Su izolasyon malzemesi

Su izolasyon malzemesi

 

Su izolasyon malzemesi

ÖZELLİKLERİ: Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Yarı akışkan özelliği sayesinde, yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. %600 elastiktir. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Çekme mukavemeti 24 saat sonra, 23 °C’da, 25 kgf/cm²’dir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir.

 

Su izolasyonunun; beton ve donatılar gibi binaların yük kaldırıcı sistemlerinin aşınmadan ve korozyondan korunabilmesini sağlamak için, binalar inşaat aşamasındayken yapılması gerekir. Su izolasyonu özellikle deprem bölgesinde bulunması nedeniyle, ülkemiz için büyük önem taşır. Gönder

 

Konum Konum Belirle Konumunuzu Seçin, Avantajlardan Yararlanın Seçtiğiniz konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri keşfedin İl İlçe Neden konum seçmeliyim? Tamam Özel Teslimat Hizmetini Keşfedin Artık konumunuzu seçerek size özel indirimlerden yararlanabilir, siparişinizi aynı gün teslim alabilirsiniz. x Hesabım Giriş Yap Üye Ol Bildirimler Bildirimlerinizi görmek için Üye Girişi yapın.

 

Hızlı Teslimat birTKyeter.com ile her şey hızlı ve kolay. Kendi operasyon merkezimizde size gönderilmeye hazır, stoklarda onbinlerce ürün var!. TK’da Mutluluk Her şey sizin mutlu olmanız için. birTKyeter.com’da iyi hizmet standart! Sunduğumuz hizmet ile hem güveninizi, hem de kalbinizi kazanmak için çalışıyoruz. Avantajlı Fiyatlar İyi fiyat olmadan olmaz. Sizleri daima harika ürünler ve uygun fiyatlar ile buluşturmak bizim hedefimiz. Güvenli Alışveriş birTKyeter.com’a güvenmek kolay. Isparta’da yerleşik olan, yarım asırlık iş tecrübesine ulaşmış şirketlerin iştirakidir. İade İade Kolay. Bazen olmayınca olmuyor, o zaman unutmayın Cayma Hakkınızı hatırlayın, üstelik bir sürü prosedür içinde boğulmadan.

 

DYOFLEKS ELYAFLI Akrilik emülsiyon esaslı, elyaf katkılı, kimyasal ve UV direnci yüksek sıvı çatı izolasyon malzemesidir. Dolum 2,5 L / 20 KG Özellikler Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Su ve nem geçirimsizliği istenilen binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhalarında güvenle kullanılır. Uygulama Açıklaması Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir. Ne Kadar Alan Boyar? Yüzeye bağlı olarak 1 L ile 0,9- 1 m², 1 kg ile 0,66- 1 m² alan boyanır. Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) DYOFLEKS ELYAFLI Ne Kadar Boyayaİhtiyacın Var? Alanı biliyor musunuz? Evet Hayır Harika! Aşağıya ekleyin ve ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu öğrenin. Alan (Metrekare Cinsinden) Boyamak istediğiniz yüzeyin yüksekliğini ve uzunluğunu giriniz. Yükseklik (Metre Cinsinden) Uzunluk (Metre Cinsinden) HESAPLA Bu hesaplama ortalama iki kat sarfiyata göre verilmiştir. Yüzey durumu, uygulama şartları ve renge göre kullanılacak miktar değişebilir.

 

Bu malzeme hareketli, bükülebilir ve esnektir. Bir yapıya su geçirmez koruyucu bir kaplama sağlamanın yanı sıra, yapının hasardan korunmasına da yardımcı olur. Elastomerik kaplama birkaç farklı sekilde renklendirilebilir ve rengini çok uzun süre korur. Bu nedenlerden dolayı, binanın dış kısmının çekici görüntüsünün korunmasına yardımcı olur ve hasar, aşınma ve yıpranmanın daha az çekici görünmesini önler.

 

Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir.

 

Siloksanların önemli bir kullanım alanı da yüzey kaplamalarıdır. Bu sayede yüzeyin sertliği ve ömrü, neme ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılığı artmakta, UV ışınlarına karşı korunmakta, karbondioksit ve oksijen geçirgenliği azalmaktadır. Su ve nem yalıtımında silikonun en önemli yalıtım özelliği hidrofobik oluşudur. Yani silikon su izolasyonu sağladığı gibi aynı zamanda suyu itmektedir. Bu özelliği şeffaf üretilebilir oluşuyla birleştiğinde emici yüzeylerin doku görüntüsünü bozmadan kaplanabilmesini sağlamaktadır. Özellikle tarihi eserler gibi yüzey korumasının önem kazandığı yerlerde kullanılmaktadır.

 

Elastomerik kaplamalar, akıllardaki en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna yanıt oluşturabilecek bir başka malzeme türüdür. Elastomerik kaplama malzemesi, beton yapınızı korumanın ve kaplamanın güvenli, dayanıklı ve çekici bir yoludur. Boyama ve astarlama ile aynı şekilde uygulanırlar. Bu anlamda uygulaması oldukta kolaydır.

 

En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir diye soranların değerlendirebileceği bir basa ürüne gelelim simdi… Silikon dolgu, su yalıtımı icin etkili olan malzemelerden bir tanesidir. Silikon dolgu macunları, betonu korumak ve su geçirmez hale getirmek amacı ile etkin bir şekilde kullanılabilir. Silikon ayrıca bir çeyrek inç ya da 0.6 cm inceliğine kadar çatlaklara uygulanabilen bir çatlak dolgusu ve sızdırmazlık maddesi olarak da işlev görür.

 

Polimer bitümlü örtüler; a) Her iki yüzü polietilen kaplı b) Her iki yüzü ince kum kaplı c) Bir yüzü polietilen bir yüzü ince kum kaplı d) Bir yüzü polietilen bir yüzü mineral kaplı e) Bir yüzü ince kum bir yüzü mineral kaplı f) Bir yüzü polietilen bir yüzü metal folyo kaplı g) Bir yüzü ince kum bir yüzü metal folyo kaplı tiplerde -üretilebilmektedirler. PVC örtü membranları genellikle 1-2 mm kalınlığında üretilen sıcak hava kaynağı ile bindirmeli olarak birleştirilerek serme yöntemiyle yüzeyleri kaplayan ürünleridir. Uzun ömürlü oluşları, uv dayanımları ve bitki köklerinden etkilenmeyişleri ile özel çözümlerin gerektiği başta gölet, kanalet gibi alanlar olmak üzere teras çatılardan parapet yalıtımına kadar birçok alanda kullanılırlar. PVC membranlar tek kat uygulanırlar. Yüksek ısıda hava üfleyen araçlarla kaynak yapılarak yapıştırılırlar. Güçlü bir mekanik dayanıma sahiptirler ve buhar geçirgenliği özellikleri vardır. -30 °C ve 85 °C arasında sorunsuzca yalıtım yapabilirler. Taşıyıcı keçeli ya da keçe kullanmadan uygulanabilirler. Ancak gölet gibi uygulamalarda çekme gerilmelerini karşılamak ve ürünün direk zeminle bağını kesmek için geotekstil keçe ile kullanılması gerekmektedir. Baskı çıtaları, dübeller gibi mekanik montaj aparatlarıyla yalıtım yapılacak zemine tutturulmaları mümkündür. şeklinde gruplanırlar. Polyester keçe ve cam dokuma taşıyıcılı ürünler cam tülü taşıyıcılara göre 2-2,5 kata kadar çekme dayanımı gösterirler. Buna karşın polyester taşıyıcılı ürünler cam dokuma taşıyıcıların yaklaşık 10 katı kopma uzaması yapabilmektedirler.

 

Su izolasyon malzemeleri, Türkiye coğrafyasında yağışlı havalar sonrasında yaşanan en büyük sorun su sızdırma olayıdır. Su sızdırma gibi karşılaşılacak sorunların giderilmesi ve tespiti oldukça zordur. Suyun nereden kaçtığını bulmak için çatının örtüsünü kaldırmak ve incelemek gerekebilir. Kaldırma işlemi sonrasında çoğu zaman çatı örtüsü kullanılamayacak hale gelir. Bu da hane için ağır maddi bir yük oluşturur. Bu sebepten çatı örtüsü kaldırılırken dikkat edilmelidir. Ustanın tecrübesinin yanı sıra su izolasyon malzemeleri ve uygulama ekibinin bilgisi de önemlidir. Su izolasyonu yapmak için birçok yöntem ve su izolasyon malzemeleri vardır. Bu malzemelerin en güveniliri ve yaygın olarak kullanılanları Sarpet C2000 ve Sarpet PAL3000’dir. Bu malzemeler kullanılırsa işçilikten ve zamandan tasarruf sağlanır. Herhangi bir hava koşullarında zarar görme durumları çok düşük olduğundan oldukça güvenilirdir. Çatı ile ilgili eldeki bilgiler göz önüne alınarak su izolasyon malzemeleri arasında gerekli olanları temin edilmelidir. Çatı yapısı hakkında gerekli bilgilerin bulunması su izolasyonunun başarılı sonuçlanmasını sağlar. Yüksek sıcaklığa dayanan ve düşük sıcaklıkta bükülebilen Sarpet PP3000 tercih edilmelidir. Montaj sırasında üst ve alt yapılara uygun vidalar kullanılmalıdır. Teras katlar, yağmur gibi olumsuz hava koşullarından daha fazla etkilenir. Teras çatılar için uygun olan malzemeler Sarpet EP50AR, Sarpet EPAL4000 ve Sarpet ECAL3000’dir. Teras çatılar da kaliteli malzemeler kullanılması işin daha dayanalıklı ve uzun ömürlü olması için gereklidir. Çatı için önemli olan sert iklim ve hava koşullarına karşı su izolasyonunun başarılı olmasıdır. Çatı yüzeyine ulaşan suyun yağmur oluklarına çatının zarar almadan aktarılması için kalite malzeme kullanımı şarttır. Çatıların eğimi, su izolasyon işinin ne kadar süreceğini belirler. Günümüzde çatı eğimi %33 ile su izolasyonuna uğrar. Su İzolasyonunun Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayan Faktörler Çatıya yapılan izolasyon işleminin ömrü kullanılan malzemenin kalitesi ile orantılıdır. Yüksek kalitedeki malzemelerin kullanılması izolasyonu daha başarılı yapacağı gibi kullanım ömrünü de uzatacaktır. Maliyetleri kısmak amacı ile kullanılan kalitesiz malzemeler, izolasyonun dayanıklılığını olumsuz etkiler. Malzemelerin kalitesinin yanı sıra izolasyon yapılacak yerin mevcut durumu, kullanılacak malzemelerin alan için uyumu, izolasyon yapılacak alanın pürüzsüz ve temiz olması gibi durumlar izolasyonun ömrünü uzatmaktadır. Su izolasyonunun ömrünün uzun olması için ilk başta dikkat edilmesi gerekenin malzeme kalitesi olduğu göz ardı edilmemelidir. Su izolasyonunun başarısız olduğu durumlarda çatı akması gibi durumlar ile karşılaşılır. Çatı akmasının en büyük sebebi çatı kaplama malzemesinin kalitesiz olmasıdır. 0 su geçirmezlik özelliğine sahip olan Classic P40 AR tercih edilmelidir. Su izolasyonunu gerçekleştirecek kişilerin işinde uzman olması da oldukça önemli bir detaydır. İzolasyon işlemi için performansı en yüksek ürünler tercih edilmeli ve kalite unsuruna dikkat edilmelidir. İzolasyon için maliyete değil malzeme kalitesine önem gösterilmelidir. Ufak karlar elde etmek için kalitesiz malzeme kullanımından kaçınılmalıdır. Kaliteli malzemeler çatının yapısı ile uyumlu olmalıdır. Çatı için malzemeler tercih edilirken taşıyabileceği yükteki malzemeler satın alınmalıdır. En hafiflerini tercih etmek çatının sağlığı için önemlidir. Çevresel faktörler ve iklim koşulları göz önüne alınarak izolasyon işlemine başlanmalıdır. İzolasyon işlemi sırasında uygulama hatalarından kaçınılmalıdır. Neredeyse mevcut tüm çatılar su izolasyonunu yaptırmalıdır. İzolasyon işlemine başlamak için olumsuz hava koşullarının çatıya etkisi beklenmemelidir. Herhangi bir çatı, olumsuz hava koşullarından ne kadar az etkilenirse izolasyon işleminin maliyeti o kadar uyguna yapılır. İklim koşullarından daha az zararlar ile sıyrılan çatılar için de geç olmadan su izolasyonu yaptırmak için bir usta ile iletişime geçilmelidir.

