasyon sorunlarınız da kalıcı çözümler sağlamak istediğinizde bizleri iletişim adresimizden arayıp detaylı bilgi ve fiyat isteyebilirsiniz.

 

 Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir.

 

Hızlı Teslimat birTKyeter.com ile her şey hızlı ve kolay. Kendi operasyon merkezimizde size gönderilmeye hazır, stoklarda onbinlerce ürün var!. TK’da Mutluluk Her şey sizin mutlu olmanız için. birTKyeter.com’da iyi hizmet standart! Sunduğumuz hizmet ile hem güveninizi, hem de kalbinizi kazanmak için çalışıyoruz. Avantajlı Fiyatlar İyi fiyat olmadan olmaz. Sizleri daima harika ürünler ve uygun fiyatlar ile buluşturmak bizim hedefimiz. Güvenli Alışveriş birTKyeter.com’a güvenmek kolay. Isparta’da yerleşik olan, yarım asırlık iş tecrübesine ulaşmış şirketlerin iştirakidir. İade İade Kolay. Bazen olmayınca olmuyor, o zaman unutmayın Cayma Hakkınızı hatırlayın, üstelik bir sürü prosedür içinde boğulmadan.

 

İhtiyacını Anlatİzmir Çatı İzolasyon ihtiyacının detaylarını iyi anlayabilmemiz için birkaç kısa sorumuza yanıt vererek 2 dakika içinde talebini oluştur.Teklif Al KarşılaştırAkıllı eşleştirme algoritmamız sayesinde, en iyi hizmet verenlerimizden gelen fiyat tekliflerini görüntüle.Sana En Uygun Teklifi SeçHizmet verenlere sorularını sor, gerçek müşteri referanslarını incele. Sana en uygun teklifi Armut Garantisi ile seç!

 

Koçtaş markası olan Ustabilir platformu, size en yakın olan çatı yalıtım ustalarıyla buluşmanıza imkân veriyor! İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerde lokasyonunuza en yakın ustalarla çalışarak problemlerinize anında çözüm getirebilirsiniz. Alanında en iyi çatı izolasyon ustalarıyla Ustabilir ile iletişime geçerek çatı ısı yalıtımı fiyatları konusunda teklif alabilirsiniz.

 

Eğer çatı katı yaşam alanı olarak kullanılacak ise, izolasyon çatı eğimine uygun, yani kirişlerin arasında ve üzerinde uzanacak şekilde olmalıdır. Bu durumda, sahip olduğunuz alan kirişlerin derinliği ile sınırlıdır, bu nedenle çatı izolasyonu bina yönetmelikleri uyarınca 0.16 W / m2′ lik bir U-değeri elde etmek için düşük bir ısı iletkenliğine sahip bir malzeme kullanmanız gerekecektir. Eski, hava almayan bir keçe varsa, izolasyon ile keçe arasında havalandırma sağlamak için yalıtım ile keçe arasında 50 mm’lik bir boşluk bırakılmalıdır.Geleneksel olarak kullanılan yalıtım türleri yarı katı ve sağlam çatı panosu yalıtımıdır. Tavan içindeki yaşam alanının dışında bir miktar alan varsa, bu tavan seviyesinde yeterince izole edilmelidir.

 

Çatı ısı yalıtım malzemeleri yangına karşı dayanımı fazla olduğu için yangın güvenliğini de sağlayabilir. Çatıda yapılacak ısı izolasyonu mertek üzerinde, mertek arası, gezilebilir veya gezilmeyen teraslarda, çatı içerisinde yapılabilir.

 

Her büyüklükteki beton zeminden oluşan çatılarda yağışlar sonrası suların bina içine sızmasını engellemek adına izolasyona ihtiyaç vardır. İlk ya da yenileme uygulaması için izolasyon ürünlerine ihtiyaç duyduğunuzda, yalıtım zifti ürününden temin ederek çatınıza kendiniz uygulayabilirsiniz. Farklı ambalaj büyüklükleri ile sunulan izolasyon boyaları içerisinden ihtiyacınızı karşılıyor ise çatı su izolasyon boyası 2,5 lt veya daha büyük ölçekli bir ürün tercih edebilirsiniz. Daha özel bir izolasyon uygulaması ile membran ve shingle kaplamak isterseniz, farklı renklerdeki shingle modellerinden birini binanızın rengine ya da bireysel tercihinize göre seçebilirsiniz. Bu ürünler tabakalar halinde ve birbirine kesintisiz yapıştırılması gerektiği için, uzman personel tarafından uygulama yapılması daha sağlıklı sonuç verir. Her türlü izolasyon uygulaması ve sonrasında çatı yüzeyindeki küçük çivilerden, vidalardan kaynaklı deliklere özen gösterilmesi tam bir izolasyon için oldukça önemlidir.

 

Miskale Yapı İzolasyon26.06.2019Çatı İzolasyon · Manavgat, AntalyaSürdürülebilir bir gelecek için doğal kaynakları verimli kullanarak, insan güvenliğini ve çevre sağlığına duyarlı yapılarla, yaşam kalitesi ve konfor koşullarının arttırılmasını sağlamak ve yarınlarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakmaktır.

 

Sıkça Sorulan Sorular1- Sitenizde hizmet talebi oluşturmak için bir ücret ödeyecek miyim?Tamamen ücretsiz! Talep oluşturmak, teklif almak ve hizmet verenlerle iletişime geçmek tamamen ücretsizdir.2- Tekliflerim Ne Kadar Zamanda Gelecek?Taleplerin çoğu 30 ila 240 dakika içinde teklif alıyor. Bu süre içinde en uygun teklifleri getirmeyi hedefliyoruz. Gelen teklifleri Armut mobil uygulamaları üzerinden kolaylıkla takip edip değerlendirebilirsin. Teklifler ayrıca e-posta ve sms yoluyla da sana iletilecek. ‘Fiyat Teklifi Geldi’ bildirimini aldıktan sonra sisteme giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve senin için en uygun olanı seçebilirsin.3- Armut Garantisi Nedir?Tüm hizmet verenlerimizin en iyi hizmeti verdiklerinden emin olmak istiyoruz. Gönül rahatlığıyla hizmet alman için, Armut üzerinden teklif seçtiğin işler 2.000 TL’ye kadar korumamız altında.4- Hizmet verenlere yapılan yorumlar gerçek mi? Bu yorumları kontrol ediyor musunuz?Hizmet verenlerimizin profil sayfalarında gördüğünüz yıldızlar ve yorumlar, sadece Armut üzerinden yapılan hizmetlerin sonucunda müşterilerin yazdığı yorumlardır. Bu işlerin gerçekten yapıldığını ve yorumların gerçek olduğunu kontrol ve garanti ediyoruz.4 Çatı İzolasyon Teklifi AlHizmet Vermek İçin Bize Katıl4 Çatı İzolasyon Teklifi AlHizmet Vermek İçin Bize Katıl

 

Hakkımızda TRS İzolasyon sprey yalıtım sistemleri olarak 2003 te izolasyon ve boya sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu yana gelişen teknoloji ile birlikte izolasyon ürünlerindeki gelişmeleri takip etmekteyiz. Sürme izolasyon ürünleri ile başlayıp , sprey polyurea su yalıtım uygulamasına geçerek müşterilerimize ömürlük izolasyon sağlama yolunda devam ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana işlerimizi sorunsuz müşterilerimize teslim ederek hem insan kazanma vizyonumuzu elde ettik hemde müşteri potansiyelimizi artırdık. Her zaman izolasyon ürünlerimizde kaliteye önem verdik , önem vermemiz neticesinde sorunsuz ve geriye dönük işlerimiz bu zamana kadar olmamıştır. Uzman ekiplerimiz ve kaliteli izolasyon ürünlerimiz ile su izolasyonunda ve ısı izolasyonunda çözemediğimiz sorun yoktur. İzolasyon sorunlarınız da sizlere kesin çözüm sağlayan firmamız kaliteli izolasyon ürünleri ve uzman ekibiyle izolasyon sorunlarınızı çözmekte işinin ehli.

 

Yapıların çevresinde temel duvarından 50-100 cm kadar dışarıda ve temel tabanından 30-50 cm derinde %5-10 eğimli bir kanal açılmakta ve kanal tabanına Ø100-400 mm çaplarında HDPE hammaddesinden üretilen triplex perforeli drenaj borusu döşenir. Kanal, boru yüksekliğinin yarısına kadar iri taş ile doldurularak daha sonra dolgu malzemesi ile doldurulur. Drenaj kanalının köşe yaptığı yerlerde, en az 50×50 cm boyutunda ve kanal tabanından 15-20 cm aşağıdan başlayıp, bahçe seviyesine kadar yükselen PVC, taş veya beton rögarlar-bacalar yapılmakta, pwc borular bu rögarlara bağlanmakta ve en düşük seviyeli boru; dere veya kanalizasyon vb. yerlere bağlanarak suyun binadan uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Drenaj uygulamaları delikli veya oluklu plastik PVC borular kullanılmaktadır. Çapları 80-400 cm, boyları da 700 m’ye kadar olan bu borular, hafif ve işçiliklerin kolay olması bakımından tercih edilirler.

 

Binaların toprak altında kalan sığınak , otopark gibi kısımların üstünde bulunan , bina giriş yürüme yolu , çocuk oyun parkı , yeşil alan ve süs havuzu gibi sosyal yaşam alanlarının bulunduğu yerlerin izolasyonları son derece önemlidir. Sosyal alanların kurulum maliyetleri göz önüne alınacak olunur ise bu alanlarda yaşanan su sızıntılarının çözümü de son derece maliyetli ve zahmetli olmaktadır. Bu tür maliyet ve zahmetlere katlanmamak için bu yerlerin izolasyonuna önem verilmelidir.

 