 

Su Yalıtımı Malzemeleri Sağlam binalara sahip olmak, içerisinde yaşayan kişilerin sağlığı açısından oldukça büyük bir neme sahiptir. Kaliteli inşaat malzemesiyle yapılmış binalar yaz ve kış ayları ayırt etmeksizin size güvenli bir şekilde yaşam olanağı sunarken aynı zamanda konforlu olmanızı da sağlar. Evinizde oluşabilecek rutubet ve çatlaklar evinizin yapımında kullanılan içeriklerin etkisini yitirdiğini göstermektedir. Evlerin rutubete karşı dayanıklı olması sağlık açısından da oldukça önemli bir yere sahip olduğundan siz de evlerinizi bu tarz oluşumlardan uzak tutmak isteyebilirsiniz. Evinizin su geçirmez özelliğine sahip olması beraberinde daha sağlıklı bir yaşam olanağı sunacaktır. Bu sebeple evlerinizde olmasını isteyeceğiniz Su yalıtım malzemeleri size sağlıklı koşullarda yaşama olanağı sunarken aynı zamanda binanızın da daha sağlam olmasını sağlıyor. Geliştirilen bu malzemeleri evinizin her noktasında uygulayabilir ve arzu ettiğiniz konfora ulaşabilirsiniz.Su Yalıtım Malzemeleri ile Eviniz Daha GüvenliÖzellikle kış aylarında evlerinizin duvarlarında, çatılarında ve zeminlerinde su sızıntıları görmek oldukça rastlanılan bir durumdur. Kötü hava koşulları sebebiyle gerçekleşen bu durum kişilerin sağlığını da olumsuz etkilemekte ve solunum yolu hastalığına sahip olan hastalar için büyük bir sıkıntı meydana getirmektedir. Yalnız solunum yolu ile ilgili rahatsızlığa sahip olan hastalar için değil birçok rahatsızlığı beraberinde getirebilecek olan bu durum kişilerin sağlığını olumsuz etkilemekte ve ciddi sorunlara yol açmaktadır. Özellikle çocukların, bağışıklık sistemleri normal insanlara nazaran daha hassas olduğundan bu gibi durumlara karşı daha dirençsiz düşme oranı yüksektir. Duvarlarda meydana gelen rutubet ve küfler, nem oranının yüksek olduğu evlerde daha çok ortaya çıkmaktadır. Bir evin içerisinde var olan nem oranının yüksekliği de direkt olarak yağının duvarlarına, zeminine ve bulunduğu yere bağlıdır. Evinizde meydana gelebilecek bu rutubetlenme, zararlı bakterilerin olması gerekenden daha hızlı bir şekilde çoğalmasına sebep olacağından hastalıklara kapılma oranını yükseltecektir. Özellikle kış aylarında grip gibi bünyeyi çok çabuk etkisi altına alabilen hastalıklara kapılma oranını yükselten bu durumdan kurtulmak istiyorsanız siz de duvarlarınızı Duvar su yalıtım malzemeleri kullanarak daha sağlam bir hale getirebilir ve oluşabilecek sağlık sorunlarını engelleyebilirsiniz. Duvar için uygulanan yalıtım, rutubet ve nem oranı dikkate alınarak uygulanmaktadır. Bu da duvarların hava alabilir bir özeliğe sahip olması anlamına gelecektir. Duvarlarınızın hava almaması içerideki nem oranının yükselmesine sebep olacağı için rutubet gözlemlenebilir ve bu durum da sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu sebeple duvar için uygulanan su yalıtımı ürünleri hava alabilen, buhar bariyeri olan ürünler olmalıdır. Bu noktada seçeceğiniz ürünün kalitesi de oldukça büyük bir önem taşıyor. Yalıtım Malzemeleri kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.Su Yalıtım Malzemeleri Modellerri, Özellikleri ve FiyatlarıBinalarda olumsuz hava koşulları sebebiyle meydana gelen her türlü sorunu ortadan kaldırmayı hedefleyen yalıtım ürünleri özellikle kış aylarında büyük bir kurtarıcı oluyor. Geliştirilen ürünlerde kullanılan teknoloji sayesinde siz de evinizde aradığınız konforu sağlayabilir ve daha sağlıklı günler geçirebilirsiniz. Evin suya dayanıklı olması gereken her noktasına uygun olarak tasarlanan bu yalıtım ürünleri sayesinde siz de evinizin uzun süre dayanıklı olmasını sağlayın. Duvarlar için geliştirilen yalıtım malzemeleri, duvarların nefes alabilmesini ve dolayısıyla nem oranını denge tutabilmesini sağlamak amacıyla yapılırken. Çatı için üretilen Çatı su yalıtım malzemeleri suya dayanıklı ve eğimli çatıdan suyu akıtmak için tasarlanmıştır. Suya dayanıklı olması sebebiyle binanın maruz kalacağı yağmur, kar, dolu gibi birçok hava olayının etkisini en aza indirgeyen bu ürünler ile siz de çatınızın dayanıklılığını iki katına çıkartabilirsiniz. Yine aynı şekilde çatı için tasarlanan yalıtım malzemeleriyle benzerlik gösteren dış cephe su yalıtım malzemeleri de binanın suya karşı dayanıklı bir hal almasını sağlayarak kış aylarında büyük bir kolaylık sağlamak amacıyla üretilmiştir. Yine aynı şekilde evlerdeki konforu arttırmak adına üretilen Zemin su yalıtım malzemeleri de evin zemininde oluşabilecek su birikintilerini ya da terleme durumunu ortadan kaldırmaya odaklı olarak geliştirilmiştir. Evlerinizde meydana gelebilecek bu durumlar zeminin yapısının bozulmasına ve parkelerin kısa sürede hasar görmesine neden olacağından siz de zemin su yalıtımı için özel olarak üretilen ürünleri tercih edebilir ve evinizin daha sağlam bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz. Su yalıtım malzemeleri fiyatları yalıtımın uygulanacağı alana göre değişmektedir. Teras için uygulanacak ürünlerin özelliğiyle duvarlar için uygulanacak ürünlerin özelliği bir olmadığından her model farklı bir fiyata sahiptir. Yalıtım malzemelerinin sunduğu yüksek performans uzun vadede büyük bir tasarrufa yol açacağından siz de evlerinizde su yalıtımı için özel olarak tasarlanan ürünleri kullanabilir ve hem ekonomik hem de dayanıklı bir seçim yapma fırsatı elde edebilirsiniz.Su Yalıtım Malzemeleri Sayesinde Evleriniz Artık Daha DayanıklıBir binanın yapımında kullanılan her ürün binayı daha dayanıklı kılmaktadır. Kaliteli ürünlerin kullanıldığı bir binada oturmak size ekonomik olarak da büyük bir tasarruf olanağı sunacaktır. Binanızın kalitesini arttırmak adına özellikle kış aylarında size büyük bir kolaylık sağlayacak yalıtım ürünleri de aynı şekilde binanızın dayanıklılığını arttırmakta ve daha konforlu bir yaşam alanı olanağı sunmaktadır. Farklı yapılara sahip olarak üretilen bu yalıtım malzemeleri kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerinden biri olan Çimento bazlı su yalıtım malzemeleri ile birçok kişinin beğenisini toplamaya devam ediyor. Birçok kişinin su yalıtımında kullandığı bu ürün en kolay su yalıtımı sağlayan ürün olarak gösterilmektedir. Ürünün kullanımı ve uygulaması da oldukça kolay olduğundan çoğu noktada birden fazla kullanıcı bu ürünü tercih etmiştir. Genel bakım ürünleri genel olarak diğer yerlere nazaran daha ıslak olan yerlerde örneğin banyolarda ve tuvaletlerde tercih edilen çimento bazlı bu ürün sayesinde siz de evinizin suya dayanıklı bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sıvı su yalıtım malzemeleri de yeni dönemde oldukça büyük bir avantaj sağlayan bir ürün olarak dikkat çekiyor. Bu ürün çimento bazlı su yalıtımına nazaran daha fazla esneklik sunduğu için su yalıtımında daha ideal bir form olarak değerlendirilmektedir. Bu ürünün içerisinde bulunan polimer oranı daha yüksek bir dayanıklılık sunacağından siz de likit su yalıtımı malzemelerini tercih ederken polimer oranına dikkat etmelisiniz. Bu sayede evinizin her noktasında daha sorunsuz bir şekilde yaşama olanağı elde edebilir ve her mevsimin tadını çıkartma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra bitümlü ve poliüretan gibi farklı yalıtım seçenekleri de bulunan su yalıtım yöntemleri ile siz de evinizin dayanıklılığını iki katına çıkartabilirsiniz. Ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Silikon sözcüğü Si-O-Si şeklindeki bir kimyasal bağı ifade etmektedir. Bir diğer deyişle silisyum atomlarının oksijen ile yaptığı bağ silikon adım almaktadır. Silikonun üstün özellikleri endüstride vazgeçilmez bir hammadde haline gelmesini sağlamıştır. Çeşitli yüzeylere yapışabilir olması, esneme yeteneği ve dayanıklılığı gibi özellikler inşaat sektöründe birçok ürünün yapısal bileşenlerinden birisi olmasını sağlamıştır. Üründen beklenen niteliğe göre silikonun esnekliği, ısıl direnci, uv geçirgenliği gibi birçok özellik istenen düzeyde ayarlanabilmektedir. Bu özellikleriyle inşaat sektörü, boya ve vernik sanayii, tekstil sanayii, yapıştırıcı üretimi, elektronik ve elektroteknik sanayi, plastik ve kauçuk işlemeciliği gibi bir çok üretim alanında kullanılırlar.

 

Su yalıtım malzemelerinin ilk uygulamasını uyguluyorsanız, birkaç farklı malzemeye uygulanabilecek bir ürün aramalısınız. Ahşap, beton ve tuğla yüzeylerin tümü su yalıtımı işleminden faydalanabilir. Evinizin her yüzeyinde aynı su yalıtım malzemelerini kullanmanıza izin verecek bir ürün seçerek, uygulamada genellikle zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

 

Su yalıtım malzemelerinin uygulanmasının türü ve yöntemi genellikle gerçekleştirdiğiniz uygulamanın tipine bağlıdır. İlk uygulamalar rutin olarak bazı tip su yalıtım tiplerinde birkaç kat gerektirirken, yıllık uygulamalar ürünün kısmi, spot veya tam olarak yeniden uygulanmasını gerektirebilir.

 

Çok sayıda atomun birbirlerine bağlanarak oluşturdukları büyük moleküllere polimer denir. Doğal, yarı sentetik ve sente-tik olarak elde edilirler. Kauçuk, selüloz hatta DNA doğal polimerlere örnek olarak verilebilir. Polimerler genellikle sentetik olarak üretilirler ve petrol kaynaklıdırlar. Polisitiren ve polietilen en bilindik sentetik ürünlerdir. Bunun yanı sıra su şişelerinde kullanılan PET (Polietilen teraftalat), LDPE( Düşük Yoğunlukta Polietilen), HDPE ( Yüksek Yoğunlukta Polietilen), PVC (Polivinil Klorür), PP(Polipropilen), PS(Polistren) ve Politetrafloroetilen (Teflon) gibi sentetik formları da bulunmaktadır. Polimerler yüksek dayanım özellikleri nedeniyle yalıtım sektöründe geniş kullanım alanı bulmaktadırlar. Su yalıtımında özellikle bitüm ya da silikon ile modifiye edilerek oluşturdukları ürünlere sıklıkla rastlanır. Elyaf takviyesiyle su yalıtım malzemeleri olarak kullanılmaları hâlinde ise çatlak gibi süreksizlik gösteren yüzeylerde de çözüm sunabilmektedirler.