Şubat 06, 2017 Çatı İzolasyonu Nedir? Çatı izolasyonu, çatının aşağıda kalan yaşam alanlarının tavanlarında ısı kaybını önlemek için çatı alanının yalıtımının sağlanmasıdır. Tavan arasında kullandığımız yalıtım türleri ve yöntemi, çatınızın altında bir yaşam alanı olup olmadığı ile doğru orantılı ve alakalı bir durum olduğu için çatı izolasyonu yöntemleri buna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çatı İzolasyonu İçin Malzeme Çatılar kullanılmayan bir alan, yani bir ‘soğuk çatı’ ise, çatı izolasyonu, yalıtım tavana yerleştirilir. Bunu yapmanın en basit yolu ve eğer izolasyon tabakasının kalınlığı pek önemli değilse, kirişler arasında elyaf izolasyonu (cam elyafı, kaya yünü, koyun yünü, vb.) kullanılır. Rulo şeklinde dikey olarak ikinci bir tabaka ile 250-300 mm (10-12 “) izolasyon gerekir. Bina yönetmelikleri standardı gereği çatı izolasyonu (0.16 W / m2K) bu ölçüler ile başarılı bir izolasyon için yeterli olacaktır. Benzer yalıtım düzeyine sahip malzemeler için diğer seçenekler arasında şişmiş elyaf izolasyonu ve selüloz elyaf izolasyonu da vardır. Bu yalıtım malzemeleri çatı izolasyonunda, her ikisi de bir boru yardımı yoluyla üflenerek uygulanır. Tavan girişinden su tankına ya da ihtiyacınız olabilecek diğer herhangi bir cihaza bir geçiş yolu monte ederek yapılabilir. İzolasyon öncesi mutlaka bir tank veya boru hattı döşenmelidir. Çatı İzolasyonu Yönetmelikleri Eğer çatı katı yaşam alanı olarak kullanılacak ise, izolasyon çatı eğimine uygun, yani kirişlerin arasında ve üzerinde uzanacak şekilde olmalıdır. Bu durumda, sahip olduğunuz alan kirişlerin derinliği ile sınırlıdır, bu nedenle çatı izolasyonu bina yönetmelikleri uyarınca 0.16 W / m2′ lik bir U-değeri elde etmek için düşük bir ısı iletkenliğine sahip bir malzeme kullanmanız gerekecektir. Eski, hava almayan bir keçe varsa, izolasyon ile keçe arasında havalandırma sağlamak için yalıtım ile keçe arasında 50 mm’lik bir boşluk bırakılmalıdır.Geleneksel olarak kullanılan yalıtım türleri yarı katı ve sağlam çatı panosu yalıtımıdır. Tavan içindeki yaşam alanının dışında bir miktar alan varsa, bu tavan seviyesinde yeterince izole edilmelidir. Çatı İzolasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Eğer sizin düz bir çatınız varsa ise çatı izolasyonu, mevcut çatı üzerine çatı izolasyonu harici olarak uygulanabilir ve su geçirmez bir çatı kaplaması ile kaplanabilir. Düz bir çatı ayrıca yalıtılmış kuru bir astar tahtasıyla dahili olarak izole edilebilir. Bu yeni yalıtım tabakasının altında bir buhar bariyeri de uygulanmasını fulltadilat olarak öneriyoruz. Beton döşenerek yapılan yeni düz bir çatıda, yalıtım levhaları veya levhalar çatının altında, betonun üstünde döşenir. Fulltadilat olarak çatı izolasyonu konusunda 40 yılı aşkın çatı deneyimimiz ile çatı izolasyon, su yalıtımı ve diğer bütün tadilat işlerinizde full hizmetinizdeyiz. çatı izolasyonu çatı izolasyonu nedir izolasyon izolasyon hizmetleri

 

Membran olarak isimlendirilen ve su geçirmez olan malzemenin kullanımı ile yapılan çatı izolasyonu, çatının her türlü su tehdidinden korunmasını sağlar. Çatının membran ile kaplanması sonucunda geri dönüşü zor tadilatlara ihtiyaç duyulması da engellenmiş olur. Bununla birlikte membranın çok doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Eğer çatı kıvrımlarında doğru bir şekilde uygulanmazsa, su geçirmez bir malzeme olmasına rağmen aradaki boşluklar nedeniyle su sızıntısının devam etmesi söz konusu olur. Bu nedenle membranın kalitesi kadar uygulamanın uzman kişilerce yapılması da önem taşır.

 

Ekstrüde polistren; 0,030-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubundadır. En yüksek kullanım sıcaklığı 75 derecedir. UV dayanımı yoktur. Yanıcılık sınıfı olarak B1 sınıfında olup zor alevlenici grubundadır. Genel olarak ısı yalıtımı ile ilgili çatı izolasyonunda kullanılan bir malzemedir.

 

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Çatı yalıtımı nasıl yapılır konusunda, müstakil binaların sahipleri veya apartman-site yöneticileri yoğun arayış içindedir. Kendi konutuna çatı yalıtımı yaptırmak isteyenlerin, hem bütçesini sarsmayacak hem de kaliteli olacak şekilde arama yaptıklarını görüyoruz. Büyük sanayi tesisleri, alışveriş merkezleri, fabrikalar, hastaneler ve okulların çatıları da türüne göre yalıtım yapılmalıdır. Çatıda kullanılan malzemeyi en iyi şekilde güçlendirecek yalıtım malzemesinin seçimi önemlidir. %20 ile % 25 arasında yalıtım sağlayan çatı su izolasyonunda, çatının eğiklik seviyesi kullanılacak malzeme oranını arttırmaktadır. Düz biçimli çatılar daha kolay aktarılmaktadır. Döşeme ve merteklerin yalıtımı da önemlidir. Çatı malzemeleri ile mertekler arasında gerektiği kadar hava boşluğu bırakılarak, havanın giriş çıkışı sağlanır. Aksi takdirde kuvvetli rüzgarlarda, çatının yerinden sökülüp atıldığı vakalar yaşanmaktadır. Çatı su yalıtımında en fazla dikkat edilmesi gereken konulardan biri de çatı yalıtım malzemelerinin seçimidir. Doğru malzeme seçimi kaliteli işçilik ile birleşirse, mükemmel sonuçlar alınır.