 

Örtü membranlar ağırlıklı olarak bitüm olmak üzere PVC, EPDM gibi polimerlerden de üretilebilmektedirler. Örtü membranların en önemli özelliği fabrika koşullarında belli kalınlıklarda ve birçok katkı maddesinin bileşimiyle uzun raf ömrüyle üretilmiş olmasıdır. Su yalıtımında doğru su izolasyon malzeme seçimi kadar uygulama kurallarına uymak da önemlidir. Doğru malzeme seçimini suyun korunacak yüzeye gelişi, yüzeyin fiziksel ve kimyasal özellikleri, yalıtımın üzerinde bir koruma tabakasının olup olmayışı ve iklim gibi faktörler belirler. Yalıtım malzemesinin uygulanışı ise temel ancak bazı durumlarda iş yükünü arttıran kurallara bağlıdır. Bu kurallara tam anlamıyla uyulmaması yalıtım yatırımını boşa çıkarabilmektedir. Bohçalanmış bir temelde ya da şap ve seramik altında kalmış bir teras yalıtımındaki su kaçağı kolaylıkla telafi edilemeyecek zararlar açacaktır.

 

Akrilik Tamir Harcı, Özel mineral dolgu ve polimer bileşenlerinden oluşan, kullanıma hazır, güçlü aderans kabiliyetine sahip, mükemmel bir harçtır. Asla çimento içermez.

 

Elastomerik kaplama, boyadan yaklaşık 10 kat daha kalın olan birinci sınıf bir dış duvar veya çatı kaplamasıdır. Bir yapının dışını su geçirmez kılan inanılmaz derecede kalın fakat esnek bir kaplama oluşturur. Diğer kaplama türlerinin veya boyaların aksine, hava geçirmez ve su geçirmez bir sızdırmazlık sağlamak için saç kadar ince çatlakları kapatabilir.

 

 Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir.

 

Kristalin dolgu macunları, en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna verilebilecek bir başka yanıttır. Bu su yalıtım malzemeleri betondaki çatlakları, delikleri ve küçük düzensizlikleri gizleyen katalitik bir reaksiyon üzerinde çalışır. Bu sayede istediğiniz kusursuzluğu yakalamanıza yardimci olurlar.

 

Isıtma işlemi komponentlerin reaksiyonu için gerekli olabildiği gibi elde edilen akışkanın viskozitesini arttırmak için de önemlidir. Bir pompa aracılığıyla basınçlandırılan akışkanın debisi ve basıncı da makine üzerindeki valfler ile sağlanır. Eğer elde edilecek komponentte bileşiklerin oranı aynı değil ise yine yanalar aracılığıyla haznelerden alınacak kimyasal miktarı ayrı ayrı. ayarlanabilmektedir. Püskürtme uygulamalar en hızlı yalıtım uygulamalarıdır. Yüzeyin gözenekli, girintili-çıkıntılı, köşeli vb. oluşundan etkilenmeden kaplama özelliğine sahiptir. Örtü membranlardaki gibi ek yeri oluşturmaz. Süreklidir ve basınçlı olarak yüzeye püskürtüldüğü için daha iyi yapışır. Uygulama kalınlığı sürme esaslılara göre daha kolay ayarlanabilmektedir. Bu ayarlama ilave 2. ya da 3. kat uygulamasıyla olabildiği gibi püskürtme mesafesinin değiştirilmesiyle de yapılabilmektedir.

 

Kauçuk tek başına bir yalıtım ürünü olarak kullanılabilirse de yalıtım endüstrisinde daha çok su yalıtımı ürünlerinin fizik-sel mukavemetlerinin arttırılmasında kullanılmaktadır. Özellikle ısıl yüklemelerle meydana gelen şekil deformasyonlarını iyi tolere edebilmesi ve kalıcı deformasyonlara karşı dayanıklı olması nedeniyle yalıtım ürününün kalitesini arttırıcı bir bileşik olarak sıkça kullanılmaktadır. Kauçuk aslen sütleğengiller ailesi bitkilerinde bulunan özsuyun kurutulmasıyla elde edilen bir üründür. Ancak kimya sanayisinin gelişimiyle pazarın yüksek talebini karşılamak üzere sentetik olarak da üretilmektedir. Kauçuğa eklenen kükürt ile özellikleri iyileştirilmekte ısı farklarına dayanıklı yeni bir ürün elde edilmektedir Kauçuk birçok farklı madde ile de birleştirilerek kompozit yeni ürünler elde edilebilmektedir. Kullanım amacına göre kauçuk, inaktif ya da aktif karbon, boya, yumuşatıcı ya da sertleştirici, kaolen ya da kireç gibi dolgu maddeleri ile birleştirilebilir.

 

Bazı yapıştırıcıların aksine, silikon sızdırmazlık malzemeleri mutlaka kullanılması gereken maddelerdir. Sertleşen silikon temel olarak kurumasını sağlar. Silikonun kullanılması mutlaka zor değildir, ancak sabır gerektirir. Sıcaklığın 4°C ile 37°C arasında olması ve silikonun sertleşmesi için % 5 ile % 95 arasında nem olması gerekir. Sertleşmesi 24 saat kadar sürebilir veya sızdırmazlık maddesi özellikle kalın ise birkaç gün sürebilir. Bu nedenle sabır gerektiren bir malzemedir.

 

Sıva, beton, duvar ve daha fazlası gibi yüzeylerde kullanım için uygun bir malzemedir. Elastomerik kaplamalar çatılarda olduğu gibi duvarlarda da kullanılabilir. Elastomerik kaplama uygulandığı zaman sıvı haldedir, yapıya tamamen kurur, sertleşir ve bağlanır, ancak altındaki yapı hareket ettikçe, büküldüğünde ve esindikçe esner.

 

UYGULAMA ŞEKLİ Yüzey, yapışmayı engelleyici yağ, çimento artığı vb. kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün, sağlam ve dona maruz kalmamış olmalıdır. Yüzeyler 1/5 oranında inceltilmiş Bauherz Wp 400 ile astarlanmalıdır. Çok gözenekli, bozuk veya delikli yüzeylere, hava kabarcığı oluşumunu engellemek ve/veya yüzeyi düzeltmek amacıyla, kalın arakat uygulaması yapılmalıdır. KARIŞTIRMA 24 kg ‘lık sıvı komponente 8 kg toz komponent eklenip düşük devirli bir mikser yardımıyla topaksız, homojen bir kıvama ulaşıncaya kadar karıştırılmalıdır. Fırça yardımıyla şaşırtmalı olarak tüm yüzeye 2 kat halinde uygulanmalıdır. İkinci kat uygulamasına, uygulama birinci kata zarar vermeyecek kadar kuruduğunda yapılabilir. Geçici ve sürekli su basıncına maruz alanlarda 4 mm uygulama kalınlığı sağlayabilmek için, 1.kat uygulaması sonrasında tüm yüzeye alkali dayanımlı donatı filesi / geo tekstil keçe yerleştirilmelidir. 2. kat uygulaması donatıyı tamamen kapatacak şekilde yapılmalıdır. Belirtilen süreler 15 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.

 

24 kg ‘lık sıvı komponente 8 kg toz komponent eklenip düşük devirli bir mikser yardımıyla topaksız, homojen bir kıvama ulaşıncaya kadar karıştırılmalıdır. Fırça yardımıyla şaşırtmalı olarak tüm yüzeye 2 kat halinde uygulanmalıdır. İkinci kat uygulamasına, uygulama birinci kata zarar vermeyecek kadar kuruduğunda yapılabilir. Geçici ve sürekli su basıncına maruz alanlarda 4 mm uygulama kalınlığı sağlayabilmek için, 1.kat uygulaması sonrasında tüm yüzeye alkali dayanımlı donatı filesi / geo tekstil keçe yerleştirilmelidir.

 

Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur.

 

Bitümlü esaslı membran su izolasyonu, kanıtlanmış üst düzey performansları nedeniyle düşük eğimli çatılarda en sık kullanılan yöntemdir. Bitümlü su yalıtım membranının, kendinden yapışkanlı membranında asfalt, polimer ve dolgu maddesi yer alır . Yapışma özelliklerinin geliştirilmesi için belirli reçinelerin ve yağların ilave edilmesi de söz konusu olabilir. Membranın yapışma özellikleri zamanla azalabildiğinden kendinden yapışkanlı tipler daha düşük raf ömrüne sahip olması söz konusudur.

 

Anasayfa > Su izolasyon Uygulama Alanları Talep Formu Su izolasyonunun; beton ve donatılar gibi binaların yük kaldırıcı sistemlerinin aşınmadan ve korozyondan korunabilmesini sağlamak için, binalar inşaat aşamasındayken yapılması gerekir. Su izolasyonu özellikle deprem bölgesinde bulunması nedeniyle, ülkemiz için büyük önem taşır. Gönder

 

Protan EX PVC örtüler; atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Proton EX PVC su membranları; polyester taşıyıcılı, geotekstil keçe laminasyonlu olup panel üretimi başta gelmek üzere hafif metal çatılarda, dere ve parapet yalıtımlarında ve renovasyon uygulamalarında kullanılır.

 

Su yalıtım malzemenizi seçerken en iyi korumayı sağlamak için gereken sürenin uzunluğu, uygulama süresi ve uygulama sayısı dikkate alınmalıdır. Ayrıca bitkilere ve hayvanlara zarar vermeyecek veya zarar vermeyecek bir malzeme bulmak isteyebilirsiniz. Çocuğunuz varsa, çocuklar için de güvenli olan en iyi su yalıtım malzemelerini bulmak isteyeceksiniz.

 

Ürünler Protan AQUA BLUE Protan FLEXIGROUND T&TG Su İzolasyon Nedir? Yapıların servis ömürlerinin artırılması; aşınmalara, korozyona ve sızıntılara karşı dirençli hale getirilmesi amacı ile çeşitli membran ürünleri aracılığıyla beton yüzeylerin kaplanması ile yapılan uygulamalar su izolasyonu olarak adlandırılır. Su izolasyonu uygulamaları kapsamında en genel tanımıyla suyun kontrol altında tutulması ve binanın yaşının uzatılması için gerekli olan koruyucu tabakalar ve sistemler kurulur. Su İzolasyon Ne İşe Yarar? Su izolasyonu; binaları yağmur, kar, yeraltı suyu, dolu ve toprak nemi gibi dış tehditler olarak görülen sorunların yanı sıra iç tehditler olarak kabul edilen tuvalet, mutfak ve banyo kaynaklı sorunların da engellenebilmesi için kullanılır. Özellikle nem oranının fazla olduğu evlerde yaşayanlar bir takım sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle daha sağlıklı ve daha güvenli binalar için kaliteli ürünlerin kullanımı ile izolasyon yapılması, bakımlarının ve kontrollerinin de düzenli olarak yerine getirilmesi önem taşır. Su izolasyonu uygulamaları ile binanın kullanışlı olması, tüm yapının yükünü taşımakta olan demirlerin paslanmasının önlenmesi ve taşıma kapasitesinin azalmasının önüne geçilebilmesi için yapılır. İlerlemiş su sorunları çökmelere ve kabarmalara bağlı durumlara yol açabildiğinden su izolasyonu sayesinde binaların daha güvenilir bir hale gelmesi sağlanabilir. Su İzolasyon Malzemeleri Nelerdir? Yapıların güvenliğinin ve korumasının tam anlamı ile sağlanabilmesi için su izolasyon uygulamalarının en kaliteli ürünlerin kullanılmasıyla yapılması gerekir. Örtü kısmı için sentetik ve bitümlü membran örtüler kullanılırken, sürme kısmı için bitüm, çimento, poliüretan, akrilik esaslı malzemeler kullanılır. İzolasyon uygulamalarının sonraki aşaması olan yapısal aşamada ise yapı kimyasalları ile derz malzemeleri kullanılır. Tüm bu malzemelerin kullanılması ile birlikte yapı tamamlanmış olur ve kullanıma hazır hale getirildiğinde suyla ilgili herhangi bir sorun çıkmaması sağlanır. Su İzolasyon Malzemeleri Nasıl Kullanılır? Protan tarafından üretilen sentetik malzemeler (PVC, FPO-TPO), ısıl işlemden geçirilmesinin ardından yeniden kullanılabilirken; Termoset türü malzemeler (EPDM) ise üretimlerinin ardından herhangi bir işlem ile yeniden kullanılamaz. Protan SE PVC örtüler; atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. polyester taşıyıcılı, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen PVC esaslı su yalıtım membranları; hafif metal çatılarda, beton çatılarda, bahçe teras çatılarda su yalıtımının sağlanabilmesi için kullanılır. Protan EX PVC örtüler; atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Proton EX PVC su membranları; polyester taşıyıcılı, geotekstil keçe laminasyonlu olup panel üretimi başta gelmek üzere hafif metal çatılarda, dere ve parapet yalıtımlarında ve renovasyon uygulamalarında kullanılır. Protan BA ve Protan BAT PVC örtüler yapıların temel bohçalamalarında ve üstü kapanan su yalıtımı detaylarında kullanılabilir. UV dayanımsız, taşıyıcısız homojen ya da sinyal tabakalı PVC esaslı su yalıtım membranıdır. Su izolasyon malzemeleri seçilirken bazı kriterler göz önünde bulundurulur. Malzeme seçilirken en iyi verimin alınabilmesi için seçilen malzemelerin, su izolasyonu uygulamalarının yapılacağı alanın aldığı yaya trafiği miktarına uygun olması önemli konular arasında yer alır. Su izolasyon malzemeleri kullanım alanına göre değişiklik göstermekte olup her malzemenin uygulamanın yapılacağı her bölgede doğru performans göstermesi söz konusu olmayabilir. Bunun için uygulamanın yapılacağı alana göre hangi malzemelerin kullanılmasının gerektiğinin doğru bir şekilde analiz edilmesi ve kullanılacak olan malzemelerin teknik özelliklerinin de bilinmesi gerekir. Su izolasyon malzemeleri uygulanacak olan yüzey tipine göre değişiklik gösterir. Su geçirmez bazı yüzeylerin arasında çoğunlukla ahşap, tuğla ve beton bulunur. Malzemenin tipine göre, malzemenin kalınlığının ve dayanıklılığının korunabilmesi için çeşitli uygulamalara başvurulması ihtiyacı doğabilir. Evin içerisinde yapılacak su izolasyonu uygulamalarında çevre dostu ve toksik madde içermeyen su izolasyonu malzemelerinin ve uygulamalarının seçilmesine özen gösterilmesi gerekir. Yapıların temeli yer altı sularının basıncına maruz kalmakla birlikte yalnızca beton atılarak bu sorunun önüne geçilemez. Aynı zamanda eksiksiz şekilde su izolasyonunun da yapılması gerekir. Yeraltında oluşabilecek su sorunlarına karşın bohçalama metodu kullanılır. Membran tabakasının kullanılmasıyla binanın tüm temelinin sarılması sağlanır. Böylece binaya su girişi engellenmiş olur. Bu aşamada kullanılan sentetik membran ürünleri binanın ömrünün uzatılmasını sağlar. Kullanılan çatılarla kullanılmayan çatılarda uygulanan su izolasyonu birbirinden farklılık gösterir. Çatının kullanıldığı durumlarda su izolasyonu seramik, ve benzeri yapı malzemesi kullanılması ile yapılır. Yalnızca son kaplama malzemesi yeterli olamayacağından su ve ısı yalıtımı birlikte kullanılır. Kar ve şiddetli don olan günlerde ısı yalıtımı su yalıtımına ciddi anlamda destek sağlar. Isı yalıtımı için köpük levhalar, taş ve cam yünleri, su yalıtımı için de bitümlü ya da sentetik membran ürünleri kullanılır. Banyo, mutfak ve balkonlar gibi ıslak zeminlerin, su izolasyonunun en dikkatli şekilde yapılması gereken yüzeyler olduğu kabul edilir. Banyolarda ve mutfaklarda çimento esaslı malzemeler kullanılarak, yalıtımın güçlü ve sağlıklı olması sağlanabilir. Belirli bir aşamaya kadar su ile doldurulması gereken yüzeylerde duvarların belirli kısımlarında da yalıtım yapılması ihtiyacı doğabilir. Duvarlarda uygulanacak su izolasyonunda buhar bariyerlerinin ve hava bariyerlerinin de kullanılması gerekir. Nem yalıtımı, su yalıtımının başka bir yönü olup yığma duvarlar nemin yükselmesinin önlenmesi için neme karşı dayanıklı olduğu bilinen bir yol ile inşa edilir. Temellerdeki betonun; sıvı bir kaplamayla veya bodrum su yalıtım membranıyla nem ve su geçirmez hale getirilmesiyle nem sorunlarının da önüne geçilebilmiş olur. Su İzolasyon Çeşitleri Nelerdir? Çimento esaslı su izolasyonu, inşaatlarda en kolay uygulanan yöntem olarak bilinir. Karıştırılması ve uygulanması son derece kolay olan çimento esaslı su yalıtım malzemeleri genellikle tuvalet..ve banyo gibi iç ıslak alanlarda kullanılır. Tam ya da yarı esnek tip su yalıtımı olup tuvaletler ve banyo gibi ıslak hacimlerde kullanıldığından güneş ışığına ve hava koşullarına maruz kalmaz. En ideal su izolasyonu malzemelerinden biri olan sıvı su yalıtım yöntemleri; çoğunlukla bir astar kat ve sprey, rulo ve mala ile uygulanmakta olup iki son kattan oluşan ince bir kaplama olarak bilinir. Çimento esaslı su yalıtım tiplerinden daha fazla esneklik sunduğundan günümüzde daha yoğun bir şekilde tercih edilir. Bitümlü kaplama; su izolasyonu ve esnek koruyucu kaplama için formülasyon ve polimerizasyon derecesine uygun olacak şekilde kullanılır. Asfalt kaplama olarak da adlandırılan bitümlü kaplamaların en yaygın uygulamaları, şapın altında kalan alanları kapsar. Özellikle beton temeller gibi yüzeylerde mükemmel özellikte bir koruyucu kaplama ve su izolasyon maddesi olarak kabul edilir. Bitüm esaslı malzemelerin kullanılmasıyla yapılan bitümlü kaplamanın, güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Poliüretan ya da akrilik bazlı polimerler türündeki daha esnek malzemeler ile modifiye edilmediği takdirde, uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında çok kırılgan hale gelebilir. Açıkçası bitümlü malzemelerin esnekliği her zaman için bitüme eklenmiş olan polimerin katı içeriğine bağlı bulunur. Bitümlü esaslı membran su izolasyonu, kanıtlanmış üst düzey performansları nedeniyle düşük eğimli çatılarda en sık kullanılan yöntemdir. Bitümlü su yalıtım membranının, kendinden yapışkanlı membranında asfalt, polimer ve dolgu maddesi yer alır . Yapışma özelliklerinin geliştirilmesi için belirli reçinelerin ve yağların ilave edilmesi de söz konusu olabilir. Membranın yapışma özellikleri zamanla azalabildiğinden kendinden yapışkanlı tipler daha düşük raf ömrüne sahip olması söz konusudur. Poliüretan sıvı membran su izolasyon yöntemi, düz çatı alanları için kullanılır. Pahalı bir yöntem olup daha yüksek esnekliğe sahiptir. Poliüretan nem içeriğine karşı son derece hassas olduğundan, uygulamadan önce beton levhanın nem içeriğinin titizlikle değerlendirilmesi gerekir. Aksi takdirde bir süre sonra membranların soyulması ya da bağlarının çözülmesi problemi ile karşı karşıya kalınabilir.

 

Banyo, mutfak ve balkonlar gibi ıslak zeminlerin, su izolasyonunun en dikkatli şekilde yapılması gereken yüzeyler olduğu kabul edilir. Banyolarda ve mutfaklarda çimento esaslı malzemeler kullanılarak, yalıtımın güçlü ve sağlıklı olması sağlanabilir. Belirli bir aşamaya kadar su ile doldurulması gereken yüzeylerde duvarların belirli kısımlarında da yalıtım yapılması ihtiyacı doğabilir.

 

Su Yalıtım Malzemeleri Modellerri, Özellikleri ve FiyatlarıBinalarda olumsuz hava koşulları sebebiyle meydana gelen her türlü sorunu ortadan kaldırmayı hedefleyen yalıtım ürünleri özellikle kış aylarında büyük bir kurtarıcı oluyor. Geliştirilen ürünlerde kullanılan teknoloji sayesinde siz de evinizde aradığınız konforu sağlayabilir ve daha sağlıklı günler geçirebilirsiniz. Evin suya dayanıklı olması gereken her noktasına uygun olarak tasarlanan bu yalıtım ürünleri sayesinde siz de evinizin uzun süre dayanıklı olmasını sağlayın. Duvarlar için geliştirilen yalıtım malzemeleri, duvarların nefes alabilmesini ve dolayısıyla nem oranını denge tutabilmesini sağlamak amacıyla yapılırken. Çatı için üretilen Çatı su yalıtım malzemeleri suya dayanıklı ve eğimli çatıdan suyu akıtmak için tasarlanmıştır. Suya dayanıklı olması sebebiyle binanın maruz kalacağı yağmur, kar, dolu gibi birçok hava olayının etkisini en aza indirgeyen bu ürünler ile siz de çatınızın dayanıklılığını iki katına çıkartabilirsiniz. Yine aynı şekilde çatı için tasarlanan yalıtım malzemeleriyle benzerlik gösteren dış cephe su yalıtım malzemeleri de binanın suya karşı dayanıklı bir hal almasını sağlayarak kış aylarında büyük bir kolaylık sağlamak amacıyla üretilmiştir. Yine aynı şekilde evlerdeki konforu arttırmak adına üretilen Zemin su yalıtım malzemeleri de evin zemininde oluşabilecek su birikintilerini ya da terleme durumunu ortadan kaldırmaya odaklı olarak geliştirilmiştir. Evlerinizde meydana gelebilecek bu durumlar zeminin yapısının bozulmasına ve parkelerin kısa sürede hasar görmesine neden olacağından siz de zemin su yalıtımı için özel olarak üretilen ürünleri tercih edebilir ve evinizin daha sağlam bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz. Su yalıtım malzemeleri fiyatları yalıtımın uygulanacağı alana göre değişmektedir. Teras için uygulanacak ürünlerin özelliğiyle duvarlar için uygulanacak ürünlerin özelliği bir olmadığından her model farklı bir fiyata sahiptir. Yalıtım malzemelerinin sunduğu yüksek performans uzun vadede büyük bir tasarrufa yol açacağından siz de evlerinizde su yalıtımı için özel olarak tasarlanan ürünleri kullanabilir ve hem ekonomik hem de dayanıklı bir seçim yapma fırsatı elde edebilirsiniz.