 

Mertek üstü ya da mertek arası yalıtım Kaydet Tadilat Firmaları ÇATI TADİLATI ÇATI TADİLATI Mertek üstü yalıtım için uygulama projelerinde kullanılan malzemelerin en üst kademeden alt kademeye doğru sıralayalım. En üstte çatı örtüsü için kullanılan malzeme yer alır. Bu malzeme özellikle geleneksel eğimli çatı türlerinde kiremit olarak kullanılır ve günümüzde alternatifleri mevcuttur. Çatı örtüsü malzemesi altında kiremit tesbit çıtası bulunmaktadır. Altında ise baskı çıtası ve onun da altında nefes alan su yalıtım membranı bulunmaktadır. Isı yaltımı malzemesi ile kaplanır ve altında buhar kesici membran bulunur. Bu malzemelerin altında ise betonarme döşeme ve en altta sıva bulunmaktadır. Mertek arası yalıtım uygulandığında ise sırayla; çatı örtüsü, havalandırma boşluğu, su yalıtımı, çatı tahtası, mertek arası şiltesi ve tavan kaplaması bulunmaktadır.

 

Çatı aydınlatma sistemleri çatıda aydınlatma çatı arasının aydınlamasını saglar. Çatı üzerinden binaya bir çok aydınlatma sistemi vardır bunlardan en önemlisi bina merdiven aydınlatmasıdır. Bina merdiven aydınlatması, lama demirden ile cam döşemeli yapılabilen bir aydınlatma sistemidir. Güneş ışığından daha fazla faydalanıp enerji tasarrufu yapabilmenize imkân sağlayan mevcut panelleriniz ile uyumlu, uygulama detayları basit üzerine basılabilir çatılarda kazaların büyük çoğunluğu şeffaf aydınlatma levhalarına basarak düşme şeklinde gerçekleşir polikarbon hammadde ile üretilmiş panel formunda levhalar ile uygulama yapıyoruz. Ayrıca havalandırma amaçlı fenerlikleri çelik konstrüksiyonu ve kaplaması ile birlikte anahtar teslimi yapıyoruz. Çatı arasınadan çatıya çıkış kapaklarının aydınlatma olarak da kullanıla bilir. Çatı çıkış kapakları günümüz teknolojisinde şeffaf açılır kapanır kapaklarda üretilmektedir. yeni teknoloji çıkış kapaklarının çatıya montajıda kolaylıkla yapılabilir. Çatı çıkış kapağının üzerinin de şeffaf cam, ve polikarbon gibi aydınlatma sistemleri ile de aydılata bilinir. Bina çatı altı dairelerde kuşluk güverçinlik aydınlatma pencereleride bulunmaktadır.

 

Bina ilk projelendirme esnasında, büyük yapıların depremden az etkilenmesi için yapılar belirli noktalarında statik açıdan uygun boşlukları bırakılır. Genellikle bu Dilatasyon boşlukları, binaların açık otopark birleşimleri, açıklığı fala olan terasların birleşimlerinde bırakılırlar. Bırakılan bu Dilatasyon boşluklarının uygun su yalıtım uygulaması yapılmaması durumlarında yapılarda en fazla problem yaşanan noktalardır.

 

Su yalıtımı konusunda çatıların ve temellerin kesinlikle izolasyonu sağlanmalıdır. Isı yalıtımı konusunda ise çatı ve yüzeyler önemlidir. Doğru malzeme tercihi çatılardan ısı kaybı yaşanmasını engelleyecektir. Dışarının soğuk havasının çatıdan binaya girmesine mani olacaktır. Sıcak günlerde ise ısının son katlara ve binaya direkt temasını önlediği için, çatıların önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Kar yağan bölgelerde, yağan karın direkt olarak binanın üzerinde kalmaması, çatıda birikmesi ve oradan eriyerek tahliye boruları ile kanalizasyona gönderilmesi iyi olmaktadır. Binaya temas etmeyen kar, betonun çatlamasını önler, su sızıntısını engeller. Hem binanın hem de çatının uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlar. En iyi çatı su yalıtımı örnekleri; Çatı altı kaplamalar OSB levhalar Tek katlı sürme yalıtımlar Çift katlı sürme yalıtımlar Sandviç paneller Termoplastik membranlar Boyalı galvaniz levhalar Boyalı alüminyum levhalar Kiremit altı yalıtım membranları Bitüm esaslı levhalar

 

İzmir çatı izolasyon uygulamaları, bulunduğunuz lokasyona göre en güvenilir çatı yalıtım ustalarıyla iletişim kurmanızı sağlar. Ustabilir platformu üzerinden il ve ilçe bilgilerini girerek ustalar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Karabağlar, Konak, Çiğli, Bornova, Buca, Urla, Karşıyaka, Bayraklı, Çeşme, Aliağa, Balçova, Kemalpaşa, Seferihisar, Tire, Bergama, Menemen, Narlıdere, Dikili, Güzelbahçe, Gaziemir gibi İzmir’de bulunan ilçelerde çatı ustası ihtiyaçlarınızla alakalı en akılcı çözümlere erişebilirsiniz. Ustabilir platformu üzerinden ilçe bilgilerinizi ve almak istediğiniz hizmet kategorisini belirleyerek vakit kaybetmeden işinin ehli ustalarla bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Yapıların temel ve bodrum perdelerinde yapılan temel su yalıtımı uygulamaları yapı ömrünü uzatır. Betonarmenin bünyesine giren suyun çelik donatıda korozyona sebep olarak bina ömrünü kısaltması, rutubet oluşumu ile konfor şartlarının bozulması vb. binayı ve kullanıcıları olumsuz etkilerinden korumanın dışında toprağın içerisinde bulunan ve yeraltı suları ile yapıya ulaşma imkânı bulan kimyasal maddelerden de korunmasını sağlamaktadır. Eksik veya hatalı uygulanan temel su yalıtımı uygulamalarının dönüşü olmamakta ve ileride yüksek maliyetler ile eksik çözümler getirebileceği göz önünde bulundurularak, temel bohçalama sistemleri bina ömrü ile eş değer tutulmalı, yüksek işçilik kalitesi ve standart ve mevzuata uygun malzemeler ile yapılmalıdır.