 

Poliüretan sıvı membran su izolasyon yöntemi, düz çatı alanları için kullanılır. Pahalı bir yöntem olup daha yüksek esnekliğe sahiptir. Poliüretan nem içeriğine karşı son derece hassas olduğundan, uygulamadan önce beton levhanın nem içeriğinin titizlikle değerlendirilmesi gerekir. Aksi takdirde bir süre sonra membranların soyulması ya da bağlarının çözülmesi problemi ile karşı karşıya kalınabilir.

 

Örtü membranlar genellikle taşıyıcı keçeli üretilirler. Bu bileşenlerinde kullanılmış temel yalıtım malzemesinin esneme özelliğini arttırır. Yüzeyin hareketlerine ve ısı farklarıyla yaşanan genleşme farklılıklarına dayanıklı hâle gelir. Bu gibi amaçlarla örtü membranlar içine yerleştirilen taşıyıcı keçeler genellikle polyester, cam dokuma. Bitümlü örtüler okside bitümlü örtüler ve polimer bitümlü örtüler olarak ikiye ayrılır. Okside bitümlü örtüler en az 3 kat olmak üzere sıcak asfalt ile yapıştırılarak kullanılırken polimer bitümlü örtüler en az iki kat ve şalümo ile yapıştırılarak uygulanırlar. Bitüm eklenen reçinenin tipine göre ikiye ayrılır. APP (Ataktik Polipropilen) katkılı olanlar pliastomerik, SBS (stiren-butadiyen-stiren) katkılı olanlar ise elastomerik olarak adlandırılırlar.

 

Bitümlü kaplama; su izolasyonu ve esnek koruyucu kaplama için formülasyon ve polimerizasyon derecesine uygun olacak şekilde kullanılır. Asfalt kaplama olarak da adlandırılan bitümlü kaplamaların en yaygın uygulamaları, şapın altında kalan alanları kapsar. Özellikle beton temeller gibi yüzeylerde mükemmel özellikte bir koruyucu kaplama ve su izolasyon maddesi olarak kabul edilir. Bitüm esaslı malzemelerin kullanılmasıyla yapılan bitümlü kaplamanın, güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Poliüretan ya da akrilik bazlı polimerler türündeki daha esnek malzemeler ile modifiye edilmediği takdirde, uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında çok kırılgan hale gelebilir. Açıkçası bitümlü malzemelerin esnekliği her zaman için bitüme eklenmiş olan polimerin katı içeriğine bağlı bulunur.

 

Çimento bağlayıcı bir malzemedir. Çimentonun bağlayıcılığı su ile reaksiyon vermesinden sonra meydana gelmektedir. Bu nedenle hidrolik bağlayıcılar sınıfına girmektedir. Çimento üretiminde ihtiyaç duyulan malzemeler doğal ortamlarından ocak açılarak elde edilir. Eleme ve öğütme işlemlerinden sonra uygun boyuta getirilerek stoklanırlar. Elde edilmiş olan malzeme üretilecek olan çimentonun karakterine uygun olarak toz haline getirilerek karıştırılır. Bu karışıma farin adı verilir. Ön ısıtma gibi bir işlem sonunda döner fırında ortalama 1500 °C de pişirilen farin fırından çıkarken sıvılaşır. Farinin ince toz halindeki parçaları birleşip daha büyük boyutlu klinker tanelerini oluşturur. Bu klinker taneleri hızlı bir şekilde 100 °C ye düşürülerek stoklanırlar. Klinkerin alçı taşı ve çimento tipine bağlı olarak puzolan, kalker, uçucu kül gibi katkılar ile bilyalı değirmenlerde öğütülmesi sonucu çimento elde edilir. Belli başlı çimento türleri ise şunlardır:

 

Su izolasyon malzemeleri uygulanacak olan yüzey tipine göre değişiklik gösterir. Su geçirmez bazı yüzeylerin arasında çoğunlukla ahşap, tuğla ve beton bulunur. Malzemenin tipine göre, malzemenin kalınlığının ve dayanıklılığının korunabilmesi için çeşitli uygulamalara başvurulması ihtiyacı doğabilir. Evin içerisinde yapılacak su izolasyonu uygulamalarında çevre dostu ve toksik madde içermeyen su izolasyonu malzemelerinin ve uygulamalarının seçilmesine özen gösterilmesi gerekir.

 

Yapıların güvenliğinin ve korumasının tam anlamı ile sağlanabilmesi için su izolasyon uygulamalarının en kaliteli ürünlerin kullanılmasıyla yapılması gerekir. Örtü kısmı için sentetik ve bitümlü membran örtüler kullanılırken, sürme kısmı için bitüm, çimento, poliüretan, akrilik esaslı malzemeler kullanılır.

 

Su izolasyon Su izolasyonu uygulamaları yapıların ömrünü ve dayanıklılığını doğrudan etkilemekte olup Protan geniş ürün portföyü ve birbirinden farklı çözümleri ile bu konuda üst seviyede hizmet sunar. Uygulama Alanları Talep Formu Su izolasyonunun; beton ve donatılar gibi binaların yük kaldırıcı sistemlerinin aşınmadan ve korozyondan korunabilmesini sağlamak için, binalar inşaat aşamasındayken yapılması gerekir. Su izolasyonu özellikle deprem bölgesinde bulunması nedeniyle, ülkemiz için büyük önem taşır. Gönder

 

Kullanılan çatılarla kullanılmayan çatılarda uygulanan su izolasyonu birbirinden farklılık gösterir. Çatının kullanıldığı durumlarda su izolasyonu seramik, ve benzeri yapı malzemesi kullanılması ile yapılır. Yalnızca son kaplama malzemesi yeterli olamayacağından su ve ısı yalıtımı birlikte kullanılır. Kar ve şiddetli don olan günlerde ısı yalıtımı su yalıtımına ciddi anlamda destek sağlar. Isı yalıtımı için köpük levhalar, taş ve cam yünleri, su yalıtımı için de bitümlü ya da sentetik membran ürünleri kullanılır.

 

Su izolasyon malzemeleri, Türkiye coğrafyasında yağışlı havalar sonrasında yaşanan en büyük sorun su sızdırma olayıdır. Su sızdırma gibi karşılaşılacak sorunların giderilmesi ve tespiti oldukça zordur. Suyun nereden kaçtığını bulmak için çatının örtüsünü kaldırmak ve incelemek gerekebilir. Kaldırma işlemi sonrasında çoğu zaman çatı örtüsü kullanılamayacak hale gelir. Bu da hane için ağır maddi bir yük oluşturur. Bu sebepten çatı örtüsü kaldırılırken dikkat edilmelidir. Ustanın tecrübesinin yanı sıra su izolasyon malzemeleri ve uygulama ekibinin bilgisi de önemlidir. Su izolasyonu yapmak için birçok yöntem ve su izolasyon malzemeleri vardır. Bu malzemelerin en güveniliri ve yaygın olarak kullanılanları Sarpet C2000 ve Sarpet PAL3000’dir. Bu malzemeler kullanılırsa işçilikten ve zamandan tasarruf sağlanır. Herhangi bir hava koşullarında zarar görme durumları çok düşük olduğundan oldukça güvenilirdir. Çatı ile ilgili eldeki bilgiler göz önüne alınarak su izolasyon malzemeleri arasında gerekli olanları temin edilmelidir. Çatı yapısı hakkında gerekli bilgilerin bulunması su izolasyonunun başarılı sonuçlanmasını sağlar. Yüksek sıcaklığa dayanan ve düşük sıcaklıkta bükülebilen Sarpet PP3000 tercih edilmelidir. Montaj sırasında üst ve alt yapılara uygun vidalar kullanılmalıdır. Teras katlar, yağmur gibi olumsuz hava koşullarından daha fazla etkilenir. Teras çatılar için uygun olan malzemeler Sarpet EP50AR, Sarpet EPAL4000 ve Sarpet ECAL3000’dir. Teras çatılar da kaliteli malzemeler kullanılması işin daha dayanalıklı ve uzun ömürlü olması için gereklidir. Çatı için önemli olan sert iklim ve hava koşullarına karşı su izolasyonunun başarılı olmasıdır. Çatı yüzeyine ulaşan suyun yağmur oluklarına çatının zarar almadan aktarılması için kalite malzeme kullanımı şarttır. Çatıların eğimi, su izolasyon işinin ne kadar süreceğini belirler. Günümüzde çatı eğimi %33 ile su izolasyonuna uğrar. Su İzolasyonunun Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayan Faktörler Çatıya yapılan izolasyon işleminin ömrü kullanılan malzemenin kalitesi ile orantılıdır. Yüksek kalitedeki malzemelerin kullanılması izolasyonu daha başarılı yapacağı gibi kullanım ömrünü de uzatacaktır. Maliyetleri kısmak amacı ile kullanılan kalitesiz malzemeler, izolasyonun dayanıklılığını olumsuz etkiler. Malzemelerin kalitesinin yanı sıra izolasyon yapılacak yerin mevcut durumu, kullanılacak malzemelerin alan için uyumu, izolasyon yapılacak alanın pürüzsüz ve temiz olması gibi durumlar izolasyonun ömrünü uzatmaktadır. Su izolasyonunun ömrünün uzun olması için ilk başta dikkat edilmesi gerekenin malzeme kalitesi olduğu göz ardı edilmemelidir. Su izolasyonunun başarısız olduğu durumlarda çatı akması gibi durumlar ile karşılaşılır. Çatı akmasının en büyük sebebi çatı kaplama malzemesinin kalitesiz olmasıdır. 0 su geçirmezlik özelliğine sahip olan Classic P40 AR tercih edilmelidir. Su izolasyonunu gerçekleştirecek kişilerin işinde uzman olması da oldukça önemli bir detaydır. İzolasyon işlemi için performansı en yüksek ürünler tercih edilmeli ve kalite unsuruna dikkat edilmelidir. İzolasyon için maliyete değil malzeme kalitesine önem gösterilmelidir. Ufak karlar elde etmek için kalitesiz malzeme kullanımından kaçınılmalıdır. Kaliteli malzemeler çatının yapısı ile uyumlu olmalıdır. Çatı için malzemeler tercih edilirken taşıyabileceği yükteki malzemeler satın alınmalıdır. En hafiflerini tercih etmek çatının sağlığı için önemlidir. Çevresel faktörler ve iklim koşulları göz önüne alınarak izolasyon işlemine başlanmalıdır. İzolasyon işlemi sırasında uygulama hatalarından kaçınılmalıdır. Neredeyse mevcut tüm çatılar su izolasyonunu yaptırmalıdır. İzolasyon işlemine başlamak için olumsuz hava koşullarının çatıya etkisi beklenmemelidir. Herhangi bir çatı, olumsuz hava koşullarından ne kadar az etkilenirse izolasyon işleminin maliyeti o kadar uyguna yapılır. İklim koşullarından daha az zararlar ile sıyrılan çatılar için de geç olmadan su izolasyonu yaptırmak için bir usta ile iletişime geçilmelidir. Ürünler Sarpet Classic Sarpet Elegance Sarpet Avantgarde Sarpet Viyadük Sarpet Botanik Carrera Likit Membran ve Astarlar Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın, müşteri temsilcimiz size yardımcı olsun İletişim Son Haberler 2017-06-30 Yeni Web Arayüzü İle Karşınızdayız

 

Sentez yoluyla elde edilmiş plastik, reçine ve yağların genel adı akriliktir. Renk, saydamlık, sertlik gibi farklı fiziksel özelliklerde akrilikler üretmek mümkündür. Akrilik ürünler genel olarak kalıp içinde şekil verilerek üretilseler de sıvı hâlde de kullanım alanı bulmaktadırlar. Pleksiglass en bilinen akrilik üründür. Birçok boya ürününün içinde akrilik reçineler bulunur. Kolay kuruyabilme ve homojen viskozite özellikleri sağlar. Su ile inceltilebildiği için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra tekstil sanayisinde en geniş kullanım alanını bulur.