 

Çatılar kullanılmayan bir alan, yani bir ‘soğuk çatı’ ise, çatı izolasyonu, yalıtım tavana yerleştirilir. Bunu yapmanın en basit yolu ve eğer izolasyon tabakasının kalınlığı pek önemli değilse, kirişler arasında elyaf izolasyonu (cam elyafı, kaya yünü, koyun yünü, vb.) kullanılır. Rulo şeklinde dikey olarak ikinci bir tabaka ile 250-300 mm (10-12 “) izolasyon gerekir. Bina yönetmelikleri standardı gereği çatı izolasyonu (0.16 W / m2K) bu ölçüler ile başarılı bir izolasyon için yeterli olacaktır. Benzer yalıtım düzeyine sahip malzemeler için diğer seçenekler arasında şişmiş elyaf izolasyonu ve selüloz elyaf izolasyonu da vardır. Bu yalıtım malzemeleri çatı izolasyonunda, her ikisi de bir boru yardımı yoluyla üflenerek uygulanır. Tavan girişinden su tankına ya da ihtiyacınız olabilecek diğer herhangi bir cihaza bir geçiş yolu monte ederek yapılabilir. İzolasyon öncesi mutlaka bir tank veya boru hattı döşenmelidir.

 

Çatı dere ve Gizli dere su yalıtım uygulamaları, çatı sisteminin en önemli uygulama kalemlerinden biridir. Gizli dere su yalıtım uygulamları sürme esaslı su yalıtım ürünleri kullanılarak eksiz ve derzsiz su yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Uygulama yerine göre bitüm esaslı su yalıtım ürünleri, çimento esaslı su yalıtım ürünleri, poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri veya akrilik ürünler olmak üzere çok sayıda farklı su yalıtım ürünleri kullanılarak çözüm sağlanmaktadır.

 

Konutlarda çatılardan kaynaklı olan toplam ısı kaybı yaklaşık olarak %20-%25 arasındadır. Kullanım amacı ve çatı modellerinin özelliklerine göre ısı kaybı oranı artabilir ya da azalabilir. Çatı modeli dizayn edilirken tabakalar arasında havalandırılabilen hava boşlukları bırakılıyorsa bunlara soğuk çatılar denir. Çatılar bu özellikleri bakımından sıcak ya da soğuk çatılar olarak ayrılabilir. Yapılarına göre çatı çeşitleri ayrılır. Beşik çatı, çatı teras, düz çatı, kırma çatı ve sundurma çatı gibi farklı türleri bulunmaktadır. Eğimli çatı modellerinde, eğimden ötürü oluşacak dikey düzlemde daha fazla yalıtım alanı oluşur. Düz çatılara göre daha fazla izolasyon malzemesi gerektirir. Çatı izolasyon uygulaması yapılırken döşeme üzeri ısı yalıtım yapılması tercih edilebilir. Çatı boşluğunu ısıtmaya gerek kalmadan, zemin vasıtasıyla kaplanan yalıtım malzemeleri ısı kaybını önler.Döşemelerin yalıtımının yanı sıra, merteklerde de yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Mertekler, çatı örtüleri için taşıyıcı elemanlardır. Çatı mertekleri arasında yalıtım malzemeleri uygulanacaksa, mertek aralıkları ile yalıtım modülleri birbirine uygun olacak şekilde dizayn edilmelidir. Merteklerin üzeri ile ısı yalıtımı arasında ise yaklaşık olarak 5 cm boşluk bırakılır ve bu boşluk havalandırma sağlar. Merteklerin arası ya da altı yalıtılabileceği gibi mertek üzeri de izole edilebilir. Eğer kullanılacaksa kiremitlerin oturtulacağı su yalıtımı ve ısı yalıtım malzemeleri burada mertek üzerinde yapılır. Yoğuşmadan ötürü buharlaşma söz konusu olabilir. Dolayısıyla buhar kesici örtü kullanılarak yoğuşma önlemi alınır. Çatı izolasyon süreci hakkında daha fazla fikir edinmek için alt başlıklarımıza gözden geçirebilirsiniz.

 

İyi bir beton çatı izolasyonu için dikkat edilmesi gereken nokta, malzemenin zemine tutunmasıdır. Profesyonel uygulamalar sayesinde beton çatılara su, ses ve ısı yalıtımı yaptırılır. İzolasyon malzemeleri arasında boşluk ve kabarcık kalmamasına dikkat edilmelidir. Çatı zemininde tam düzlük oluşturulması, izolasyon kalitesi ve dayanıklılığının artmasını sağlar.

 

Geleneksel teras çatı modelleri ile ters teras çatı modellerinde yalıtım uygulamaları açısından bazı farklar mevcuttur. Bu farkları ortaya çıkarmak için sırasıyla çatı modellerinde kullanılan malzemeleri üst kademeden alt kademeye saymaya başlayalım. Geleneksel teras çatılarda en üst kademede arduvaz kaplı bütümlü örtü altında ısı yalıtımı ve buhar kesici membran bulunur. Sırasıyla eğim betonu, betonarme döşeme ve tavan sıvası bulunmaktadır. Ters teras çatılarda ise, en üst kademede yalıtım baskı profili bulunur. Ardından çakıl ve filtre elemanı gelir. Ekstrüde polistiren altında su yalıtımı bulunmaktadır. En alt kademelerde ise eğim betonu, betonarme döşeme ve tavan sıvası bulunmaktadır.