 

Hangi tür malzemeleri su geçirmezlik yapmak istediğinizi anlayarak kendi bireysel ihtiyaçlarınız için en iyi su yalıtım malzemelerini seçebileceksiniz. Tahta, beton ve tuğla, malzemelerin su geçirmez hale getirilmesi için farklı su yalıtım malzemeleri gerektirir. Uygun su yalıtımı kimyasalını seçmek için yüzeyden geçecek suyun yoğunluğunu ya da bir başka değişle su trafiği miktarını, su geçirmez olmasını istediğiniz malzemenin yüzeyinde belirlemeniz gerekecektir.

 

Su yalıtım membranı ise, bir yüzeye döşenen ince bir su geçirmez malzeme tabakasıdır. Bu tabaka geniştir ve suyun içinden geçmesine izin vermez. Örneğin, düz bir terasta, yapısal döşemenin üzerine ve son kat döşemelerinin altına bir su yalıtım membranı döşenebilir. Bu, suyun yapısal levhaya girmemesini sağlayacaktır. Karolar ve membran, suyun hazne ve drenajlara akmasını sağlamak için eğimli bir dolgu malzemesinin üzerine döşenmelidir. Karoların üzerinde su birikintileri olarak kalan herhangi bir su, zamanla döşemenin içine girebilir, bu nedenle su birikintileri her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

 

Teras katlar, yağmur gibi olumsuz hava koşullarından daha fazla etkilenir. Teras çatılar için uygun olan malzemeler Sarpet EP50AR, Sarpet EPAL4000 ve Sarpet ECAL3000’dir. Teras çatılar da kaliteli malzemeler kullanılması işin daha dayanalıklı ve uzun ömürlü olması için gereklidir. Çatı için önemli olan sert iklim ve hava koşullarına karşı su izolasyonunun başarılı olmasıdır. Çatı yüzeyine ulaşan suyun yağmur oluklarına çatının zarar almadan aktarılması için kalite malzeme kullanımı şarttır. Çatıların eğimi, su izolasyon işinin ne kadar süreceğini belirler. Günümüzde çatı eğimi %33 ile su izolasyonuna uğrar.

 

Traslı Çimentolar: Traslar silisli ve alüminli maddeler içeren volkanik tüflerdir. Kendi başlarına bağlayıcılık özellikleri olmamasına rağmen, çimentoda mevcut kireçle bu özelliği kazanırlar. Bu tür çimentolar imalat aşamasında portland çimentosu klinkerine aktif volka-nik tüfler veya benzeri traslar katılarak, bunların öğütülmesiyle elde edilir. Karışımında ki tras oranı %20-%40 düzeyinde tutulur. Bu tür çimentoların geçirimliliği az hidrasyon ısıları düşük olduğundan genellikle su yapılarında kullanılırlar.

 

TÜR Su yalıtımı ( 3K su izolasyon ) TANIMI Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı, çift komponentli, yüksek elastik, kalın su yalıtım kaplama malzemesidir. TEKNİK ÖZELLİKLER Renk Siyah Karışım yoğunluğu yaklaşık 1,8 kg/lt Kuru kalıntı oran› hacmen yaklaşık % 72 Yumuşama noktası yaklaşık +80 °C KULLANIM ALANLARI Tüm yapıların temel, perde duvarlar, ıslak mekanlar, balkonlar ve teraslarında, yeraltı otoparklarının üzerinde ve bahçe teraslarında zemin rutubetini, sızıntı suyuna, geçici ve sürekli su basımına karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.UYGULAMA ŞEKLİ Yüzey, yapışmayı engelleyici yağ, çimento artığı vb. kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün, sağlam ve dona maruz kalmamış olmalıdır. Yüzeyler 1/5 oranında inceltilmiş Bauherz Wp 400 ile astarlanmalıdır. Çok gözenekli, bozuk veya delikli yüzeylere, hava kabarcığı oluşumunu engellemek ve/veya yüzeyi düzeltmek amacıyla, kalın arakat uygulaması yapılmalıdır. KARIŞTIRMA 24 kg ‘lık sıvı komponente 8 kg toz komponent eklenip düşük devirli bir mikser yardımıyla topaksız, homojen bir kıvama ulaşıncaya kadar karıştırılmalıdır. Fırça yardımıyla şaşırtmalı olarak tüm yüzeye 2 kat halinde uygulanmalıdır. İkinci kat uygulamasına, uygulama birinci kata zarar vermeyecek kadar kuruduğunda yapılabilir. Geçici ve sürekli su basıncına maruz alanlarda 4 mm uygulama kalınlığı sağlayabilmek için, 1.kat uygulaması sonrasında tüm yüzeye alkali dayanımlı donatı filesi / geo tekstil keçe yerleştirilmelidir. 2. kat uygulaması donatıyı tamamen kapatacak şekilde yapılmalıdır. Belirtilen süreler 15 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.PAKET / SAKLAMA Net 32 kg’lık kombi plastik kova (20+4 kg sıvı+8 kg toz) Rutubetsiz ve kuru ortamlarda, ambalajların ağzının açılmaması halinde üretim tarihinden itibaren 18 aydır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Ambalajlar dondan ve direkt gün ışığından korunmalıdır.UYARILAR Karışım sadece ürünün kendi sıvı ve toz komponentleri ile yapılmalı, kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. Sprey ile yapılan uygulamalarda makine tesisatı içerisindeki ürünün priz almadan temizlenmesine dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. Bauherz Wp 400 uygulanmış yüzeyler 3 gün dona karşı korunmalı ve UV dayanımlı bir malzeme değildir. Kuruma süreci sonrasında üzeri uygun bir malzeme ile kapatılmalıdır. Sürekli basınçlı suya maruz alanlarda uygulama yapılarak yüzey betonu TS EN 206 gerekliliklerini sağlamalıdır. Terasta yapılacak Bauherz Wp 400 uygulaması, ters çatı detayı (su yalıtım katmanı üzerine ısı yalıtım katmanı uygulaması) ile çözülmelidir. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler uygulamadan hemen sonra su ve tiner ile yıkanmalıdır. MSDS / TDS wp 400 bitümlü likit membran Su izolasyon TümüÜRÜN TEMİNİ Ürünümüzün mağazamızda perakende satışı yoktur. Toptan sipariş için iletişime geçiniz. Satış temsilcimiz +9 0216 367 00 11 – +9 0545 367 00 11

 

Kristalin su yalıtımı teknolojisi, karıştırıldığı andan hizmet ömrünün sonuna kadar her aşamada derin bir beton, yapısı ve kimyasal bileşimi hakkında bilgi gerektirir. Doğası gereği beton, su ve diğer sıvıların birbirine kenetlenen gözenekleri tarafından yapılan kılcal yapıya nüfuz etmesini sağlayan gözenekli bir malzemedir.

 

UYARILAR Karışım sadece ürünün kendi sıvı ve toz komponentleri ile yapılmalı, kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. Sprey ile yapılan uygulamalarda makine tesisatı içerisindeki ürünün priz almadan temizlenmesine dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. Bauherz Wp 400 uygulanmış yüzeyler 3 gün dona karşı korunmalı ve UV dayanımlı bir malzeme değildir. Kuruma süreci sonrasında üzeri uygun bir malzeme ile kapatılmalıdır. Sürekli basınçlı suya maruz alanlarda uygulama yapılarak yüzey betonu TS EN 206 gerekliliklerini sağlamalıdır. Terasta yapılacak Bauherz Wp 400 uygulaması, ters çatı detayı (su yalıtım katmanı üzerine ısı yalıtım katmanı uygulaması) ile çözülmelidir. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler uygulamadan hemen sonra su ve tiner ile yıkanmalıdır.

 

Çatıya yapılan izolasyon işleminin ömrü kullanılan malzemenin kalitesi ile orantılıdır. Yüksek kalitedeki malzemelerin kullanılması izolasyonu daha başarılı yapacağı gibi kullanım ömrünü de uzatacaktır. Maliyetleri kısmak amacı ile kullanılan kalitesiz malzemeler, izolasyonun dayanıklılığını olumsuz etkiler. Malzemelerin kalitesinin yanı sıra izolasyon yapılacak yerin mevcut durumu, kullanılacak malzemelerin alan için uyumu, izolasyon yapılacak alanın pürüzsüz ve temiz olması gibi durumlar izolasyonun ömrünü uzatmaktadır.

 

Epoxy adı, Yunanca Epi (Üzerinde) ve Oxy (Keskin/asitli) kelimelerinin bileşiminden meydana gelmiştir. Epoksi, yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir ve asit alkali dış etkenlere oldukça dirençlidir. Yüzey kaplama ve boya astar malzemesi olarak kullanıldığı gibi, yapıştırma özelliği sayesinde boşluk çatlak tamiratlarında da kullanılabilmektedir. Epoksi genellikle iki komponentlidir. Bağlayıcı ve sertleştirici iki ayrı kimyasalın reaksiyonuyla meydana gelir. Aşınma ve gerilme direnci oldukça iyidir. Asitler ve alkalilere yüksek dirençlidir. Isı farklılıklarından etkilenmez ve büzülme ve genleşme değerleri düşüktür. Yüksek dayanım gerektiren her yerde kullanılabilir.

 

Çimento, kalker taşının ve kilin fırınlarda 1400-1600 °C gibi yüksek sıcaklıkta pişirilmesiyle elde edilen klinkerin öğütülmesi ile üretilmektedir. Klinker çimento üretiminde bir ara maddedir ve üretimi sırasında demir cevheri, kum, boksit gibi malzemeler de ilave edilebilmektedir. Bir başka deyişle çimento, yapısında ana hammadde olarak kalker (kireçtaşı-CaCO3), marn (kireçtaşı-kil karışımı) ve kil (Si02 ve Al203) bulundurur. Bunun yanı sıra CaO, MgO, ve Fe203 gibi maddeler de içermektedir.

 

Uzman Önerileri ile En İyi Su Yalıtım Malzemesi Hangisidir? Herkesin kendi evine sahip olması bir rüya. Hatta bundan daha iyisi, bir evin temelinin atıldığına tanık olabilmek ve önünüzde şekillendiğini görebilmek. Bu güzel rüyadan sizi ne uyandırabilir? Bu güzel ortamı ne bir kabusa dönüştürebilir? Tabii ki yanlış yapılmış bir su yalıtımı! Su yalıtımı bir binanın olmazsa olmazıdır. Eğer bir yerleşim bölgesine yeterince iyi şu yalıtımı yapılmazsa, bu durum bir binanın tüm yapısını boşaltır, sonuçta genel inşaatın ömrünü etkileyen uzun vadeli sorunlara neden olur. Hayalinizdeki evin yapımında tüm ihtiyatı işlem, ürünler ve şu yalıtım türlerinin prosedürleri konusunda size rehberlik edecek bilgiler arıyorsanız, ve en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna bir yanıt bulma arayışı içerisindeyseniz, bu yazıyı incelemeye devam edin! Elastomerik Kaplama Su Yalıtım Malzemesi Elastomerik kaplamalar, akıllardaki en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna yanıt oluşturabilecek bir başka malzeme türüdür. Elastomerik kaplama malzemesi, beton yapınızı korumanın ve kaplamanın güvenli, dayanıklı ve çekici bir yoludur. Boyama ve astarlama ile aynı şekilde uygulanırlar. Bu anlamda uygulaması oldukta kolaydır. Betonu boyamak için uygun bir dış cephe astarına ihtiyacınız olacak ve daha sonra polimer boya üste uygulanacaktır. İki katın yeteri kadar olması gerekir ve polimer akrilik boya ayrıca boşluklarda, küçük çatlaklarda ve yüzeydeki hafif düzensizliklerle de ilgilenir. Elastomer elastik özelliklere sahip bir üründür ve bu nedenle uygulandığı yapıya göre kendini yeniden şekillendirir. Bu, sıcaklıktan bağımsız olarak beton binaları uzun yıllar korumak için hava ve su geçirmez bir sızdırmazlığın arkasında kalır. Bu malzeme ile de iyi sonuclar elde etmeniz mümkündür. Elastomerik kaplama, boyadan yaklaşık 10 kat daha kalın olan birinci sınıf bir dış duvar veya çatı kaplamasıdır. Bir yapının dışını su geçirmez kılan inanılmaz derecede kalın fakat esnek bir kaplama oluşturur. Diğer kaplama türlerinin veya boyaların aksine, hava geçirmez ve su geçirmez bir sızdırmazlık sağlamak için saç kadar ince çatlakları kapatabilir. Sıva, beton, duvar ve daha fazlası gibi yüzeylerde kullanım için uygun bir malzemedir. Elastomerik kaplamalar çatılarda olduğu gibi duvarlarda da kullanılabilir. Elastomerik kaplama uygulandığı zaman sıvı haldedir, yapıya tamamen kurur, sertleşir ve bağlanır, ancak altındaki yapı hareket ettikçe, büküldüğünde ve esindikçe esner. Bu malzeme hareketli, bükülebilir ve esnektir. Bir yapıya su geçirmez koruyucu bir kaplama sağlamanın yanı sıra, yapının hasardan korunmasına da yardımcı olur. Elastomerik kaplama birkaç farklı sekilde renklendirilebilir ve rengini çok uzun süre korur. Bu nedenlerden dolayı, binanın dış kısmının çekici görüntüsünün korunmasına yardımcı olur ve hasar, aşınma ve yıpranmanın daha az çekici görünmesini önler. Bir binayı yatırım amaçlı olarak almış olan ve market degerine göre elden çıkartmak isteyen kisiler icin böyle uzun süre binayı taze ve yeni tutacak malzemeler kullanmak önemlidir ve uzun vadede para kazancı saglar. Silikon Dolgu Su Yalıtım Malzemesi En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir diye soranların değerlendirebileceği bir basa ürüne gelelim simdi… Silikon dolgu, su yalıtımı icin etkili olan malzemelerden bir tanesidir. Silikon dolgu macunları, betonu korumak ve su geçirmez hale getirmek amacı ile etkin bir şekilde kullanılabilir. Silikon ayrıca bir çeyrek inç ya da 0.6 cm inceliğine kadar çatlaklara uygulanabilen bir çatlak dolgusu ve sızdırmazlık maddesi olarak da işlev görür. Inci isler ve detaylı su yalıtımı sırasında kullanılabilecek bir malzemedir. Silikon veya poliüretan dolgu macunu, hali hazırda korunmuş olan beton yapıların yenilenmesi gibi çok iyi çalışacaktır. Yani bir evi renove ederken ya da kaba inşaat sonrası ince düzeltmeleri yaparken silikon dolgu kullanabilirsiniz. Sızdırmazlık maddesi, bir sprey yöntemi kullanılarak uygulanabilir veya normal bir boya silindiri ile haddelenmiş olarak uygulanabilir. Silikon dolgu en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusunu sorup incelikli bir cevap arayanların tercihidir. Silikon sızdırmazlık maddesi, yapışkan bir sıvı şeklidir. Tipik olarak, bir jel gibi görünür. Diğer organik polimer bazlı yapıştırıcılardan farklı bir kimyasal yapıya sahiptir. Diğer yapıştırıcıların aksine, silikon esnekliğini ve dengesini hem yüksek hem de düşük sıcaklıklarda tutar. Ayrıca, silikon sızdırmazlık maddesi diğer kimyasallara, neme ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu, nesneleri oluştururken ve onarırken başarısız olma olasılığını azaltır. Bazı yapıştırıcıların aksine, silikon sızdırmazlık malzemeleri mutlaka kullanılması gereken maddelerdir. Sertleşen silikon temel olarak kurumasını sağlar. Silikonun kullanılması mutlaka zor değildir, ancak sabır gerektirir. Sıcaklığın 4°C ile 37°C arasında olması ve silikonun sertleşmesi için % 5 ile % 95 arasında nem olması gerekir. Sertleşmesi 24 saat kadar sürebilir veya sızdırmazlık maddesi özellikle kalın ise birkaç gün sürebilir. Bu nedenle sabır gerektiren bir malzemedir. Membran Su Yalıtımı Malzemesi En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusunu kendinize soruyorsanız, araştırmanız sırasında membran kavramı ile mutlaka karşılaşmış olmalısınız. Membran su yalıtımı sırasında kullanılan en işlevsel ve yaygın malzemelerden bir tanesidir. Betonu hava şartlarından korumak için bir sıvı membran koruyucu beton yapıya cömertçe püskürtülür. Bu sayede su yalıtım islemi süreci başlatılmış olur. İç mekanı dış koşullardan korumak için beton üzerinde geçirimsiz tabakalar oluşturan esnek özelliklere sahiptir. Ayrıca bodrum, temel ve alt yapılar ile büyük drenaj boruları ve kanalları için daha uygun olan tabaka su geçirmezliğini de seçebilirsiniz. Su Yalıtım Membranları pek çok farklı yerde uygulanabilen bir malzeme olması ile tercih edilmektedir. Membran aslında secici geçirgen olan yapılara verilen isimdir. Inşaat sektöründe de su yalıtımı alanında kullanılan bu malzemelere membran adi verilmektedir. Su yalıtım membranı ise, bir yüzeye döşenen ince bir su geçirmez malzeme tabakasıdır. Bu tabaka geniştir ve suyun içinden geçmesine izin vermez. Örneğin, düz bir terasta, yapısal döşemenin üzerine ve son kat döşemelerinin altına bir su yalıtım membranı döşenebilir. Bu, suyun yapısal levhaya girmemesini sağlayacaktır. Karolar ve membran, suyun hazne ve drenajlara akmasını sağlamak için eğimli bir dolgu malzemesinin üzerine döşenmelidir. Karoların üzerinde su birikintileri olarak kalan herhangi bir su, zamanla döşemenin içine girebilir, bu nedenle su birikintileri her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. Kristalize Su Yalıtımı Malzemesi Kristalin dolgu macunları, en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna verilebilecek bir başka yanıttır. Bu su yalıtım malzemeleri betondaki çatlakları, delikleri ve küçük düzensizlikleri gizleyen katalitik bir reaksiyon üzerinde çalışır. Bu sayede istediğiniz kusursuzluğu yakalamanıza yardimci olurlar. Ayrıca betondaki kılcal damarları ve gözenekleri kapatır ve beton yapılarda doğal olarak oluşan çatlakların kapatılmasına yardımcı olmak için içine doğru etkili bir sekilde nüfuz eder. Kristalize su yalıtımı kumu, bu yöntemde, dayanıklı ve sağlam bir şekilde korunan beton bir yüzey oluşturmak için betonu yalıtmak ve sızdırmaz hale getirmek için uygun çimento ve bileşik çimento ile birlikte kullanılır. Kristalin su yalıtımı teknolojisi, karıştırıldığı andan hizmet ömrünün sonuna kadar her aşamada derin bir beton, yapısı ve kimyasal bileşimi hakkında bilgi gerektirir. Doğası gereği beton, su ve diğer sıvıların birbirine kenetlenen gözenekleri tarafından yapılan kılcal yapıya nüfuz etmesini sağlayan gözenekli bir malzemedir. Suyla veya nemli ortamlarla zaman zaman veya sürekli temas halinde olduğunda, betonun arzu edilen nitelikleri sonunda bozulur ve yapının dayanıklılığını düşürür. Bu süreç su kaynaklı kirletici maddelerin varlığı ile hızlandırılmış ve kötüleştirilmiştir. Kristalin dolgu macunları bu sorunların önüne gecmek icin üretilmiş yapı kimyasalları arasında yer almaktadır. Hangi Su Yalıtım Malzemesini Seçmeliyim? “En İyi Su Yalıtım Malzemesi Hangisidir?” sorusuna yanıt oluşturabilecek olan cevapları beraber degerlendirdik. Peki, kendi inşaatınızda en iyisini nasıl sececeksiniz? Sizin icin en iyi olan su yalıtım malzemesi en pahalı olan midir? Elbette ki hayır! Inşaatın gercekleştiği bölgedeki pek çok unsuru göz önüne almanız gerekir. Hangi tür malzemeleri su geçirmezlik yapmak istediğinizi anlayarak kendi bireysel ihtiyaçlarınız için en iyi su yalıtım malzemelerini seçebileceksiniz. Tahta, beton ve tuğla, malzemelerin su geçirmez hale getirilmesi için farklı su yalıtım malzemeleri gerektirir. Uygun su yalıtımı kimyasalını seçmek için yüzeyden geçecek suyun yoğunluğunu ya da bir başka değişle su trafiği miktarını, su geçirmez olmasını istediğiniz malzemenin yüzeyinde belirlemeniz gerekecektir. Su trafiğini belirleyen en önemli özelliklerden bir tanesi bulunduğunuz bölgenin iklimidir. Evinizi inşa edeceğiniz yer çok mu yağmur alıyor yoksa az mı? Sıcaklık farkları arasındaki değişiklik çok mu büyük, yani sıcaktan soğuğa giderken fazla bir değişim geçiriyor mu yoksa hep aynı mı? Evin bulunduğu yer eskinden dere yatağı mıydı yoksa kayalık bir bölge mi? Apartmanın başka yerlerinde nem görülüyor mu? Bu tarz sorular üzerinden bir fizibilite çalışması gerçekleştirmek en doğru su yalıtım malzemelerini seçmek için size yol gösterici olacaktır. Su yalıtım malzemelerinin uygulanmasının türü ve yöntemi genellikle gerçekleştirdiğiniz uygulamanın tipine bağlıdır. İlk uygulamalar rutin olarak bazı tip su yalıtım tiplerinde birkaç kat gerektirirken, yıllık uygulamalar ürünün kısmi, spot veya tam olarak yeniden uygulanmasını gerektirebilir. Su yalıtım malzemelerinin ilk uygulamasını uyguluyorsanız, birkaç farklı malzemeye uygulanabilecek bir ürün aramalısınız. Ahşap, beton ve tuğla yüzeylerin tümü su yalıtımı işleminden faydalanabilir. Evinizin her yüzeyinde aynı su yalıtım malzemelerini kullanmanıza izin verecek bir ürün seçerek, uygulamada genellikle zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Su yalıtım malzemenizi seçerken en iyi korumayı sağlamak için gereken sürenin uzunluğu, uygulama süresi ve uygulama sayısı dikkate alınmalıdır. Ayrıca bitkilere ve hayvanlara zarar vermeyecek veya zarar vermeyecek bir malzeme bulmak isteyebilirsiniz. Çocuğunuz varsa, çocuklar için de güvenli olan en iyi su yalıtım malzemelerini bulmak isteyeceksiniz. Bu noktada doğru su yalıtım membranlarını bulmak için bir uzmana danışmanız önemlidir. Elbette ki siz önden bir çalışma gerçekleştirmeli, konu hakkında bilgi edinmelisiniz. Ancak bu alanda uzman olan ve kullandığı ürünlerle kendini kanıtlamış bir markanın uzmanlarından da danışmanlık alabilirsiniz.

 

Yüzey, yapışmayı engelleyici yağ, çimento artığı vb. kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün, sağlam ve dona maruz kalmamış olmalıdır. Yüzeyler 1/5 oranında inceltilmiş Bauherz Wp 400 ile astarlanmalıdır. Çok gözenekli, bozuk veya delikli yüzeylere, hava kabarcığı oluşumunu engellemek ve/veya yüzeyi düzeltmek amacıyla, kalın arakat uygulaması yapılmalıdır. KARIŞTIRMA 24 kg ‘lık sıvı komponente 8 kg toz komponent eklenip düşük devirli bir mikser yardımıyla topaksız, homojen bir kıvama ulaşıncaya kadar karıştırılmalıdır. Fırça yardımıyla şaşırtmalı olarak tüm yüzeye 2 kat halinde uygulanmalıdır. İkinci kat uygulamasına, uygulama birinci kata zarar vermeyecek kadar kuruduğunda yapılabilir. Geçici ve sürekli su basıncına maruz alanlarda 4 mm uygulama kalınlığı sağlayabilmek için, 1.kat uygulaması sonrasında tüm yüzeye alkali dayanımlı donatı filesi / geo tekstil keçe yerleştirilmelidir. 2. kat uygulaması donatıyı tamamen kapatacak şekilde yapılmalıdır. Belirtilen süreler 15 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.