 

Ekspande polistren; 0,035-0,040 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda olup, 75 derecelik en yüksek kullanım sıcaklığı sınırındadır. Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme ise, zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarındadır. Çatılarda ısı yalıtımı malzemeleri arasında kullanılan bir materyaldir.

 

Çatı ustası aranıyor diyorsanız pek çok şehirden nitelikli ustalarla çalışma fırsatına Ustabilir sayesinde sahipsiniz. Çatı tadilatı yaptırmak isteyenler olarak Ustabilir üzerinden birbirinden tecrübeli ustalara ulaşabilirsiniz. Yaşadığınız ilde, size en yakın çatı ustası hizmetine tek tıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Adana, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Eskişehir, Giresun, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Zonguldak gibi illerde aradığınız usta hizmetine başvurabilirsiniz.

 

Çatı su izolasyon ürünleri fiyatları suyu yüzeyden uzaklaştırabilme özelliklerine, sıvı ve katı olmalarına, ambalaj büyüklüklerine göre değişkenlik gösterebilir. Yalıtım zifti ürünlerinde ambalaj büyüdükçe birim maliyet düşebilir. Tersi düşünüldüğünde ambalaj küçüldükçe de birim fiyat artabilir. Diğer bir sıvı izolasyon ürünü olan boyalarda da zift de olduğu gibi ambalajlar küçüldükçe ürünün birim fiyatı yükselebilir. Beton üzerine plastik türevi bir alt tabaka şeklinde yerleştirilen membran ile onun üzerine tabakalar halinde yapıştırılan shingle çeşitlerinin kalınlığı ve renkleri fiyatlarını etkileyebilir. Zift ya da boya kullanıcıların kendi imkanları ile de uygulayabilecekleri kimyasallar olarak kabul edilebilir. Membran ve shingle ise yapıştırılması gereken tabakalar halinde olduğu için uzman personel tarafından uygulanması gereken ürünlerdir. Bu uygulama maliyeti de bu ürünler ile yapılan izolasyon uygulamalarının fiyatını yükseltebilir. Kullanıcıların daha fazla tercih ettikleri uygulama ürününün fiyatı bu talebe bağlı olarak artabilir. Yalıtım zifti, izolasyon boyası, membran, shingle çeşitleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgileri cimri.com’da bulabilirsiniz.

 

ONDULINE güvenilir, uzun yıllardır bilinen ve geniş bir uygulama alanına sahip çatı kaplama çözümüdür. Levhalar hafif olmaları sebebiyle kolayca çatıya çıkarılır ve uygulanır. Uygulama için levhanın istenilen boyutta kesilmesi için bir falçata, çivi ve çekiç yeterlidir. ONDULINE levhaları müştemilat ve ek binalardan, garaj üzerlerine, bahçe sundurmalarından, sinai ve kırsal binalara kadar her tür binanın çatısında rahatlıkla uygulanabilir. ONDULINE , gerektiğinde rahatça kesilebilir, fira vermez. Düz veya eğrisel yüzeylere, az eğimli veya dik çatılara aynı kolaylıkla adapte olabilir.

 

Konum Konum Belirle Konumunuzu Seçin, Avantajlardan Yararlanın Seçtiğiniz konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri keşfedin İl İlçe Neden konum seçmeliyim? Tamam Özel Teslimat Hizmetini Keşfedin Artık konumunuzu seçerek size özel indirimlerden yararlanabilir, siparişinizi aynı gün teslim alabilirsiniz. x Hesabım Giriş Yap Üye Ol Bildirimler Bildirimlerinizi görmek için Üye Girişi yapın.

 

Sıcak ve rutubete maruz kalırsa, cam yününün boyutlarında değişiklik olmaz. Zaman içerisinde bozulma, çürüme, küf tutma, korozyon ve paslanma görülmez.

 

Ürün kataloğumuz yenilendi Nimeçatı, 2015’in son çeyreğinde, kendisi ve iş ortakları tarafından satışı gerçekleştirilen ürünleri bir katalogda toplamıştı. Hem üretici firmaların tanıtımlarını, hem de satılan ürünlerin özelliklerini bir arada sunabilmek amacıyla oluşturulan, sektörde şu ana kadar hazırlanmış en kapsamlı katalog olma özelliğini taşıyan katalog, yeni firma ve ürünlerin satış ağına eklenmesiyle daha da genişledi ve yenilendi. Katalogda yer alan ürünler; çatı kaplama, ısı yalıtım, su yalıtım malzemeleri ile yapı kimyasalları ve aksesuarlar şeklinde dört ana bölümde toplanıyor. Uygulamaya ihtiyaç duyan herkes için profesyonel çözümler UZMANINA DANIŞ Nimeçatı, sanal dünyada da büyümeye devam ediyor.

 

DYOFLEKS ELYAFLI Akrilik emülsiyon esaslı, elyaf katkılı, kimyasal ve UV direnci yüksek sıvı çatı izolasyon malzemesidir. Dolum 2,5 L / 20 KG Özellikler Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Su ve nem geçirimsizliği istenilen binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhalarında güvenle kullanılır. Uygulama Açıklaması Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir. Ne Kadar Alan Boyar? Yüzeye bağlı olarak 1 L ile 0,9- 1 m², 1 kg ile 0,66- 1 m² alan boyanır. Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) DYOFLEKS ELYAFLI Ne Kadar Boyayaİhtiyacın Var? Alanı biliyor musunuz? Evet Hayır Harika! Aşağıya ekleyin ve ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu öğrenin. Alan (Metrekare Cinsinden) Boyamak istediğiniz yüzeyin yüksekliğini ve uzunluğunu giriniz. Yükseklik (Metre Cinsinden) Uzunluk (Metre Cinsinden) HESAPLA Bu hesaplama ortalama iki kat sarfiyata göre verilmiştir. Yüzey durumu, uygulama şartları ve renge göre kullanılacak miktar değişebilir.

 

Gül çatı, içinde bulunduğu tüm projelerde öncelikle titiz işçilik ve güvenilir ilişkileri kendine amaçlamıştır. Proje süreçlerinin tamamı kalite yönetimi tarafından sıklıkla kontrol edilmekte ve en ufak bir kusurun oluşmasına izin verilmemektedir. Ayrıca gül çatı tamamladığı tüm projelere en az 30 yıl güvence garantisi sunarak, işçiliğinin yanında kullandığı A kalite malzemenin de güvencesini sunmaktadır.

 

Binalarda bölge seslerinin döşemelerden geçmesinin engellenebilmesi için, döşemenin bu ses titreşimiyle membran titreşimi yapamayacak derecede ağır olması gerekir. Sıcak çatılar, üzerindeki değişik katmanlar ve bu katmanlarla dinamik yükleri taşıyacak şekilde tasarlanıp hesaplanır. Bu nedenle bu tür çatıların döşemelerinde bölge sesi pek fazla soruna yol açmaz. Ancak, üzerinde gezilebilen sıcak çatılarda vuruş sesinin rahatsızlık yaratmaması için yüzer şap biçiminde bir planlama olumlu sonuç verebilir. Soğuk çatılarda çoğunlukla kaplama ile taşıyıcı döşeme arasında hava yastığının yer alması, ses yalıtımı üzerinde olumlu bir etkiye neden olabilir.

 

Neden Gül Çatı? 1970′ den günümüze değişmeyen emin imza sloganımız, neden tercih edilmeliyiz sorusuna açıklık getirebilecek boyuttadır. Gül çatı, içinde bulunduğu tüm projelerde öncelikle titiz işçilik ve güvenilir ilişkileri kendine amaçlamıştır. Proje süreçlerinin tamamı kalite yönetimi tarafından sıklıkla kontrol edilmekte ve en ufak bir kusurun oluşmasına izin verilmemektedir. Ayrıca gül çatı tamamladığı tüm projelere en az 30 yıl güvence garantisi sunarak, işçiliğinin yanında kullandığı A kalite malzemenin de güvencesini sunmaktadır.

 

DYOFLEKS ELYAFLI Akrilik emülsiyon esaslı, elyaf katkılı, kimyasal ve UV direnci yüksek sıvı çatı izolasyon malzemesidir. Dolum 2,5 L / 20 KG Özellikler Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Su ve nem geçirimsizliği istenilen binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhalarında güvenle kullanılır. Uygulama Açıklaması Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir. Ne Kadar Alan Boyar? Yüzeye bağlı olarak 1 L ile 0,9- 1 m², 1 kg ile 0,66- 1 m² alan boyanır. Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) DYOFLEKS ELYAFLI

 

Membran malzeme yapıların çok çeşitli alanlarında kullanılabilmektedir. Hafif, dekoratif ve yalıtım özelliği yüksek bir malzeme olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen membran, son yıllarda çatı inşasında da vazgeçilmez malzemeler arasında yerini almıştır. Reçine bazlı bir malzeme olan membranın içeriğinde yalıtım özelliğini güçlendirici çok sayıda polimer bulunur. Bu sayede ideal bir yalıtım sağlandığı gibi kolay uygulanabilen bir malzeme olması sebebiyle de her türlü çatıda kullanıma uygundur.

 

Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur.

 

Evlerde, ofislerde, farklı sektörlerde çalışan işletmelerde, hayatın ve üretimin olduğu her fiziksel binada bir çatı vardır. Kimi binalarda çatı kiremitler ile örülü iken, birçok binada düz bir beton satıh, TV antenleri, güneş enerji panelleri gibi ekipmanlar yer alır. İnsanların kapalı alanda dış ortamdan daha konforlu bir şekilde yaşayabilmeleri için bazı teknik gereklilikler vardır. Rüzgarın, yağmurun, fırtınanın, tozun, yüksek ısının, soğuk havanın, nemin iç alana girmesinin önlenmesine ihtiyaç duyulur. Duvarlar ve pencereler ile yan yüzeyler, beton üzeri farklı kaplama malzemeleri ile zeminler korunurken, çatılar kiremit çatı değil düz yüzey ise güçlü bir korumaya ihtiyaç vardır. Su, bulduğu toplu iğne ucu kadar bir boşluktan dahi yol alabilen bir maddedir. O nedenle yağmur, kar gibi yağışlar ile çatıya temas eden tüm sıvıların, bina içine nüfuz etmesinin önüne geçilmesine ihtiyaç vardır. Çatı su izolasyon ürünleri, herhangi bir çatıya yağan ya da orada biriken suyun, binaya geçmesine engel olmak üzere yüzeye uygulanan, su geçirmezlik özelliği olan kimyasallara verilen genel addır.

 

Çatı izolasyonu, enerji tüketimini azaltır ve yakıt masraflarını yaklaşık olarak %25 oranlarında ısı kaybını önleyerek düşürmektedir. Uzun vadede faturalarınız açısından kazanç sağlamanızı kolaylaştırır. 60 m² bir alanda çatı izolasyonu yapmak için, yaklaşık olarak 2.250 TL ila 3.150 TL arasında bir ücretlendirme yapılmaktadır. Ortalama fiyatlar alınarak belirlenen maliyet oranları alan büyüdükçe artar. Uygulama alanı ve çatıdaki boşluk oranlarına göre hacmin artması gibi unsurlar maliyeti arttırabilir.Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ‘Çatı malzemelerinde son dönemin en popüler 4 malzemesi’ başlıklı yazımızı da gözden geçirebilirsiniz.