 

Su Yalıtım Malzemeleri ile Eviniz Daha GüvenliÖzellikle kış aylarında evlerinizin duvarlarında, çatılarında ve zeminlerinde su sızıntıları görmek oldukça rastlanılan bir durumdur. Kötü hava koşulları sebebiyle gerçekleşen bu durum kişilerin sağlığını da olumsuz etkilemekte ve solunum yolu hastalığına sahip olan hastalar için büyük bir sıkıntı meydana getirmektedir. Yalnız solunum yolu ile ilgili rahatsızlığa sahip olan hastalar için değil birçok rahatsızlığı beraberinde getirebilecek olan bu durum kişilerin sağlığını olumsuz etkilemekte ve ciddi sorunlara yol açmaktadır. Özellikle çocukların, bağışıklık sistemleri normal insanlara nazaran daha hassas olduğundan bu gibi durumlara karşı daha dirençsiz düşme oranı yüksektir. Duvarlarda meydana gelen rutubet ve küfler, nem oranının yüksek olduğu evlerde daha çok ortaya çıkmaktadır. Bir evin içerisinde var olan nem oranının yüksekliği de direkt olarak yağının duvarlarına, zeminine ve bulunduğu yere bağlıdır. Evinizde meydana gelebilecek bu rutubetlenme, zararlı bakterilerin olması gerekenden daha hızlı bir şekilde çoğalmasına sebep olacağından hastalıklara kapılma oranını yükseltecektir. Özellikle kış aylarında grip gibi bünyeyi çok çabuk etkisi altına alabilen hastalıklara kapılma oranını yükselten bu durumdan kurtulmak istiyorsanız siz de duvarlarınızı Duvar su yalıtım malzemeleri kullanarak daha sağlam bir hale getirebilir ve oluşabilecek sağlık sorunlarını engelleyebilirsiniz. Duvar için uygulanan yalıtım, rutubet ve nem oranı dikkate alınarak uygulanmaktadır. Bu da duvarların hava alabilir bir özeliğe sahip olması anlamına gelecektir. Duvarlarınızın hava almaması içerideki nem oranının yükselmesine sebep olacağı için rutubet gözlemlenebilir ve bu durum da sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu sebeple duvar için uygulanan su yalıtımı ürünleri hava alabilen, buhar bariyeri olan ürünler olmalıdır. Bu noktada seçeceğiniz ürünün kalitesi de oldukça büyük bir önem taşıyor. Yalıtım Malzemeleri kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

 

Karışım sadece ürünün kendi sıvı ve toz komponentleri ile yapılmalı, kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. Sprey ile yapılan uygulamalarda makine tesisatı içerisindeki ürünün priz almadan temizlenmesine dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. Bauherz Wp 400 uygulanmış yüzeyler 3 gün dona karşı korunmalı ve UV dayanımlı bir malzeme değildir. Kuruma süreci sonrasında üzeri uygun bir malzeme ile kapatılmalıdır. Sürekli basınçlı suya maruz alanlarda uygulama yapılarak yüzey betonu TS EN 206 gerekliliklerini sağlamalıdır. Terasta yapılacak Bauherz Wp 400 uygulaması, ters çatı detayı (su yalıtım katmanı üzerine ısı yalıtım katmanı uygulaması) ile çözülmelidir. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler uygulamadan hemen sonra su ve tiner ile yıkanmalıdır.

 

İade Kolay. Bazen olmayınca olmuyor, o zaman unutmayın Cayma Hakkınızı hatırlayın, üstelik bir sürü prosedür içinde boğulmadan.

 

Su izolasyonunun; beton ve donatılar gibi binaların yük kaldırıcı sistemlerinin aşınmadan ve korozyondan korunabilmesini sağlamak için, binalar inşaat aşamasındayken yapılması gerekir. Su izolasyonu özellikle deprem bölgesinde bulunması nedeniyle, ülkemiz için büyük önem taşır.

 

Su izolasyonu; binaları yağmur, kar, yeraltı suyu, dolu ve toprak nemi gibi dış tehditler olarak görülen sorunların yanı sıra iç tehditler olarak kabul edilen tuvalet, mutfak ve banyo kaynaklı sorunların da engellenebilmesi için kullanılır. Özellikle nem oranının fazla olduğu evlerde yaşayanlar bir takım sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle daha sağlıklı ve daha güvenli binalar için kaliteli ürünlerin kullanımı ile izolasyon yapılması, bakımlarının ve kontrollerinin de düzenli olarak yerine getirilmesi önem taşır.

 

Bunlara ek olarak Uçucu Kül Çimentosu, Süper Sülfat Çimentosu, Sülfata Dayanıklı Çimentosu, Erken Dayanımı Yüksek Çimento ve Düşük hidratasyon ısılı çimento gibi çimento türleri de bulunmaktadır.Çimento bir bağlayıcı olarak en yaygın kullanımını agrega ile birlikte kullanıldığı beton üretiminde bulmaktadır. Buna rağmen negatif ve pozitif su basıncına karşı bir yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Çimentonun mikro elyaflar, polimerler veya minerallerle karıştırılmasıyla elde edilen bileşik özellikle beton yüzeylere iyi tutunması nedeniyle, su yalıtım malzemeleri olarak su yalıtımında kullanılmaktadır.

 

Özellikle kış aylarında evlerinizin duvarlarında, çatılarında ve zeminlerinde su sızıntıları görmek oldukça rastlanılan bir durumdur. Kötü hava koşulları sebebiyle gerçekleşen bu durum kişilerin sağlığını da olumsuz etkilemekte ve solunum yolu hastalığına sahip olan hastalar için büyük bir sıkıntı meydana getirmektedir. Yalnız solunum yolu ile ilgili rahatsızlığa sahip olan hastalar için değil birçok rahatsızlığı beraberinde getirebilecek olan bu durum kişilerin sağlığını olumsuz etkilemekte ve ciddi sorunlara yol açmaktadır. Özellikle çocukların, bağışıklık sistemleri normal insanlara nazaran daha hassas olduğundan bu gibi durumlara karşı daha dirençsiz düşme oranı yüksektir. Duvarlarda meydana gelen rutubet ve küfler, nem oranının yüksek olduğu evlerde daha çok ortaya çıkmaktadır. Bir evin içerisinde var olan nem oranının yüksekliği de direkt olarak yağının duvarlarına, zeminine ve bulunduğu yere bağlıdır. Evinizde meydana gelebilecek bu rutubetlenme, zararlı bakterilerin olması gerekenden daha hızlı bir şekilde çoğalmasına sebep olacağından hastalıklara kapılma oranını yükseltecektir. Özellikle kış aylarında grip gibi bünyeyi çok çabuk etkisi altına alabilen hastalıklara kapılma oranını yükselten bu durumdan kurtulmak istiyorsanız siz de duvarlarınızı Duvar su yalıtım malzemeleri kullanarak daha sağlam bir hale getirebilir ve oluşabilecek sağlık sorunlarını engelleyebilirsiniz. Duvar için uygulanan yalıtım, rutubet ve nem oranı dikkate alınarak uygulanmaktadır. Bu da duvarların hava alabilir bir özeliğe sahip olması anlamına gelecektir. Duvarlarınızın hava almaması içerideki nem oranının yükselmesine sebep olacağı için rutubet gözlemlenebilir ve bu durum da sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu sebeple duvar için uygulanan su yalıtımı ürünleri hava alabilen, buhar bariyeri olan ürünler olmalıdır. Bu noktada seçeceğiniz ürünün kalitesi de oldukça büyük bir önem taşıyor. Yalıtım Malzemeleri kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

 

Likit membranlar bilinen tüm su yalıtımı malzemeleri ile üretilebilmektedirler. Genellikle iki veya daha fazla komponentli olarak ticari şekilleri bulunmaktadır. Yapılarında akrilik, çimento, bitüm, kauçuk gibi ürünlerin bir veya birkaçının beraber bulunmasıyla akrilik-çimento esaslı, bitüm-kauçuk esaslı veya bitüm esaslı gibi adlandırılmaktadırlar.

 

DYOFLEKS ELYAFLI Akrilik emülsiyon esaslı, elyaf katkılı, kimyasal ve UV direnci yüksek sıvı çatı izolasyon malzemesidir. Dolum 2,5 L / 20 KG Özellikler Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Su ve nem geçirimsizliği istenilen binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhalarında güvenle kullanılır. Uygulama Açıklaması Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir. Ne Kadar Alan Boyar? Yüzeye bağlı olarak 1 L ile 0,9- 1 m², 1 kg ile 0,66- 1 m² alan boyanır. Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) DYOFLEKS ELYAFLI

 

Binalarda olumsuz hava koşulları sebebiyle meydana gelen her türlü sorunu ortadan kaldırmayı hedefleyen yalıtım ürünleri özellikle kış aylarında büyük bir kurtarıcı oluyor. Geliştirilen ürünlerde kullanılan teknoloji sayesinde siz de evinizde aradığınız konforu sağlayabilir ve daha sağlıklı günler geçirebilirsiniz. Evin suya dayanıklı olması gereken her noktasına uygun olarak tasarlanan bu yalıtım ürünleri sayesinde siz de evinizin uzun süre dayanıklı olmasını sağlayın. Duvarlar için geliştirilen yalıtım malzemeleri, duvarların nefes alabilmesini ve dolayısıyla nem oranını denge tutabilmesini sağlamak amacıyla yapılırken. Çatı için üretilen Çatı su yalıtım malzemeleri suya dayanıklı ve eğimli çatıdan suyu akıtmak için tasarlanmıştır. Suya dayanıklı olması sebebiyle binanın maruz kalacağı yağmur, kar, dolu gibi birçok hava olayının etkisini en aza indirgeyen bu ürünler ile siz de çatınızın dayanıklılığını iki katına çıkartabilirsiniz. Yine aynı şekilde çatı için tasarlanan yalıtım malzemeleriyle benzerlik gösteren dış cephe su yalıtım malzemeleri de binanın suya karşı dayanıklı bir hal almasını sağlayarak kış aylarında büyük bir kolaylık sağlamak amacıyla üretilmiştir. Yine aynı şekilde evlerdeki konforu arttırmak adına üretilen Zemin su yalıtım malzemeleri de evin zemininde oluşabilecek su birikintilerini ya da terleme durumunu ortadan kaldırmaya odaklı olarak geliştirilmiştir. Evlerinizde meydana gelebilecek bu durumlar zeminin yapısının bozulmasına ve parkelerin kısa sürede hasar görmesine neden olacağından siz de zemin su yalıtımı için özel olarak üretilen ürünleri tercih edebilir ve evinizin daha sağlam bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz. Su yalıtım malzemeleri fiyatları yalıtımın uygulanacağı alana göre değişmektedir. Teras için uygulanacak ürünlerin özelliğiyle duvarlar için uygulanacak ürünlerin özelliği bir olmadığından her model farklı bir fiyata sahiptir. Yalıtım malzemelerinin sunduğu yüksek performans uzun vadede büyük bir tasarrufa yol açacağından siz de evlerinizde su yalıtımı için özel olarak tasarlanan ürünleri kullanabilir ve hem ekonomik hem de dayanıklı bir seçim yapma fırsatı elde edebilirsiniz.

 

 

Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEnglish
Powered by TranslatePress »