 

Binanızda bulunan teras , balkon gibi açık alanların Daire içerisine katılıp alan kazanma , ısı ve su yalıtımının sağlanması , toz , pislik vs cisimlerden korunmak için gibi çeşitli sebeplerden dolayı kapatılması ihtiyacı doğabilir. Teras ve Balkon Kapatma uygulaması tam bu isteklerin karşılanması için uygulanması gereken en iyi yöntemdir.

 

Çatı yapılırken kullanılan malzeme türü, yalıtımın türüne de karar vermektedir. Bu kararı profesyonel yalıtımcılar almakta ve uygulamasını yapmaktadır. TSE standartlarında üretilen malzemeler, kaliteli ve dayanıklıdır. Çatı su yalıtımında ana ve yardımcı malzemeler şeklinde iki tür malzeme çeşitliliği bulunmaktadır.

 

Drenaj temellerde, konutları yüzeysel ve yeraltı sularının yol açacağı zararlardan korunmak amacı yapılan uygulamadır. Konutların temelleri su yalıtımı katmanı oluşturulmadan tamamlanmışsa, suya karşı koruma ancak perde duvarlarda yapılacak yalıtım katmanı ve binayı çepeçevre saracak drenaj hattıyla mümkün olacaktır. Drenaj hattının tıkanmaması bu tip yalıtımlarda hayati önem taşımaktadır. Temel su yalıtım bitüm astar, polimer bitümlü membran veya su izolasyon malzemesi ile su yalıtımı yapılırken, iki kat uygulama yapılmalı. Yalıtım kaçakları oluşması halinde drenaj suyun en aza indirmesini sağlamaktadır. Drenaj hiçbir zaman temel su yalıtım yerine geçmez. Temel su yalıtımı uygulamalarında drenaj suyun basıncını düşürme ve uzaklaştırma görevini üstlenmektedir.

 

Çatı izolasyonu maliyeti Kaydet 5 Numaralı Ev Egeli Proje Egeli Proje Çatı izolasyonu, enerji tüketimini azaltır ve yakıt masraflarını yaklaşık olarak %25 oranlarında ısı kaybını önleyerek düşürmektedir. Uzun vadede faturalarınız açısından kazanç sağlamanızı kolaylaştırır. 60 m² bir alanda çatı izolasyonu yapmak için, yaklaşık olarak 2.250 TL ila 3.150 TL arasında bir ücretlendirme yapılmaktadır. Ortalama fiyatlar alınarak belirlenen maliyet oranları alan büyüdükçe artar. Uygulama alanı ve çatıdaki boşluk oranlarına göre hacmin artması gibi unsurlar maliyeti arttırabilir.Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ‘Çatı malzemelerinde son dönemin en popüler 4 malzemesi’ başlıklı yazımızı da gözden geçirebilirsiniz.

 

Enjeksiyon su yalıtım bina bodrum kat perde duvarlarında, otopark duvarlarında, teras kat tavan betonlarında ilk yapım esnasında veya sonradan oluşan çatlaklıklardan bina içerisine su girişleri olmaktadır. Bu su girişleri pozitif yönden su yalıtımı yapımına imkan olmayan noktalarda negatif yönden enjeksiyon uygulaması yapılarak su girişi engellenebilir. Uygulama yapım esnasında çatlak alanlar açılarak çapraz sıralı enjeksiyon dübelleri monte edilmekte ve enjeksiyon su yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

 

Mehmet Bey ve ekibine çok teşekkürler.Güvenerek iş verebilirsiniz, profesyonel bir şekilde işi teslim ettiler.Emeklerine sağlık ustaların, herkese tavsiye ediyorum.

 

TRS İzolasyon sprey yalıtım sistemleri olarak 2003 te izolasyon ve boya sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu yana gelişen teknoloji ile birlikte izolasyon ürünlerindeki gelişmeleri takip etmekteyiz. Sürme izolasyon ürünleri ile başlayıp , sprey polyurea su yalıtım uygulamasına geçerek müşterilerimize ömürlük izolasyon sağlama yolunda devam ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana işlerimizi sorunsuz müşterilerimize teslim ederek hem insan kazanma vizyonumuzu elde ettik hemde müşteri potansiyelimizi artırdık. Her zaman izolasyon ürünlerimizde kaliteye önem verdik , önem vermemiz neticesinde sorunsuz ve geriye dönük işlerimiz bu zamana kadar olmamıştır. Uzman ekiplerimiz ve kaliteli izolasyon ürünlerimiz ile su izolasyonunda ve ısı izolasyonunda çözemediğimiz sorun yoktur. İzolasyon sorunlarınız da sizlere kesin çözüm sağlayan firmamız kaliteli izolasyon ürünleri ve uzman ekibiyle izolasyon sorunlarınızı çözmekte işinin ehli.

 

Protan sentetik örtü/membran ürünleri plastik ve elastomer hammaddelerden elde edilir. Kimyasal özellikleri nedeniyle uzun ömürlüdür. Uzun boylarda üretilebilir ve tek kat uygulanabilir. Ek yerleri ısı, kimyasal yapıştırıcı gibi işlemlerle birleştirilebilir, alev kaynağı kullanılmaz. UV, rüzgar gibi dış ortam koşullarına dayanıklı su yalıtım örtüleridir.

Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEnglish
Powered by TranslatePress »